اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد آموزشی برای CPLD یا FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد آموزشی برای CPLD یا FPGA

سلام
    میخام برای تراشه های آلترا(اگر نشد زایلینکس) برد آموزشی تهیه کنم
    اولین راه خریدنه اگر یک مورد معرفی کنید برای خریدن که گرون نباشه
    درست کردن هم چون خودم نمیتونم لطفا راهنمایی م کنید که چطوری یک بورد تهیه کنم
    من با ISE7.1 و Quartus 11 میخام شروع کنم
    پاسخ : برد آموزشی برای CPLD یا FPGA

ise7.1!!!!
    حداقل دیگه 9.2 نصب میکردی دیگه یا 14.7.هیچ فرقی با هم ندارن ها....
    میخوای cpld بزنی یا fpga؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

ممنونم
      گشتم پیدا نکردم لینک دانلودی
      تو خود سایت هم نتونستم ثبت نام کنم
      فرق دارن تو زدن برد ؟
      بیشتر fpga باشه بهتره

دیدگاه

خب fpga رو میتونی بخری یه Spartan 3 با پروگرامر حول و حوش 150 اینا باید باشه.البته همه چی به دورچین مدارت بستگی داره یعنی امکاناتی که خودت میخای بذاری.
        اگه خیلی تازه کاری و کسی رو نداری که راهنماییت کنه و کلا دستو پات بستست :smile: به نظرم بخر ولی بهتر اینه که خودت شروع کنی به ساخت و طرحشو بکشی و ...... خواستی میتونم کمکتم بکنم :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داوود ع
          سلام
          میخام برای تراشه های آلترا(اگر نشد زایلینکس) برد آموزشی تهیه کنم
          اولین راه خریدنه اگر یک مورد معرفی کنید برای خریدن که گرون نباشه
          درست کردن هم چون خودم نمیتونم لطفا راهنمایی م کنید که چطوری یک بورد تهیه کنم
          من با ISE7.1 و Quartus 11 میخام شروع کنم

https://embeddedmicro.com/products/mojo-v3.html

خیلی برد خوبیه، احتیاج به پروگرم جداکانه نداره، یه کابل میکرو یو اس بی رو وصل کن بهش و خیلی راحت برنامه ت رو سنتز کن.
          تازه این Spartan6 هستش که خیلی خیلی قیمتش به نظر من خوبه.
          البته شما می تونی بردهای چینی رو با قیمت ارزون تر از این هم تهیه کنی.
          فقط یه نکته بگم که به نظرم مهمه وشاید به درد شما بخوره شایدم
          اگه کلا می خوای به تازگی وارد دنیای FPGA بشی اول خوب خوب سعی کن دید دیجیتال پیدا کنی، بعد vhdl مسلط شو، می تونی با خود برنامه ی ise خوب کار کنی در حد شبیه سازی، و بعد برد تهیه کنی که بتونی Core ی که طراحی می کنی رو سنتز کنی. میخوام بگم خیلی عچله نکن برای خرید برد اگه تازه می خوای شروع کنی.اگه حرفهای بالا برای شما صدق نمی کنه یعنی دید دیجبتالتون خوبه، VHDL هم مسلط هستی، به نظرم دیگه وقتشه که با یک برد کار کنید.
          پیشنهاد من برد MOJO V3 هستش.
          اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده

دیدگاه

سلام
            تشکر بایت توضیح هاتون
            مفید بود
            دیجیتالم خوبه ولی فکر میکنم فعلا برای برد زوده
            برد رو برای بعد میخام که کمی مهارت پیدا کردم

دیدگاه

دوستان من آشنایی کافی با vhdl دارم
              تقریبا تمامی مدارهای دیجیتال در حد مدارمنطقی و معماری کامپیتر رو هم تونستم پیاده سازی کنم
              اما حالا می خوام یه کمی حرفه ای تر کار کنم در حد پیاده سازی core ها و حتی پیاده سازی فیلتر و یا کار با شبکه و یا hard core ها و یا SoC
              به نظر شما چه بردی با چه قیمتی مناسب تر است؟
              ممنون میشم راهنمایی کنید
              مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

دیدگاه

به این سایت ها مراجعه کنید:
                خودتون دستتون میاد.
                هم قیمت ها، هم قابلیت ها ی بردهای مختلف.
                http://shop.aftabrayaneh.com/Development_Boards/FPGA
                http://dspcore.ir/
                سایت جوان رو هم سر بزنید شاید برد خوب داشته باشه.
                من پبشنهاد خودم همین برد Mojo هستش که بالا توضیح دادم.
                اما اگه بخواید خرید خارچ کنید خب به سایت هآیی مثل سایت زیر مراجعه کنید و Part number برد رو دربیارید،سفارش بدید تا برد رو براتون تهیه کنند.
                https://www.digilentinc.com/Products/Catalog.cfm?NavPath=2,400&Cat=10
                https://www.sparkfun.com/categories/136
                یه نکته ی مهم هم بگم اگه خرید خارج خواستید بکنید، ده جا قیمت بگیرید چون قیمت ها خیلی اختلاف داره.
                اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RF_Newbie
                  به این سایت ها مراجعه کنید:
                  خودتون دستتون میاد.
                  هم قیمت ها، هم قابلیت ها ی بردهای مختلف.
                  http://shop.aftabrayaneh.com/Development_Boards/FPGA
                  http://dspcore.ir/
                  سایت جوان رو هم سر بزنید شاید برد خوب داشته باشه.
                  من پبشنهاد خودم همین برد Mojo هستش که بالا توضیح دادم.
                  اما اگه بخواید خرید خارچ کنید خب به سایت هآیی مثل سایت زیر مراجعه کنید و Part number برد رو دربیارید،سفارش بدید تا برد رو براتون تهیه کنند.
                  https://www.digilentinc.com/Products/Catalog.cfm?NavPath=2,400&Cat=10
                  https://www.sparkfun.com/categories/136
                  یه نکته ی مهم هم بگم اگه خرید خارج خواستید بکنید، ده جا قیمت بگیرید چون قیمت ها خیلی اختلاف داره.
                  جرا این برد mojo با امکانات کمتر از برد آموزشی spsrtan6 با امکانات بیشتر گرونتره ؟ عجیب نیست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                    جرا این برد mojo با امکانات کمتر از برد آموزشی spsrtan6 با امکانات بیشتر گرونتره ؟ عجیب نیست ؟
                    بخاطر برند بودنش هستش Mojo یه برد اصل هستش، نه از این بردهای الکی توی بازار
                    Mojo اینطور که من شنیدم یه برد اصل آمریکایی هستش.(البته خودم تحقیق نکردم راجع به این موضوع)
                    بهر حال بردهای آموزشی FPGA زیاد هستش، ولی این برد خیلی برد جمع و جور و ساده ای هستش. که راحت میشه باهاش کار کرد.
                    من وقتی خریده بودم اول از ظاهرش خورد توی ذوقم!! جعبه ش رو که دیدم مثل جعبه ی طلا و جواهر زنونه می موند
                    اما خب خیلی جمع و جور و ساده است و البته یه سری مشکلی هم داره مثلا برای سنتز کردن و پیاده سازی Core ی که طراحی کردید روی برد؛ باید از یه برنامه ی جانبی به اسم Mojo loader استفاده کنید. منظورم اینه که برخلاف بعضی از بردهای FPGA از طریق برنامه ی impact که یکی از زیر برنامه های ISE هستش نمی تونید بردتون رو پروگرم کنید.
                    یه مشکل دیگه اینه که هیچ وسیله ی جانبی همراه ش ارائه نمیشه، حتی کابل میکرو یو اس بی!!
                    حتی یه CD که برنامه ی Mojo loader رو داشته باشه.
                    البته توی سایت خودش هم که می رید وسایل جانبی رو ظاهرا جدا می فروشه:
                    https://embeddedmicro.com/products.html
                    مثلا همین کابل میکرو یو اس بی و آداپتور.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RF_Newbie
                      بخاطر برند بودنش هستش Mojo یه برد اصل هستش، نه از این بردهای الکی توی بازار
                      Mojo اینطور که من شنیدم یه برد اصل آمریکایی هستش.(البته خودم تحقیق نکردم راجع به این موضوع)
                      بهر حال بردهای آموزشی FPGA زیاد هستش، ولی این برد خیلی برد جمع و جور و ساده ای هستش. که راحت میشه باهاش کار کرد.
                      من وقتی خریده بودم اول از ظاهرش خورد توی ذوقم!! جعبه ش رو که دیدم مثل جعبه ی طلا و جواهر زنونه می موند
                      اما خب خیلی جمع و جور و ساده است و البته یه سری مشکلی هم داره مثلا برای سنتز کردن و پیاده سازی Core ی که طراحی کردید روی برد؛ باید از یه برنامه ی جانبی به اسم Mojo loader استفاده کنید. منظورم اینه که برخلاف بعضی از بردهای FPGA از طریق برنامه ی impact که یکی از زیر برنامه های ISE هستش نمی تونید بردتون رو پروگرم کنید.
                      یه مشکل دیگه اینه که هیچ وسیله ی جانبی همراه ش ارائه نمیشه، حتی کابل میکرو یو اس بی!!
                      حتی یه CD که برنامه ی Mojo loader رو داشته باشه.
                      البته توی سایت خودش هم که می رید وسایل جانبی رو ظاهرا جدا می فروشه:
                      https://embeddedmicro.com/products.html
                      مثلا همین کابل میکرو یو اس بی و آداپتور.
                      این برد خوبیه حتی با ایرادهایی که شما گفتید
                      من دنبال یه برد دقیقا شبیه این هستم که روی برد ماژول و کانکتور LAN هم داشته باشه
                      همچین بردی سراغ دارید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
                        این برد خوبیه حتی با ایرادهایی که شما گفتید
                        من دنبال یه برد دقیقا شبیه این هستم که روی برد ماژول و کانکتور LAN هم داشته باشه
                        همچین بردی سراغ دارید ؟
                        سایت هایی که در بالا معرفی کرده بودم رو ببینید، برد مورد نظرتون رو می تونید پیدا کنید.

دیدگاه

به سایت زیر هم سر بزنید. قیمت mojo3 رو زده 288 دفتر فروششم در پاساإ¾ امجد هست. (آریا ماژول)
                          http://www.electronic724.com/category/131/%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-FPGA

دیدگاه

سلام.
                            اگر هدفتون زایلینکس هست و پول زیادی هم نمیخواهید هزینه کنید پیشنهاد من اسپارتان-6 هست.
                            در مورد بورد هم اگر خودتون قصد ساختن ندارید پیشنهاد میکنم سری به این سایت بزنید: www.*****.ir

دیدگاه

سلام
                              من هم نظرم روی MOJO هست
                              گول این برد های ایرانی رو نخورید حداقل چیزی که بردهای خارجی داره یه انجمن قوی هست
                              مثل رزبری پای بردهای ایرانی رو با عرض معذرت تو پاچه نره جای دیگه میره
                              طرف رفته طراحی پاپیلیو رو اورده بادست لحیم زده بعد میخواد با قیمت یه برد امریکایی اصل بفروشه
                              شرکتهای بزرگ ایرانی مثل ایران خودرو پشتبانی درست نداره چه برسه یه محصول ایرانی که تو زیر زمین مونتاژ شده
                              از من میشنوی میخوای 200 بدی برد ایرانی بخری که فکرش هم نکن این قیمت بهت بدن
                              برو یا برد چینی بخر یا همین mojo حداقل یه انجمن داره
                              راستی خودت رو با کابل یو اس بی و تجهیزات جانبی گول نزن
                              من هم پول دستم بیاد یا de الترا میخرم یا MOJO :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X