اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی تولید کننده موج سینوسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی تولید کننده موج سینوسی

با سلام خدمت عزیزان کسی ای سی سراغ نداره که موج سینوسی برامون تولید کنه و ما بتونیم مقدار دامنه موج سینوسی و فاز موج سینوسی تولید شده توسط ای سی را کنترل کنیم؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : ای سی تولید کننده موج سینوسی

با سلام
    آیسی های تولید سیگنالی که تو بازار هستن عبارنتد از xr2206 و ICL8038. البته فکر نمیکنم قابلیت کنترل فاز رو داشته باشن. اگه فرکانس بالا نخواین از میکرو هم میشه استفاده کرد.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      با سلام
      آیسی های تولید سیگنالی که تو بازار هستن عبارنتد از xr2206 و ICL8038. البته فکر نمیکنم قابلیت کنترل فاز رو داشته باشن. اگه فرکانس بالا نخواین از میکرو هم میشه استفاده کرد.
      در واقع برای کنترل اینورتر سینوسی می خوام. می خوام موج سینوسی قابل تنظیم توی خروجی بهم بده. حالا اگر بقیه دوستان ای سی جالب دیگه ای که برای کار من مناسب باشه سراغ دارند بفرمایند

دیدگاه

برای ایجاد موج سینوسی بدون آیسی های خاص 2 روش وجود داره
        1- روش خطی : حلقه فیدبک مثبت که به وسیله یک مدار تعیین کننده فرکانس و یک تقویت کننده در یک فرکانس خاص لوپ گین حلقه یک بشه
        2- روش غیرخطی : در این روش از ی شکل موج مربعی با مثلثی جهت ساخت موج سینوسی استفاده میشه به روش مولد تابع معروف هست این روشو برای فرکانس های بسیار پایین استفاده میکنند

الکترونیک 3 کامل توضیح داده الان خوب یادم نیست ی مقدار طراحی داره ولی همه چیز دست خودتونه
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

ad9833 هم هست فاز رو تغییر میده دامنه رو هم تغییر میده ولی پیک تو پیک زیادی به شما نمیده مگه با اپ امپ تقویت کنید تا فرکانس بالا هم میتونه تولید کنه

دیدگاه

با تشکر از همه کسی مقایسه کننده فوق سریع (تا فرکانس 100KHZ) که توی بازار موجود باشه سراغ نداره؟LM393 برای این فرکانس کم میاره

دیدگاه

393 توی 100 کیلو مشکلی نداره و براحتی کار میکنه.
              ولی اگه اون رو هم برای اینورتر میخواین بهتره از یه آیسی مخصوص pwm مثل 494 یا 3524 استفاده کنین که همه رو یکجا داره. شما فقط یه سینوسی به ورودیش بدین و تو خروجیش pwm سینوسی تحویل بگیرین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                393 توی 100 کیلو مشکلی نداره و براحتی کار میکنه.
                ولی اگه اون رو هم برای اینورتر میخواین بهتره از یه آیسی مخصوص pwm مثل 494 یا 3524 استفاده کنین که همه رو یکجا داره. شما فقط یه سینوسی به ورودیش بدین و تو خروجیش pwm سینوسی تحویل بگیرین.
                در مورد LM393 من توی اورکد شبه سازی کردم توی فرکانس 50KHZ ولتاژ خروجیش می شه 2 ولت که خب به درد روشن کردن ماسفت نمی خوره...
                فرکانس کاری 3524 یا 3525 رو نمی دونید؟ من می خوام فرکانس PWM ام 25KHZ باشه چون فیلتر رو برای این فرکانس طراحی کردم. من دارم unipolar PWM کار میکنم ایا 3524 خروجی unipolar PWM می ده یا SPWM?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                  با سلام خدمت عزیزان کسی ای سی سراغ نداره که موج سینوسی برامون تولید کنه و ما بتونیم مقدار دامنه موج سینوسی و فاز موج سینوسی تولید شده توسط ای سی را کنترل کنیم؟
                  سلام
                  یه نگاهی به AD9833 بکن
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات
                  کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                  شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                  فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                    در مورد LM393 من توی اورکد شبه سازی کردم توی فرکانس 50KHZ ولتاژ خروجیش می شه 2 ولت که خب به درد روشن کردن ماسفت نمی خوره...
                    فرکانس کاری 3524 یا 3525 رو نمی دونید؟ من می خوام فرکانس PWM ام 25KHZ باشه چون فیلتر رو برای این فرکانس طراحی کردم. من دارم unipolar PWM کار میکنم ایا 3524 خروجی unipolar PWM می ده یا SPWM?
                    دوست گرامی، مقایسه کننده ها خروجیشون اپن کلکتور هست و باید حتما پول پ بشن. بنا براین پاسخ فرکانسی و دامنه شکل موج خروجی رو مقاومت پول پ و ظرفیت خازنی بار تعیین میکنه.

فرکانس نرمال آیسی های pwm حدود 300 کیلو هرتز هست. اونا معمولا دوتا خروجی دارن که به شکلهای مختلفی بسته میشه و دیوتی سایکل هر کدوم تا 45 درصد میتونه افزایش پیدا کنه که در مجموع 90 درصد رو پوشش میده.
                    اما برای درایو ماسفت حتما باید از آیسی درایورهای مخصوص یا ترانس پالس استفاده کنین. هیچ آیسی دیگه ای بدرد این کار نمیخوره. البته تو کارای غیر فرکانسی مشکلی نیست و فقط با یه سطح ولتاژ بالای 8 ولت و با هر روشی روشن میشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                      فرکانس نرمال آیسی های pwm حدود 300 کیلو هرتز هست. اونا معمولا دوتا خروجی دارن که به شکلهای مختلفی بسته میشه و دیوتی سایکل هر کدوم تا 45 درصد میتونه افزایش پیدا کنه که در مجموع 90 درصد رو پوشش میده.
                      :applause: :nerd:
                      ببخشید این دیوتی سایکل چطوری کنترل میشه؟

دیدگاه

با یه ولتاژ آنالوگ که به ورودی یکی از مقایسه کننده ها داده میشه. دیتا شیت و مدارهای نمونه ش رو چک کنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X