اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیین رشته برای دبیرستانی مشتاق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تیین رشته برای دبیرستانی مشتاق

با سلام به اقایون داداشام استادان و مهندسان
    میخاستم ببیینم رشته ی الکترونیک(که بهش علاقه ی زیادی دارم) بازار کارش خوب هست یا خیر و درامد خوبی داره یا نه و اینده ی روشنی البته تو دانشگاه معتبر برام میسازه دس شما مرسی :nerd:

پاسخ : تیین رشته برای دبیرستانی مشتاق

اگر واقعا علاقه دارین بیاین تو این رشته !
    چون تو حالت معمولش ، پول در آوردن توش سخته ، سخت کوشی و علاقه میخواد
    از نوشته هاتون من برداشت میکنم که پول براتون مهمتره ، اگر اینطوره برین پزشکی و دکتر بشین

دیدگاه

بله دوست عزیزمون کاملا درست می فرمایند این رشته فقط علاقه وسخت کوشی میخواد و کسی توش موفقه که پول براش تو اهمیت کمتری باشه
      دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
      عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

و یک سوال دیگر میخاستم ببینم مثلا بعد از دانشگاه کجا میتونم مشغول کار بشم

دیدگاه

با سلام
          تجربه شخصی من میگه که همیشه تو انتخاب رشته دنبال علاقه باشین و نه چیز دیگه.
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

البته که علاقم به این رشته وحشتناکه و کتاباش رو جلو جلو خوندم و پیشرفت عملی خوبی داشتم
            ولی بالاخره نگران فرصت شغلی هم باید باشم

دیدگاه

اگه علاقه داری به الکترونیک مطمئن باش علاقه پول رو هم برات میسازه ... ممکنه توی ایران ب خاطر صنایع کم الکترونیکی جای کار زیادی نباشه ولی میتونی شرکت خودت رو داشته باشی محصولات خاص الکترونیکی تولید کنی یا حتی در صنایع موشکی و ... درنهایت وارد بشی ....

همیشه توجه داشته باش افرادی ک الکترونیک میخونن ، البته پیوسته ، برای رفتن از ایران خیلی راحت میتونن اقدام کنن ... شما وقتی رشته .... باشی بری سفارت آمریکا ، تا رشته الکترونیک باشی و بخوای بری زمین تا آسمون فرقشه چون کشور های پیشرفته دنبال جذب متخصصین الکترونیک مجرب هستن .... اونور میتونی زندگی فوق العاده ای بسازی برا خودت ب شرطی ک اطلاعاتشو داشته باشی نه ی مدرک !

دوستانو دیدم ک میگم!
              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

خیلی ممنون اگه علاقه نداشتم قطعا اقدام نمیکرم

دیدگاه

من اول علاقه به رشتم نداشتم اما هرچی اومدم ترم بالاتر علاقم بیشتر شد ،الان فوقم دوس دارم بخونم

دیدگاه

صرفا علاقه !!!!
                    ملاک خوبی نسیت .
                    تو الکترونیک باید خیلی زحمت بکشی . و این روند نباید هیچ وقت متوقف بشه .
                    چون هر روز همه چیز به روز میشه .

در مقابل پول هم ملاک خوبی نیست . چون هر چی در بیاری باید بزاری و بری !

ولی من اگه الان میخواستم انتخاب رشته کنم میرفتم پزشکی .
                    قبولیش سخته .
                    ولی تو اون رشته میشه برای رضای خدا به مردم کمک کرد . میشه منصف بود و دنیا و آخرت رو با هم داشت .

تو الکترونیک و رشته های مهندسی دیگه این طور نیست .
                    یه برنامه مینویسی . یه تولید کننده با سود کار تو یه 206 میخره به تو 500 تومن پول میده .
                    تو مهندسی برای گرفتن پروژه باید کلی زد و بند و پاچه خواری و کثافت کاری کنی . یا کارمند بشی و به حقوق 1-1.5 راضی بشی .
                    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهداف
                      من اول علاقه به رشتم نداشتم اما هرچی اومدم ترم بالاتر علاقم بیشتر شد ،الان فوقم دوس دارم بخونم
                      فقط دانش الکترونیک نیست که در اینده شغلی تاثیر گذاره .
                      چیزی وجود داره به نام علم بازار . به قول نائبی : شما باید 2 واحد تو بنگاه کارآموزی بگذرونید ( تا ببعی نباشید )
                      إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X