اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدلسازی مبدل باک بوست در حوزه لاپلاس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدلسازی مبدل باک بوست در حوزه لاپلاس

سلام دوستان
    من باید ی پروژه درباره ی مدلسازی مبدل باک بوست در حوزه ی لاپلاس طراحی کنم استادمون گفت تو 8و9کتاب اریکسون و 4موهان راجع بهش مطلب وجود داره ولی من چیز خاصی تو موهان ندیدم اریکسون رو هم فعلا ترجمه نکردم در دست اجراس...
    البته این فاز اولشه ک من تقریبا چیزی بلد نیستم ازش :cry: :cry: :cry:
    کسی اطلاعی در این زمینه داره راهنماییم کنه :cry2:من خیلی وقت ندارم :sad:
    1 دنیا ممنونتون میشم :redface:

اضافه شده در تاریخ :
    کسی بلد نیست ایا واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پس من چیکار کنم
    دیروزها آرزو داشتم دست اتفاق را بگیرم تا نیفتد...
    امروز فهمیده ام اتفاق هم بیفتد باز هم زندگی خواهم کرد

پاسخ : مدلساز مبدل باک بوست در حوزه لاپلاس

این که میگی اصن چیه؟

دیدگاه

پاسخ : مدلسازی مبدل باک بوست در حوزه لاپلاس

بله؟؟؟؟؟؟؟ oo:
      ببخشید متوجه نشدم چی نوشتید :eek:

اضافه شده در تاریخ :
      :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:ای بابا....از اینجا هم هیچی برام در نیومد.....حالا من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟چشام در اومد انقدر تو نت دنبال رفرنس گشتم... :cry2: oo:
      اونوقت استادم برگشته میگه تو کتابا ب راحتی!!!میتونی راجع بهش کلی مطلب پیدا کنی :nerd:
      :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زیزیگولو
        :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:ای بابا....از اینجا هم هیچی برام در نیومد.....حالا من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟چشام در اومد انقدر تو نت دنبال رفرنس گشتم... :cry2: oo:
        اونوقت استادم برگشته میگه تو کتابا ب راحتی!!!میتونی راجع بهش کلی مطلب پیدا کنی :nerd:
        :cry:
        خوب اول باید از استادتون بپرسی که چه چیزی رو از نتیجه ی لاپلاس می خواد .... یعنی مثلا ولتاژ خروجی خازن رو می خواد .... ولتاژ دوسر سوییچ رو می خواد ... جریان سلف رو می خواد ....
        شما برای اینکه یک مبدل ساده ی باک رو ببرید توی لاپلاس ابتدا چیدمان معمولی باک رو که شامل سلف و سوییچ و خازن و دیود هست رو انجام بدید ... بعد باید مدل های لاپلاس رو برای سلف و خازن که حتما باید شامل شرایط اولیه ی جریان برای سلف و ولتاژ برای خازن باشد رو قرار بدید و بعد مدل پالس رو که در ورودی سلف قرار داره از حوزه زمان به حوزه ی لاپلاس ببرید که شامل چندین مرتبه جمع و تفریق تابع پله است که مثلا اگر در حوزه ی زمان 10 پالس داشته باشید باید 10 بار یک تابع پله رو جمع و تفریق کنید تا به یک معادله در لاپلاس برسید که اگر به حوزه ی زمان برگرده 10 عدد پالس رو ایجاد کنه .... مدل پالس یا تابع پالس در لاپلاس عمدتا شامل یک تابع کسری با یک ضریب در صورت و یک نپرین در مخرجه کسره ....
        این روش تقریبا روش پیچیده ایه و بیشتر در تحلیل گرهای اسپایس استفاده می شه ... پیچیده از این نظره که حالا باید مدل دیود رو در لاپلاس قرار بدید که باید با مدل پالس در تعامل باشه یعنی زمانی که پالس هست باید مقاومت دیود بینهایت و زمانی که پالس صفر می شه مقاومت دیود رو صفر کنید ....

از این نظر پیشنهاد می کنم که یک مدل کاملا ساده برای پالس ورودی سلف ایجاد کنید یعنی یک تابع پله ی معمولی و دیود رو هم در زمان های بین 1 بودن پله مقاومتش رو بینهایت و در زمان صفر شدن پله مقاومت دیود رو صفر کنید ... یعنی 2 تا شکل بکشید براش و با یک KVL یا KCL ساده ولتاژ متوسط خازن خروجی و جریان سلف رو بدست بیارید ....

دیدگاه

گفته حواسم باشه ک روی حالت ناپیوسته ی جریان تمرکز کنم :redface:منظورش همین بوده از لاپلاسو... :eek:

خیلی ممنون از راهنماییتون :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
          اقای بنیامین پور شما مثالی در این زمینه دارید؟ببخشید ولی من یکم تو رشتم گیجم :sad: :angry:
          البته دیگه تمومه :nerd: :applause: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زیزیگولو
            گفته حواسم باشه ک روی حالت ناپیوسته ی جریان تمرکز کنم :redface:منظورش همین بوده از لاپلاسو... :eek:

خیلی ممنون از راهنماییتون :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
            خوب پس اینجوری کارت خیلی راحتتر می شه چون می تونی شرایط اولیه ی جریان رو صفر در نظر بگیری و حذفش کنی و از حجم معادلات کم بشه ....
            شما ابتدا چیدمان باک رو به صورت معمولی انجام بده ... بعد به جای هر المان معادل لاپلاسشو قرار بده و سپس با KVL و KCL در حوزه ی S جریان و ولتاژ رو در بیار و بعد مجددا به حوزه ی زمان ببرش .... البته لازم به ذکر هست که تازه مشکلت از اینجا به بعد شروع می شه که دو پارامتر جریان و ولتاژ رو بخوای از حوزه ی S ببری به حوزه ی t .... در ضمن برای سادگی حتما از دوتا شکل استفاده کنید ... یه بار دیگه توضیح بالا رو بخونید ....

دیدگاه

واقعا ممنون از توضیحتون خیلی لطف کردید.... :smile:

اضافه شده در تاریخ :
              دوستان اگر کسی نظری یا تجربه ای داره ممنون میشم بگه... :rolleyes: :redface: :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X