اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست برای معرفی آی سی مالتی پلکسر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست برای معرفی آی سی مالتی پلکسر

سلام.
    من ماتی پلکسری نیاز دارم دو ورودی داشته باشه و بتونم بین دو سطح ولتاژ 7 و 12.5 ولت انتخاب داشته باشم (دارای دو ورودی با مقادیر آنالوگ 7 و 12.5 ولت).
    تاجایی هم که ممکنه سریع باشه.
    می خواهم از این آیسی به عنوان یک Level Shifter برای راه اندازی یک نمایشگر (LCD) خاص استفاده کنم. این نمایشگر در پایه های سیگنالش (نه پایه های فرمان و کلاکش؛ منظور از پایه های سیگنال پایه هایی است که سطح Grayscale هر پیکسل را مشخص می کند) استفاده کتم. به این ترتیب که اگر هر پایه ی سیگنال در سطح 7 ولت بود، رنگ سفید را نمایش می دهد و اگر در سطح 12.5 ولت بود، رنگ سیاه را نمایش می دهد. خوشبختانه نیازی به ولتاژ های مابین این دو مقدار ندارم.

البه این نمایشگر 12 پایه ی سیگنال داره، پس من 12 عدد مالتی پلکسر 2 به 1 نیاز دارم.

دوستان اگر نظر بهتری هم برای جایگزینی مالتی پلکسر ها با مداراتی دیگر دارند خوشحال میشم راهنمایی کنند.

با تشکر

پاسخ : درخواست برای معرفی آی سی مالتی پلکسر

سلام.
    مهندسین کسی در این مورد نظری نداره؟

دیدگاه

سلام

مقدار جریانی که هر کدوم از پایه ها در این حالت (7 و 12.5 )میکشن چقدر هست؟
      احتمالا بشه به 2 تا دیود معمولی به نتیجه برسین یعنی در حالت عادی با یک دیود ولتاژ 7 ولت به تمام پایه ها اعمال کنید و وقتی میخواین سیاه بشه به دیود دوم ولتاژ 12.5 رو اعمال کنید

دیدگاه

سلام وقت بخیر ، آی سی 4051 که یک مالتی پلکسر و دی مالتی پلکسر آنالوگ 8X1 از نوع CMOS هستش شاید مناسب کار شما باشه. همچنین آی سی های 4052 و 4053 و 4066 و 4016 هم شاید بدردتون بخوره.
        علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
        ( سعدی )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X