ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48

موضوع: شارژ باتري

2013/04/06
    yazd
    1,020
    94

شارژ باتري

سلام.خدمت دوساتن يه سوال داشتم.تو موبايلها اکثرا باتري 3.7 ولتي هستش و شارژر اونا 5 ولت هستش،حالا سوال من اين هستش
    1.استاندارد شارژ چيه ،يعني اگر باتري 3.7 ولت داريم شارژرش چند بايد باشه.يا دوتا باتري که سري کرديم.مثلا ولتاژ اون 7.4 ولت شده بايد با چه ولتاژي شارژش کرد 8 ولت خوبه؟
    2.سوال دوم اين هستش که براي همون باتري 3.7 ولتي که شارژرش 5ولته و به اون وصل ميکنيم ايا اين اختلاف ولتاژ باعث ميشه که باتري ما تا مقدار ولتاژ شارژر يعني همون 5 ولت شارژ بشه.اگه جواب مثبته ايا اين کار خطر نداره و باعث اسيب ديدن باتري نميشه.
    ممنون از دوستان
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

پاسخ : شارژ باتري

معمولا شارژ باتری ها ، با ولتاژ بیشتر از حد مقدار باتری هست (حدودا 1.5 ولت بیشتر از حد ، که بستگی به نوع باتری داره)
    و جریان شارژدهی 0.1 جریان باتری هست، مثلا اگه باتری 1 آمپر ساعتی باشه ، جریان شارژ دهی باید 100 ma باشه.

در مورد سوال دومت ، اینطور بگم که ، وقتی باتری به حد مجاز شارژ رسید (دیتاشیت باتری ببین) مدار کنترل کننده ، دیگه نمیزاره باتری بیشتر از حد شارژ بشه ، تا بقوله شما خراب بشه.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2013/04/06
    yazd
    1,020
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinam
    معمولا شارژ باتري ها ، با ولتاژ بيشتر از حد مقدار باتري هست (حدودا 1.5 ولت بيشتر از حد ، که بستگي به نوع باتري داره)
    و جريان شارژدهي 0.1 جريان باتري هست، مثلا اگه باتري 1 آمپر ساعتي باشه ، جريان شارژ دهي بايد 100 ma باشه.

در مورد سوال دومت ، اينطور بگم که ، وقتي باتري به حد مجاز شارژ رسيد (ديتاشيت باتري ببين) مدار کنترل کننده ، ديگه نميزاره باتري بيشتر از حد شارژ بشه ، تا بقوله شما خراب بشه.

موفق باشيد.
    خوب با توجه به صحبتهاي شما .من که دوتا باتري 3.7 را باهم سري کردم و عملا ميشه7.4 بايد به يه شارژري حدودا با ولتاژ10.3 ولت وصل کنم درسته
    نکته دوم اينکه من اون دو تا باتري موبايل که با هم سري بودن را به 8 ولت وصل کردم ولي شما ميگين خود باتري مدار کنترليش قطع ميکنه ولي اينجور نبود و باتري ميخواد تا همون مقدار ولتاژ شارژر .شارژ بشه.درضمن هردو باتري هم نو هستش.ميشه راهنمتيي کنيد
    2008/08/13
    تهران
    319
    10

بهترین ومطمئن ترین کار خالی کردن باطری و پر کردن آن با منبع جریان هست
    و میزان جریان رو اندازه گیری بفرما و بعد از مدت مشخص خودت شارژ رو قطع کن ( با توجه به ظرفیت به راحتی محاسبه میشه )
    همونطور که دوستمون گفت با حدود0.1 خوبه و معمولا 10 ساعت طول میکشه ( به شرط ثابت نگه داشتن چریان)
    2013/04/06
    yazd
    1,020
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط fakheri
    بهترین ومطمئن ترین کار خالی کردن باطری و پر کردن آن با منبع جریان هست
    و میزان جریان رو اندازه گیری بفرما و بعد از مدت مشخص خودت شارژ رو قطع کن ( با توجه به ظرفیت به راحتی محاسبه میشه )
    همونطور که دوستمون گفت با حدود0.1 خوبه و معمولا 10 ساعت طول میکشه ( به شرط ثابت نگه داشتن چریان)
    شارژري كه ساختم با رگولاتور متغيير LM317 هستش.كه ولتاژ باتري را بعنوان فيدبك در نظر ميگيره و با شارژ شدن باتري كم كم ولتاژ خروجي را افزابش ميده تا به ولتاژ باتري برسه
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    خوب با توجه به صحبتهاي شما .من که دوتا باتري 3.7 را باهم سري کردم و عملا ميشه7.4 بايد به يه شارژري حدودا با ولتاژ10.3 ولت وصل کنم درسته
    نکته دوم اينکه من اون دو تا باتري موبايل که با هم سري بودن را به 8 ولت وصل کردم ولي شما ميگين خود باتري مدار کنترليش قطع ميکنه ولي اينجور نبود و باتري ميخواد تا همون مقدار ولتاژ شارژر .شارژ بشه.درضمن هردو باتري هم نو هستش.ميشه راهنمتيي کنيد
    فکر نکنم تو خود باتری این مدار وجود داشته باشه که بیاد وقتی شارژ پر شد ، باتری رو قطع کنه، معمولا تو خوده دیوایس ها این کار انجام میشه ، که بیان باتری رو کنترل کنند.

تا اونجایی که من میدونم مدار داخل باتری ، اینطوری هست که اگه باتری داره به یه ولتاژ زیاد یا هرچیز دیگه ای به طور غیر قابل پیش بینی رخ بده ، این مدار میآد از باتری محافظ میکنه و جونه خودشو فدا میکنه/
    چون اگه باتری لیتیوم بترکه حتی میتونه باعث مرگ انسان بشه. حالا اگه نمیره دست یا پاش قطع میشه. خیلی خطرناکه.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2008/08/13
    تهران
    319
    10

یه حر حال از ولتاژ دقیقا نمیشه فهمید چند درصد پره
    بعد از گذشت یکسال،هنگام شارژ باطری زود تر ولتاژش زیاد میشه
    شارژر من جریان رو اندازه گیری میکنه و هنگامی که روی 200 میلی آمپره تنظیم میکنم
    برای باطری 2000 mah روی ده ساعت تنظیم میکنم
    حالا هر باطریی یه نمودار جریان ولتاژداره و حتی بعد از مدتی تغییر میکنه
    ولی با این روش خیالم از هر نظر راحته
    2008/12/16
    مشهد
    593
    10

از آیسی max1551 استفاده کن خودش باطری رو به روش استاندارد شارژ می کنه دیگه نیاز به درگیر شدن مسائل کنترل جریان نداری .
    فقط کاش دوستان که تجربه دارند برای قسمت low voltage cut off کمک می کردند که مدتهاست باهش درگیرم و کسی راهنمایی نمیکنه
    Don't hesitate to ask any question ..
    2013/04/06
    yazd
    1,020
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط artison
    از آیسی max1551 استفاده کن خودش باطری رو به روش استاندارد شارژ می کنه دیگه نیاز به درگیر شدن مسائل کنترل جریان نداری .
    فقط کاش دوستان که تجربه دارند برای قسمت low voltage cut off کمک می کردند که مدتهاست باهش درگیرم و کسی راهنمایی نمیکنه
    مدارشو دارين برام بذارين؟
    2009/09/27
    1,128
    37

من خودم شارژر برای یک باتری ساختم. دو تا قصه اش متفاوت میشه. با آی سی MCP73831 که قیمتش هم مناسبه (حدود 1300 تومان).
    تو همین سایت (قسمت تغذیه بگردی دوستان آموزش خوبی در موردش گذاشتند.
    ---------
    .
    .
    ...........
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48