اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی برای LPC1768 با کتابخانه cmsis

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی برای LPC1768 با کتابخانه cmsis

با عرض سلام

بنده یک پروژه رو شروع کردم واسه خودم زیاد هم سنگین نیست 2 تا گرافیک ال سی دی داره نشانگر 7سگمنت و یک ال سی دی N96 با ATMEGA 128 رفتم دیدیم نشد با ATXMEGA رفتم دیدم نشد (یک بازی میکروکنترلری است) ===> تصمیم به راه اندازی با ARM گرفتم بهترین گزینه ای که پیدا کردم CORTEX-M3 بود و بعد هم LPC1768 ایشالا که بشه اگه نه باید برم سری A و بعد هم FPGA :^O

به همین دلیل می خوام زود یاد بگیرم برای اینکه حوصله و وقت REGISTER ها رو نداشتم به سرعت رفتم صراغ CMSIS (خدا رحم کنه)
    حال چون گیج شدم یه چنتا سواله اگه می شه جواب بدید مرسی ممنون

1- این فرق تعیین REGISTER های GPIO از مود NORMAL یا از طریق FIO چیه آیا FIO از یه BUS جداگانه استفاده می کنه ؟؟؟ توی کتابخانه LPC17xx_gpio برخی از جا ها دیده می شه وقتی دستور هایی که برای FIO هست را فراخانی می کنیم خود کتابخونه اومده و دستور GPIO رو فراخوانی کرده
    کد:
    [left]
    void FIO_ClearInt(uint8_t portNum, uint32_t bitValue)
    {
    	GPIO_ClearInt(portNum, bitValue);
    }
    [/left]
    2- دستوراتی که بنده برای دسترسی به IO دارم به شرح زیر است

1-
    GPIO_SetDir
    2-
    GPIO_ClearValue
    3-
    GPIO_SetValue
    4-
    GPIO_ReadValue
    .....
    حال سوال اینجاست که دستور 1 که برای تعین ورودی خروجی دستور 2 برای دادن مقدار 0 یا pull_down دستور 3 هم برای مقدار 1 دادن یا pull_up است و دستور 4 هم برای خواندن پایه ها پس اگر بنده بخواهم یک مقدار مثلا" از P0 بگیرم و یکسری محاسبات بر روی آن انجام دهیم و روی P1 بریزم باید کجا و چگونه بریزیم ؟؟؟ اصلا" چرا دستور GPIO_ClearValue و GPIO_SetValue را استفاده کردن چرا مثل AVR یک پورت تعریف نکرده اند و دی دی آر

با تشکر

پاسخ : چند سوال در مورد برنامه نویسی برای LPC1768 (کارم گیره کمک کنید :دی)

می شه کمک کنید :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X