اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک: تقویت کننده میکروفن برای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک: تقویت کننده میکروفن برای AVR

سلام..... :biggrin:
    آقا من یه مدار میخوام که صدا میکروفن رو تقویت کنه دامنه ولتاژ تقویت شده صدای میکروفن حداکثر 5 ولت باشه
    و خود مدار هم اگه با 5ولت کارکنه عالیه ولی اگه نشد مهم نیست

این مدار جواب میده

راستی میکروفنم هم عکس زیر می باشد

ممنون

پاسخ : کمک: تقویت کننده میکروفن برای AVR

سلام. پیشنهاد میکنم از اقسمتی از این مقاله استفاده کنید.
    AVR_SOUND_RECORDER
    http://s6.picofile.com/file/8181259426/AVR_SOUND_RECORDER.pdf.html
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

اگه منظور شما این مدار هست من همین مدار رو با LM324 هم بستم جواب نداده ....
      شما استفاده کردین از این مدار؟
      میکروفن ی که من ازش استفاده میکنم رو از توی یه تلفن برداشتم :biggrin: امکان داره از این باشه؟

من این مدار رو برای همون سیستم ضبط و پخش صدا که تو تاپیک "ساخت موج سینوسی با DAC R-2R " گفتم میخوام :biggrin: و تا الان صدا توسط کامپیوتر به میکرو میدادم و ضبط میکردم....

دیدگاه

میکروفونی که در عکس بالا گذاشتید نوع خازنی هست. من هردوتا مدار ورودی میکروفون و خروجی بلندگو رو بستم و جواب گرفتم. مدارتون رو دوباره برسی کنید.
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام.خوب به نکته خوبی اشاره کردید....وقتی از خروجی کامپیوتر استفاده کردید و جواب گرفتید پس نیاز نیست دامنه خروجی میکروفون رو به 5ولت برسونید از یک مدار پری میکروفون خازنی که تو انجمن مدارات واسط زیاده استفاده کنید،اول با یک امپلی فایر تستش کنید ببینید کار میکنه یا نه بعد بدینش به میکرو.
          ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

این مدار را هم یه نگاه بندازید.
            http://www.eleccircuit.com/simple-preamplifier-circuits-by-transistors/
            اگه کار کرد بگید چون من هم شدیدا بهش نیاز دارم. :biggrin: :biggrin:
            آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
              میکروفونی که در عکس بالا گذاشتید نوع خازنی هست. من هردوتا مدار ورودی میکروفون و خروجی بلندگو رو بستم و جواب گرفتم. مدارتون رو دوباره برسی کنید.
              من بازم با این مدار تست کردم هیچ جوابی نداد ، و با LM324 تست کردم...
              رفتم با LM386 تست کردم خیلی خوب بود صدا بلند بود ( با هدفون صدا رو گوش میکنم ) ولی وقتی وصل میکنم به میکرو فقط یه صدا نویز ضبط میشه و البته صدا خود فیکروفن هم خیلی خیلی خیلی کمه....خازن خروجی LM386 رو هم با 10میکرو و هم با 100میکرو تست کردم هیچ فرقی نکرد ، شماتیک هم همون شماتیک تو دیتاشیت هست...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X