اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محدودیت های cpld چقدر است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محدودیت های cpld چقدر است؟

سلام خسته نباشید
    چند تا سوال در مورد cpld داشتم ممنون میشم جواب بدید
    من توی یه پروژه نیاز به تعدادی فیلیپ فلاپ و گیت های مختلف دارم که اگر بخوام با آی سی های موجود در بازار استفاده کنم حدودا ۲۰ تا آی سی باید استفاده کنم که بیشتر با هم در ارتباط هستند و مجموعا ۳۰ تا هم ورودی و خروجی دارم
    چون تجربه ای توی زمینه cpld ندارم آیا امکانش هست از یه cpld به جای این آی سی ها استفاده کنم ؟ اگر امکانش هست با توجه به اینکه قراره از این مدار تعداد زیادی استفاده بشه از چه نوع cpld استفاده کنم که از نظر قیمت مناسب باشه؟
    آیا امکانش هست زمانی که از cpld استفاده میشه نویز روی گیت ها اثر بذاره مثلا یه فیلیپ فلاپ که درون cpld ساخته شده ریست بشه یا ست بشه؟
    آیا امکانش هست مستقیما از گیت های داخل آی سی (بدون استفاده از کور ها)آ‌ استفاده کرد؟
    از نظر امنیت کدوم بهتره آی سی های cmos یا استفاده از cpld؟

ببخشید بابت سوال های زیادم
    ممنون
    گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

پاسخ : محدودیت های cpld چقدر است؟

سلام.از لحاظ امنیت و نویزپذیری که cpld و کلا fpga نویزپذیری داخلیش خیلی کمه(نا جایی که من میدونم)و برای همین اکثرا توی کارهای نظامی استفاده میشه.
    البته خودتون هم باید تو مدار اقدامات لازم رو لحاظ کنید.
    امکانش هم هست که بدون استفاده از core ها ازش استفاده کنید.
    در مورد ظرفیت هم که cpld ظرفیتش خیلی زیاد نیس(بستگی به کاربرد داره).میتونید توی اینترنت ببینید.البته همه چی به کدتون ربط داره که بهینه باشه یا نه.شما میتونید یه برنامه ی نسبتا ساده رو جوری بنویسید که حتی spartan3 رو هم پر کنه یا spartan6 حتی!!!!برای همین توصیه میکنم برنامتون رو اول بهینه بنویسید بعد توی syntese report ببینید که Cpld پر شده یا نه چون همه چی به کدتون ربط داره.به هر حال یه cpld سری xc9500 حدود 6400 تا گیت,208 تا فلیپ فلاپ داره و max freq اون 208mhz هستش.اگه از cpld سری max7000 استفاده کنید حدود 10000 تا گیت,512 تا ffو max freq 220mhz رو دارید البته max7000 مال شرکت altera است.
    البته باید دقت کنید که واقعا گیتی در cpld وجود نداره و....که فک کنم بدونید خودتون دیگه!
    به نظر من چون xilinx توی ایران بیشتر هستش اگر خواستید از cpld استفاده کنید از این دو سری استفاده کنید.
    xc9572-10PC44 که 11 تومنه یا xc9572-XL10PC44 که این 7 تومنه استفاده کنید.اینا 34 تا IO دارند.اگر بیشتر خواستید 84 پایه هم هست.

دیدگاه

پاسخ : محدودیت های cpld چقدر است؟

سلام آقا مجتبی
      حتما این کارو انجام بده. کار با CPLD بسیار ساده است البته در این سطحی که شما میخوای کا کنی و مدارت بسیا ساده و انعطاف پذیر میشه. من با max 7000 کار کردم. محیط quartus خیلی ساده هست مخصوصا اگه با شماتیک برنامه ات رو ببندی که دیگه نیاز به vhdl و verilog هم نیست و با همون کتاب مدار منطقی کارت را میفته. فقط یک بار موقع کا با cpld یکی از فلیپ فلاپ های داخل cpld با نویز تحریک میشد که البته با یکم محکم کاری نرم افزاری حل شد. ولی در کل عالیه!
      موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X