اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در خروجی acs712

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در خروجی acs712

سلام دوستان من یه مشکلی دارم خیلی هم گشتم هم توی فروم های انگلیسی هم فارسی شایدم من بلد نیستم بگردم که پیدانکردم :sad: اگه قبلا مطرح شده من عذرمیخوام
    خوب حالا مشکل من :من دیروز سنسور acs712 بیست امپر بدستم رسید که بعد از اینکه تبدیل به dip کردمش بستمش رو بردبورد 2 تا خازن هم طبق دیتاشیت بهش وصل کردم حالا مشکل اینجاست که با افزایش امپر ولتاژ خروجی به جای افزایش کاهش پیدا میکنه خازن های مختلف رو هم با پایه فیلتر امتحان کردم ولی فرقی نمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر :cry2:

پاسخ : مشکل در خروجی acs712

سلام
    کاهش ولتاژ بخاطر جهت جریانه - اگر از پایه 1 به 3 باشه ولتاژ خروجی زیاد میشه و برعکسش کم میشه.
    تو دیتاشیت کامل توضیح داده

دیدگاه

سلام ممنون از پاسختون ولی بازم همونطوریه چه از یک به سه و چهار چه از دو به پایه سه و چهار همچین برعکسش در هر صورت ولتاژ کم میشه

دیدگاه

سلام دوست من
        منم این روزا درگیر راه اندازی این سنسور هستم .
        ببین پایه 1 و 2 به هم وصل هستند و ---- پایه 3و 4 هم به هم وصل هستند. جریان میتونه در دو جهت جاری بشه :

حالت اول : از پایه 1و2 به سمت پایه 3و4 ----> در این حالت حساسیت مثبت ه ، و افزایش جریان باعث افزایش ولتاژ خروجی میشه
        حالت دوم : از پایه 3و4 به پایه 1و2 ------------> در این حالت حساسیت منفی هست و افزایش جریان باعث کاهش ولتاژ خروجی میشه.

شاید از این موضوع اطلاع داشتی ولی برای محکم کاری گفتم.

اگر تونستی راش بندازی خوشحال میشم به من هم یاد بدی.......موفق باشی

دیدگاه

سلام من راش انداختم مشکل اینجا بود که من (نخندین بهم) از تغذیه خود سنسور جریان میکشیدم و چون ولتاژ تغذیه کم میشد خروجی هم کم میشد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در خروجی acs712

نوشته اصلی توسط soheilshah
            سلام من راش انداختم مشکل اینجا بود که من (نخندین بهم) از تغذیه خود سنسور جریان میکشیدم و چون ولتاژ تغذیه کم میشد خروجی هم کم میشد
            جریان AC رو اندازه گیری کردید یا DC رو ؟
            یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

سلام جریان dc

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز
                سنسور ACS712 اصلا وضعیت پایداری نداره و با اینکه دقت خوبی هم داره اما گاهی وقتها (برای من معمولا هفته ای یک بار / در بازه زمانی 3 ماه) درحالتی بنام Freez Up قرار میگیره (به این معنی که مقدار خروجی قفل میشه) و فقط با گرفتن آهنربای ضعیف روی سنسور مشکل حل میشه و به کارش ادامه میده.

//-----------------------------------------
                Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                // - - - - - - - - - -
                برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                // - - - - - - - - - -
                اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                  سلام به دوستان عزیز
                  سنسور ACS712 اصلا وضعیت پایداری نداره و با اینکه دقت خوبی هم داره اما گاهی وقتها (برای من معمولا هفته ای یک بار / در بازه زمانی 3 ماه) درحالتی بنام Freez Up قرار میگیره (به این معنی که مقدار خروجی قفل میشه) و فقط با گرفتن آهنربای ضعیف روی سنسور مشکل حل میشه و به کارش ادامه میده.

//-----------------------------------------
                  عجب حالتِ باکلاسی! چه اسمِ قشنگی داره :-)
                  بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
                    عجب حالتِ باکلاسی! چه اسمِ قشنگی داره :-)
                    این اسمو که خودم گذاشتم روش //

با همه قشنگیش ، بدجور روی اعصابه.
                    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                    // - - - - - - - - - -
                    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                    // - - - - - - - - - -
                    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X