اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید محافظ برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید محافظ برق

سلام دوستان بنده یه طرحیو عملی کردم که بیشتر جنبه اموزشی داشت ولی برام کم کم جدی شد.

یه محافظ یخچال طراحی شده که قابلیت تشخیص ولتاژهای ضربه با زمان روی خط کمتر از 100 میلی ثانیه رو داره و بر خلاف محافظ های موجود که بیشتر تایمر هستن

تا محافظ واقعا دقیق هستش در ازمایشگاه دانشگاه با واریاپ تست شده و عملکرد مطلوبی داشت...

در 2 مدل بدون سگمنت و با سگمنت درست کردم....

قیمت قطعاتش بدون سگمنت 5800 وبا سگمنش 6 تومن میشه...

به نظرتون میتونم سرمایه گذار پیدا کنم و به جایی برسونم؟

ممنونم
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

پاسخ : تولید محافظ برق

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
    سلام دوستان بنده یه طرحیو عملی کردم که بیشتر جنبه اموزشی داشت ولی برام کم کم جدی شد.

یه محافظ یخچال طراحی شده که قابلیت تشخیص ولتاژهای ضربه با زمان روی خط کمتر از 100 میلی ثانیه رو داره و بر خلاف محافظ های موجود که بیشتر تایمر هستن

تا محافظ واقعا دقیق هستش در ازمایشگاه دانشگاه با واریاپ تست شده و عملکرد مطلوبی داشت...

در 2 مدل بدون سگمنت و با سگمنت درست کردم....

قیمت قطعاتش بدون سگمنت 5800 وبا سگمنش 6 تومن میشه...

به نظرتون میتونم سرمایه گذار پیدا کنم و به جایی برسونم؟

ممنونم
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    زمان 100 میلی ثانیه تاخیر، اصلا تاثیری در مدارمحافظ یخچال و فریزر ندارد ولی در منبع تغذیه کامپیوتر خیلی موثر است. تایمر تاخیری 3 الی 4 دقیقه ای در مدار محافظ به خاطر آن است که در حالت کاری یک یخچال یا فریزر مایع به گاز تبدیل و گاز بصورت فشرده در لوله ها وجود دارد، اگر برق قطع شود باید حدور 3 الی 4 دقیقه طول می کشد تا این گاز به مایع تبدیل شود، تا به کمپرسور یخچال فشار وارد نیاید. اگر در هنگام کار با مدت زمان های کوتاه برق قطع و وصل شود، کمپرسور ضعیف و در مدت زمانی کوتاه به بخاطر این فشار کارایی خود را از دست می دهد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

تایم تا خیر در وصل در رنج 30 و 90و240 ثانیه قابل تنظیمه

منظورم از 100 میلی ثانیه نمونه گیری از ولتاژ هستش که در اون 100 میلی ثانیه 90 نمونه گرفته و آنالیز میشه.
      .The best question deserves a better answer
      =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
      «پناه»می برم «به خدا»
      از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
      محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

دیگه مردم عادی فرق محافظ با پفک رو نمیدونن (منظورم اینه که محافظ خوب رو نمیتونن تشخیص بدن) طوری که شاید کسایی باشن که وقتی یه سه راهی تایمر دار رو باز کنن نمیفهمن محافظ نیست !!! چه برسه به اینکه بتونن محافظ خوب و خوبتر رو تشخیص بدن
        حالا شما میخوای سرمایتو هدر بدی که چی ؟
        مگر انکه بیخیال 100 میلی بشی با یک ثانیه هم کارت راه میفته و جنس ارزون بدی به مردم بیشتر استقبال میکنن

دلیلم هم واسه حرفام اینه که کسی که میخوادمحافظ بخره کسی نیست که بره اسکوپ بخره و بگه اااا چقد اسکوپش خوب و با کیفیته به دو نفر دیگه هم بگم برن بخرن

من یه ایده تپل دارم واست شما که میخوای کلی پول قالب بدی به محافظ و نهایتا با مدارش بفروشی 10 تومن ( مداری که حداقل 70 درصد قیمت تموم شده محصول نهایی روشه) برو ازین ملزومات پلاستیکی برق صنعتی تولید کن (منظورم کلید پریز... صنعتیه که کلی گرون هم هست نسبت به هزینه تموم شدش)

طوری که مثلا 500 تومن پول مواد اولیه پلاستیک قاب محافظ رو تزریق میکنی تو قالب یه پریز صنعتی در عرض 30 ثانیه یه کلید میاد بیرون نه لحیم کاری داره نه سوار کردن پی سی بی و به اندازه یک صدم وقت ساخت محافظ زمان میبره و سودش هم حداقل 4 برابر هزینشه ولی محافظ قیمتش 10 تموم بشه کسی ازت 40 نمیخره که فوقش کسی زیاد به محافظ پول بده 15 20 تومن
        بعدشم محافظ خیلی تو بازار زیاده غوغا میکنه گمون نکنم بازارشو بتونی بگیری دستت

ضمنا چون خودم زیاد به تزریق علاقه ندارم میگما ولی طرح رو نگه میداشتم واسه خودم :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          زمان 100 میلی ثانیه تاخیر، اصلا تاثیری در مدارمحافظ یخچال و فریزر ندارد ولی در منبع تغذیه کامپیوتر خیلی موثر است. تایمر تاخیری 3 الی 4 دقیقه ای در مدار محافظ به خاطر آن است که در حالت کاری یک یخچال یا فریزر مایع به گاز تبدیل و گاز بصورت فشرده در لوله ها وجود دارد، اگر برق قطع شود باید حدور 3 الی 4 دقیقه طول می کشد تا این گاز به مایع تبدیل شود، تا به کمپرسور یخچال فشار وارد نیاید. اگر در هنگام کار با مدت زمان های کوتاه برق قطع و وصل شود، کمپرسور ضعیف و در مدت زمانی کوتاه به بخاطر این فشار کارایی خود را از دست می دهد.
          دقیقا باهاتون موافقم من امتحان کردم موتور یخچال رو یکسره وصل کردم به برق و کشیدم دوباره زود زدم تو برق دیدم روشن نشد ولی 6 امپر میکشید !!! اصلا نمیتونه استارت بزنه انقد فشار بالاس . حداقل باید یک دقیق صبر کرد و بعد زد تو برق
          محافظ یخچال حتما لازمه وگرنه فرض کنید یخچال ترموستاتش عمل کرده باشه و موتورش درحال کار باشه و برق یه توکه پا بره و بیاد ... عمق فاجعه رو نمیتونم تصور کنم :surprised:
          باید صبر بشه تا گاز فشرده شده همش از شیر فشار شکن رد بشه و همچنین گاز قسمت اواپراتور هم تا حدودی به مایع تبدیل بشه تا فشار هر دو خط کاهش پیدا کنه بعد به برق زده بشه
          یخچال های جدید خودشون داخل مدارشون تایمر تاخیری دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
            تایم تا خیر در وصل در رنج 30 و 90و240 ثانیه قابل تنظیمه

منظورم از 100 میلی ثانیه نمونه گیری از ولتاژ هستش که در اون 100 میلی ثانیه 90 نمونه گرفته و آنالیز میشه.
            با سلام مجدد خدمت شما کاربر گرامی:
            زمان 240 میلی ثانیه ای یا 4 دقیقه ای بهترین زمان برای روشن شدن مجدد یخچال یا فریزر و تبدیل گاز به مایع می باشد. با توجه به اینکه اکثر یخچال فریزر های امروزی مجهز به این مدار تایمر می باشند، لذا در سرمایه گذاری برای ساخت این وسیله، تحقیق و وضعیت بازار را بررسی کنید. با آرزوی موفقیت برای جنابعالی.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
              اینکه میتونه نوسان با عرض 100 میلی ثانیه رو بگیره خیلی خوبه . ولی مصرف کننده این چیزا رو نمیفهمه .
              کار تولید صرفا داشتن یه طرح نیست .
              طرح باید تجاری بشه .
              شما برای این محصول باید یه قوطی مشتری پسند تهیه کنید.
              باید یه جعبه خوب تهیه بشه و در ادامه باید بازاریابی خوبی انجام بدید.

شرکتهای بزرگی هستند که عمرا نمیتونید باهاشون رقابت کنید . این سم پاشی نیست .واقعیته !!!!!!!!!!

تو بازار شرکتهایی برد میکنن که رنج محصولشون کامله !

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
              کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

داداش بازار محافظ اشباعه اگه سرمایه گذاری کنی ضرره ولی میتونی امتحان کنی
                چنتا بساز ببر بفروش ببین سود داره یا نه
                کلا برا تجربه بد نیس
                حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

دوست گرامی

در صورتی که طرح شما تاثیر بسیار مثبتی در حفاظت از یخچالهای خانگی داشته باشه مدتها طول میکشد تا در بازار شناخته شود و وقتی هم که معروف شد به طور یقین یکی از بازرگانان خوشنام با سفارش به چین نمونه دو هزار تومانی محصول شما را به دست میاورد که به هیچ وجه قدرت رقابت نداشته باشید ...

و به همین سبب نیز گفته میشود کار تولیدی در ایران مرده است ... البته محصولات معروف و قدیمی همچنان تولید میشوند ولی در جایی که مردم تفاوت را نمیدانند آنها هم شاید تا مدتی دیگر توان رقابت را از دست بدهند

در حقیقت قوانین ما فقط از نام یک محصول حمایت میکنند و محتوی که در حقیقت اصل سرمایه فکری طراح محسوب میشود حتی با ثبت اختراع نیز از سوء استفاده احتمالی مصون نخواهد بود
                  پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام دوستان این مدار تایمر تاخیر در وصل من طراحی کردم و فک میکنم که باهاش میشه یه محافظ واسه وسایل برقی ساخت اگه میشه ملاحظه فرمایید و اگه جایی اشتباه کردم بگین .
                    با تشکر.
                    http://uupload.ir/filelink/F75Nnd5x9cbe/5g11_mohhafez.zip

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X