اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محدودیت شارژ usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محدودیت شارژ usb

سلام خدمت اساتید
    من قبل از عید رفته بودم تو فکر ساخت یه پاوربانک
    و ساختمش اما به یه موردی برخوردم
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=106799.0
    اونایی که همچین چیزی ساختن احتمالا متوجه شدند که شارژ شدن گوشی با این مدار یا کلا هر مداری که فقط 5 ولت رو میده دو سر usb مثل 7805 نسبت به یه شارژر اصلی،خیلی متفاوته
    یا دستگاه های اپل با خیلی شارژر ها شارژ نمیشه

امروز اتفاقی یه جا دلیلشو پیداکردم

قبلا این سیستم رو توی لپ تاپ دیده بودم
    مثلا لپ تاپ hp به جز شارژر خودش با هیچ منبع تغذیه ای روشن نمیشه
    دلیلش هم اینه که یه 19 ولت روی پین وسطش داره که اون شارژر رو به عنوان شارژر قابل قبول معرفی میکنه به لپ تاپ

تو usb هم سیستم به همین قراره
    تا اونجایی که من فهمیدم دو تا سیستم برای کنترل جریان usb وجود داره
    1-charging downstream port (CDP)که با دیتا این کنترلو انجام میده و سخته oo:
    من یکم درموردش خوندم و مخم خسته شد،اگه کسی تحقیقی کرد فهمید چی به چیه مارو هم بی خبر نزاره

2-dedicated charging port(DCP) که با تقییر ولتاژی که روی پینهای +D و -D اعمال میشه،جریان عبوری رو کنترل میکنه و آسونه :nice:
    اینجا کل ماجرا با چنتا مقاومت جمع میشه میره،به این صورت(به قول ویکیپدیا)

When D+ = D− = 2.0 V, the device may pull up to 500 mA. When D+ = 2.0 V and D− = 2.8 V, the device may pull up to 1 A of current. When D+ = 2.8 V and D− = 2.0 V, the device may pull up to 2 A of current

این موارد رو تو یه سرچ کوچیک تو نت پیدا کردم،اگه دوستان مورد اشتباهی دیدند به بزرگی خودشون ببخشن و تذکر بدهند تااصلاح کنم
    اگه کسی چیز دیگه ای میدونه خوشحال میشم باهامون در میون بزاره

پاسخ : محدودیت شارژ usb

سلام هر وقت پاور بانک ساختی دو تا پین دیتای یو اس بی مادگی روی بردتو به هم اتصال کوتاه کن اونوقت همه گوشیا رو شارژ میکنه. به همین راحتی به همین خوش مزگی :nice:
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
      سلام هر وقت پاور بانک ساختی دو تا پین دیتای یو اس بی مادگی روی بردتو به هم اتصال کوتاه کن اونوقت همه گوشیا رو شارژ میکنه. به همین راحتی به همین خوش مزگی :nice:
      yeap!
      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X