اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد فیلتر برای رادیو ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد فیلتر برای رادیو ماشین

سلام دوستان خسته نباشید
    من وقتی میخوام به رادیو ماشینم در حال حرکت گوش بدم خیلی نویز داره رو هر فرکانسی همینه
    برق ماشینمم یه مشکلاتی داره از جمله اینکه باتریم خرابه و تو زمستون که بعضی اوقات استارت نمیزنه و الانم که هوا گرمه اگه یه خورده بیش از حد استارت بزنم باتری تموم میکنه
    به نظر خودم باید یه فیلتر برا تغذیه ضبط بسازم حالا میخواستم از شما مهندسین گرامی کمک بگیرم
    ممنون میشم از راهنماییتون
    [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
    [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
    [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
    [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
    صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

پاسخ : ایجاد فیلتر برای رادیو ماشین

سلام،یک خازن 2200میکرو فارادی سر راه ضبط بگذار،به علاوه یدونه خازن عدسی 104 ایشالا حل میشه اگر هم حل نشد باز هم خازن 104و 331 سر راهش بگذار
    ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

اگر حل نشد میتونم یه سلف هم سری کنم؟ با چه ظرفیتی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
        منم همچین مشکلی دارهم و هنوز وقت نکردم روش کار کنم. ولی توان سلف رو باتوجه به نوع پخش و بلندگو جریان مصرفیت انتحاب کن
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

با سلام
          بهترین راه برای جلوگیری از نویز تغذیه اتوموبیل استفاده از وایر شمع ابریشمی ضد نویز است .

دیدگاه

سلام اوه به نکته خوبی اشاره کردی خیلی خوبه اونم مثل خازن ها یکیش با ظرقیت کم باشه مثلا 10میکرو هانری یکی دیگه شم با ظرفیت زیادمثلا 100میکرو هانری سلف ها رو هم جریان بالا انتخاب کن مثلا 20امپر تا دیگه خیالت راحت باشه.ترجیحا هم سر راه مثبت بذار هم منفی.
            ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید
              من وقتی میخوام به رادیو ماشینم در حال حرکت گوش بدم خیلی نویز داره رو هر فرکانسی همینه
              برق ماشینمم یه مشکلاتی داره از جمله اینکه باتریم خرابه و تو زمستون که بعضی اوقات استارت نمیزنه و الانم که هوا گرمه اگه یه خورده بیش از حد استارت بزنم باتری تموم میکنه
              به نظر خودم باید یه فیلتر برا تغذیه ضبط بسازم حالا میخواستم از شما مهندسین گرامی کمک بگیرم
              ممنون میشم از راهنماییتون
              با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
              اگر در حال گوش دادن به رادیو نویز داری و در پخش (ضبط) کم تر یا ندارید، سیم های وایر جرقه مشکل دارد. تعویض آن ها با نوع سیم مقاومت دار (ابریشمی). آنتن رادیو را تا آخر بالا آورده ببنید تاثیری دارد یا نه. چک سیم مغزی آنتن با بدنه با لامپ یا اهمتر. نصب یک خازن 0.1 میکروفارادی 150 ولت سر راه ورودی رادیو پخش بعنوان نویز گیر.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
                با سلام
                بهترین راه برای جلوگیری از نویز تغذیه اتوموبیل استفاده از وایر شمع ابریشمی ضد نویز است .
                یعنی وایر شمع ها رو عوض کنم و به جاشون از وایر شمع ابریشمی استفاده کنم؟
                این کار نمی ارزه برام
                حالا امشب خازن هارو موازی کنم احتمال زیاد باید مشکل حل بشه نشد یه سلف سری میکنم با این کار دیگه باید تمامی نویز ها از بین بره

اضافه شده در تاریخ :
                نوشته اصلی توسط majnoon5588
                سلام اوه به نکته خوبی اشاره کردی خیلی خوبه اونم مثل خازن ها یکیش با ظرقیت کم باشه مثلا 10میکرو هانری یکی دیگه شم با ظرفیت زیادمثلا 100میکرو هانری سلف ها رو هم جریان بالا انتخاب کن مثلا 20امپر تا دیگه خیالت راحت باشه.ترجیحا هم سر راه مثبت بذار هم منفی.
                باشه یه سلف هم قرار میدم اما 20 آمپر چه خبره فکر کنم 2 یا 3 آمپر کافی باشه من از آمپلی و اینجور چیزا استفاده نمیکنم باندمم از همین معمولی 80 واته

اضافه شده در تاریخ :
                نوشته اصلی توسط علی تحیری
                با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
                اگر در حال گوش دادن به رادیو نویز داری و در پخش (ضبط) کم تر یا ندارید، سیم های وایر جرقه مشکل دارد. تعویض آن ها با نوع سیم مقاومت دار (ابریشمی). آنتن رادیو را تا آخر بالا آورده ببنید تاثیری دارد یا نه. چک سیم مغزی آنتن با بدنه با لامپ یا اهمتر. نصب یک خازن 0.1 میکروفارادی 150 ولت سر راه ورودی رادیو پخش بعنوان نویز گیر.
                سلام
                بله فقط هنگام گوش دادن به رادیو نویز داره
                آنتن ماشینم بالا نمیاد گیر داره
                سیم مغزی آنتن با بدنه باید 12 ولت نشون بده؟

دیدگاه

برای چک کردن سیم مغزی آنتن با بدنه یا از اهمتر استفاده کنید، با مدار دارای اهم بسیار زیاد باشد یا (open). یا توسط یک لامپ 12 ولت. یک سر لامپ 12 ولت را به 12+ ولت سر باتری خودرو و سر دیگر لامپ را به سیم مغزی لامپ بزنید لامپ نباید روشن شود. اگر روشن شود نشان دهنده اتصالی آنتن با بدنه و ایجاد نویز از آن است.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

الان که رفتم ضبطو از ماشین در آورم دیدم رادیو نویزی نداره(وقتی از قالبش درش میارم و تو فضای باز ماشین نگهش میدارم) و همینطور وقتی آنتنشو در میارم و به دستگاه نزدیکش میکنم(جا نمیزارمش فقط نزدیک میکنم) میبینم اصلآ نویزی نداره
                    البته اینم بگم که من همه این مشکلاتو رو فرکانس رادیو جوان(88 کیلوهرتز) دارم و بقیه فرکانس ها در هر حالت خوبن یا نویز زیادی ندارن
                    اما رادیو جوان وقتی ضبطو جا بزارم تقریبآ دیگه هیچ صدایی نمیاد
                    حالا مشکل از آنتنه دیگه درسته؟
                    الان چیکارش کنم
                    درضمن آنتن به بدنه اتصالی نداره

دیدگاه

یعنی وایر شمع ها رو عوض کنم و به جاشون از وایر شمع ابریشمی استفاده کنم؟
                      این کار نمی ارزه برام
                      حالا امشب خازن هارو موازی کنم احتمال زیاد باید مشکل حل بشه نشد یه سلف سری میکنم با این کار دیگه باید تمامی نویز ها از بین بره

اضافه شده در تاریخ : باشه یه سلف هم قرار میدم اما 20 آمپر چه خبره فکر کنم 2 یا 3 آمپر کافی باشه من از آمپلی و اینجور چیزا استفاده نمیکنم باندمم از همین معمولی 80 واته

اضافه شده در تاریخ : سلام
                      بله فقط هنگام گوش دادن به رادیو نویز داره
                      آنتن ماشینم بالا نمیاد گیر داره
                      سیم مغزی آنتن با بدنه باید 12 ولت نشون بده؟
                      اینکه یکی از دوستان فرمودن جریان بالا ، منظور این نبوده سیستم شما تا 20 آمپر جریان میکشه! مگه ترانس جوشکاریه
                      طبق روابط حاکم بر سلف ، امکان تغییرات شدید ولتاژ و جریان ، ولتاژ یا جریان زیادی رو در سلف القا کنه
                      مثلا v = Ldi/dt
                      اگه di/dt رو برابر با DI/DT
                      که D : دلتا
                      هست بگیریدمیبینید مثلا ب خاطر رابطه مشتقی موجود ی تغییر جریان زیاد در زمان کوچیک ولتاژ زیادی القا میکنه و بالعکس

فکر میکنم ب همین خاطر جریان بالا گفتم ولی 20 آمپرم نه دیگه!
                      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X