اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد رسپبری و اتصال با سخت افزار(Raspberry Pi)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد رسپبری و اتصال با سخت افزار(Raspberry Pi)

سلام

در مورد برد سپبری با یکی از دوستان کامپیوتر صحبت کردم بخش برنامه نویسی تقریبا حله فقط نحوه اتصال با یه المان الکترونیکی خارجیه نتونستیم حلش کنیم ! من فقط یه فرمان صفر و یک میخوام برا خاموش و روشن کردن رله.
    آیا برد رسپبری میتونه به سخت افزار خارجی مثل رله و ... از طریق usb وصل بشه و به اون فرمان بده؟
    امام علی (ع)

بهترین شما کسی است که علم آموزد و آموزش دهد.

پاسخ : برد رسپبری و اتصال با سخت افزار(Raspberry Pi)

با سلام
    تعریف مسئلتون رو متوجه نشدم، می خویان با usb این کار رو بکنین؟(اگر بله مکانیزم موزد نظرتون چیه؟) یا اینکه از پایه های GPIO خود برد استفاده کنین؟
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
      با سلام
      تعریف مسئلتون رو متوجه نشدم، می خویان با usb این کار رو بکنین؟(اگر بله مکانیزم موزد نظرتون چیه؟) یا اینکه از پایه های GPIO خود برد استفاده کنین؟
      نه حالا با USB با هرچی که شد
      میخوایم تو زمانهای مختلف و توی این زمانها مثلا امروز 8صب 1 بعدازظهر و ... البته به صورت متغییر مثلا فرداش 9 صب 5 عصر و... واسه هر ساعتی یه رله جدا تو این زمانها بتونیم فعال یا غیر فعال کنیم .
      الان که یه سرچی زدم دیدم که پایه های GPIO مناسب این کاره
      یعنی میشه هر پایه GPIO را به صورت جدا فراخونی کنیم مثل میکرو که بگیم پین یک روشن و پین دو خاموش و...؟
      امام علی (ع)

دیدگاه

بله،چرا نشه، این خودشم یک میکرو هست فقط قدرت بالا داره و میتونه از سیستم عامل پشتیبانی کنه، راه های زیادی برای کار با gpio هست، اما برای راحتی پیشنهاد می کنم از همون کتابخانه gpio خود شرکتش که با پایتون هست استفاده کنید
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

اما لازم نیست برای چند تا رله برد ۱۵۰ تومانی بزترید
          البته به من ربطی نداره
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
            اما لازم نیست برای چند تا رله برد ۱۵۰ تومانی بزترید
            البته به من ربطی نداره
            اگه مورد بهتر در همین رایطه سراغ دارید بگید
            امام علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X