اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت پروگرم کردن مگا8 smd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت پروگرم کردن مگا8 smd

سلام دوستان
    میخواستم بدونم کسانی که تا با قطعات اس ام دی کار کردند،روش پروگرم کردنشون فرقی داره.من تا حالا 2 تا میکرو را تعطیل کردم.یکی هم لب مرزه :redface: :mrgreen: :mrgreen:
    درباره ی نحوه ی پروگرم کردن هم اطلاع کافی از فیوزبیت ها و ... دارم.یعنی میکرو DIP را قسنگ موتورش را میذارم پایین دوباره جمعش میکنم.ولی نمیدونم چرا اینا اینطوریه.وقتی فیوزبیت را تغییر میدم.دوباره میخونم یا تغییر نکردند یا چرت وپرت برمیگردونه.
    برنامه هم که میریزم دوباره میخونم اصلا یه چیز دیگس.
    دوستان نکته خاصی داره؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

پاسخ : تفاوت پروگرم کردن مگا8 smd

ببخشید پروگرامرتون چی؟ یایه ریست میکرو رو استفاده کردید ؟این مگا 8 ها یایه ریستشون داستانه
    خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

دیدگاه

تفاوتی نداره.
      احتمالا یا بد لحیم شده یا اینکه پکیجی که استفاده کردید درست نبوده.

دیدگاه

پروگرمر همین usbasp هاست.پایه ریست هم استفاده نشده.
        در واقع میکرویی که دارم پروگرم میکنم خودش برای یه پروگرمر دیگس.که جامپر self program را میذارم.توی شماتیک این پایه به یکی از پورت ها متصل شده ولی خوب نباید مهم باشه چون یه پورت معمولیه دیگه.اصلا وقتی میکرو خام هم هست مشکل دارم.یعنی تمام پایه ها ورودیند.وقتی فیوزبیت ها را تغییر میدم دیگه به هم میریزه.
        ممنون از پاسخ شما

دیدگاه

آخه سه تا بورد همین مشکل بوده.پکیج را هم تست کردم با دیتاشیت مطابقت داره.
          اگه بد لحیم شده بود بار اول هم باید ارور بده.جالب اینجاست که همه چی درسته تا زمانی که فیوزبیت ها را پروگرم میکنم.بعدش دیگه...

دیدگاه

منم همین مشکل داشتم. میخواستم یه پروگرامر بسازم چند بار پروگرم کردن وریفای نکرد بعدشم یهو تعطیل شد دیگه نشناخت. به فیوز بیتا هم نرسید.

دیدگاه

الان که بیشتر امتحان کردم فهمیدم تا زمانی که روی اسیلاتور داخلیه مشکلی ندارم.یعنی 1و2و4و8 مگا هرتز ولی به محض اینکه میذارم روی کریستال دوباره میخونمش میبینم اعمال نشده.
              البته الان که CKOPT را تغییر دادم بدوباره قاطی کرد.

اضافه شده در تاریخ :
              طول سیم ها میتونه مهم باشه؟
              سیم های پروگرمر تقریبا 30 سانتی متر هست.

اضافه شده در تاریخ :
              الان متوجه یه مشکل دیگه هم شدم.اونم اینه که زمانی که بورد را وصل میکنم تغذیش خیلی افت میکنه حدود 2.5 ولت.(تغذیش هم از پورت یو اس بی کامپیوتره)
              ولی تو بورد های قبلی تغذیه درست بود.حالا دیگه خودم هم گیج شدم.

دیدگاه

سلام.امکانش هست شماتیکو ببینیم؟

دیدگاه

شماتیکش تو این سایت هست
                  http://www.fischl.de/usbasp/

دیدگاه

درود دوست گرامی ،
                    حتما موقع پروگرام کردن فیوز بیت هارو روی 1 مگاهرتز داخلی تنظیم کنید وقتی پروگرام کردن فلش تموم شد بعدش فیوز بیت هارو هر طوری که میخواهید تنظیمش کنید .
                    و اینکه پروگرامرتون اگه ساپورت میکنه سرعت پراگرم کردن رو پایین بیارید ، با سرعت پایین امکان خطا و نویز پزیری سیمتون پایین میاد .

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان مشکل حل شد.مشکل هم این بود که این بنده خدایی که این پی سی بی را طراحی کرده بود کانکتور usb را اشتباه زده بود.برای همین تغذیه مدار از یکی از خطوط دیتا گرفته میشد.
                      من چون تا حالا با smd کار نکرده بودم همش به این شک داشتم.

دیدگاه

سلام.جسارتا منظورم شماتیک مداری بود شما در نظر دارید پروگرم کنید.ممنون

دیدگاه

سلام . کسی میدونه چجوری یه پست جدید بنویسم ؟ من تازه وارد هستم و نمیدونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط *laya* نمایش پست ها
                            سلام . کسی میدونه چجوری یه پست جدید بنویسم ؟ من تازه وارد هستم و نمیدونم
                            با سلام. خوش اومدید.
                            فکر کنم باید اول یه تعدادی پیام (که دقیقا نمیدونم چند تاست) داشته باشید تا بعد بتونید پست جدید بگذارید. تعدادش رو احتمالا بتوانید در بخش قوانین سایت پیدا کنید.
                            در حال حاضر میتوانید سوالتان را در یک تاپیکی که قبلا ایجاد شده و به سوال شما نزدیک است بگذارید.
                            موفق باشید.
                            جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۱۴:۲۲ ۱۴۰۰/۰۵/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X