اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

::::: ( چگونه ) می توان LCD یا GLCD را به کامپیوتر وصل کرد :::::::::

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

::::: ( چگونه ) می توان LCD یا GLCD را به کامپیوتر وصل کرد :::::::::

سلام آقایون و خانوما !!!.....

صبح همگی بخیر باشه.

راستش می خوام یه LCD یا یه GLCD رو به کامپیوتر وصل کنم طوری که بتونم اطلاعات رو روش نشون بدم ولی یاتون نره که فقط نشون بدم و نمیخوام بخونم ازش.

حالا چجوری میشه؟ آیا دیگه به میکرو نیازی هست؟ اگه نباشه بهتره :applause: :applause: :rolleyes: :rolleyes:

فقط دمتون گرم لینک زیاد ندید چون سرعت اینترنتم فوق العاده پایین هست اینم که الآن میخوام بفرستم انگار دارن میکشنم :cry2: :cry2:

دمتون گرم دیگه.

راستیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی میخوام با Visual Basic باهاش کار کنم.
    در ضمن فکر میکنم استاد نجفی خوب وارد باشه :angry: کمک کن ترو خدا :cry:

به نام خدا

دیدم آن چشمه ی هستی که جهانش خوانند

_-_-_-_-_-_-_-_-
    آنقدر آب کزان دست توان شست نداشت به به به به

پاسخ : ::::: ( چگونه ) می توان LCD یا GLCD را به کامپیوتر وصل کرد :::::::::

نبود؟
    کسی جواب نمیده؟
    گریه میکنمااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ااا :cry2:

بخدا لازم دارم :cry2: :cry:
    به نام خدا

_-_-_-_-_-_-_-_-

دیدگاه

سلام.
      بدون میکرو میتونی با پورت lpt راه بندازی که تو سایت قبلا بحثش شده بود و دوستان چندتا لینک گذاشته بودند..

ولی اگه برات مقدور باشه که یه میکرو بذاری کار خودت راحت تره..نیاز به برنامه نویسی حرفه ای نیست..
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلااااااااااااااااااااااااااام عزیزم :mrgreen:

داداش میلاد خوب اگه میکرو بزارم سرعت نمایش اطلاعات نمیاد پایین؟
        یعنی میشه اطلاعات رو سریع نشون داد و تغییر داد روی LCD ؟

اگه میشه جواب بدید و لینک اون ها هم که گفتید بهم بدید تشکر
        به نام خدا

_-_-_-_-_-_-_-_-

دیدگاه

دوست عزیز تا جایی که من می دونم ، میکرو اونقدر سرعتش زیاد هست که اطلاعات زیادی رو به نمایش بگذاره ، طوری که LCD فرصت نکنه نشون بده.
          مثلا اگه یه نوشترو رو LCD با تاخیر 2 میلی ثانیه پاک و بنویسی ، یعنی رفرش کنی ، یه حالتی به وجود میاد که اگه وضوحش رو کامل کنی تازه یه چیزایی معلوم می شه. حالا میلی ثانیه که هیچ. میکرو ثانیه داریم. که این تاخیر ها بود.
          حتی هر خط می تونه در حد چند نانو ثانیه انجام بشه. دیگه می مونه سرعت دریافت.
          یعنی اینگار چند تا دستور همراه هم انجام می شن. فقط با تاخیر خیلی جزئی . که بعضی وقت ها که می خوای برنامه کلا در تاخیرات مجزا باشن ، یه خرده مشکل ایجاد می کنه که در این حالت باید از امثال FPGA و... استفاده بشه که قابلیت انجام چند دستور باهم رو دارن که دیگه خیلی تخصصی هستش که ما نمی دونیم ، فقط یکم آشنایی با این نوع آی سی ها داریم. بگزریم. از نظر سرعت مشکلی نداری.
          ولی یه چیزی رو من نمی دونم چیکار می شه کرد:
          برنامه ای رو باید با Visual basic بنویسیم که اطلاعاتی که روی کیبورد می زنیم رو به پورت سریال بده. بعد توسط آی سی max 232 اونا رو برای میکرو اماده کنیم و بعدش هم اطلاعات رو دریافت کنیم. مشکل اینجاست که چه توابعی در visual basic برای این کار در نظر گرفتن؟
          کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سلام.

ببین شاید وقت هم زیاد بیاری...

1- اگه شما میکرو نذاری باید کار با lcd های گرافیکی رو بلد باشی و به طور مستقیم دیتا رو روی lcd بنویسی ...
            یعنی باید کلی برنامه تحت ویندوز برای یه کار ساده بنویسی.
            ولی شما وقتی میکرو بذاری کافیه با پورت سریال ارتباط رو برقرار کنی. و میکرو دریافت میکنه و با دستورات خود lce گرافیکی به راحتی نمایش میدی..
            www.icesi.ir

دیدگاه

به نام خدا

سلام دوستان

تشکر فراوان دارم خدمت شما و دوستان گلم

آقا ممنون اینجوری که معلوم شد یه میکرو میگیرم و یه ال سی دی برای نمایش اطلاعات.

فقط میمونه یه چیزی که الان ازتون میپرسم :

خب حالا بنده چجوری میتونم با کامپیوتر و میکرو ارتباط برقرار کنم؟

اینجوری که گفتید باید یه قطعه به نام : MAX 232 بگیرم.

حالا میخوام بدونم این MAX 232 چیه؟ چه کاربردی داره؟ قیمتش چنده؟ کارباهاش راحته؟
              و اینکه راحت میشه از پورت سریال یا همون COM یه متن رو ارسال کرد که اون هم بگیره و روی میکرو نشون بده؟ تقریبا هر 1 ثانیه یکبار باید رفرش بشه

در ضمن میکرو به کامپیوتر چیزی رو ارسال نمیکنه بلکه فقط کامپیوتر هست که ارسال میکنه به میکرو و میکرو باید بشینه اونجا فقط روی LCD نمایش بده :applause:
              به نام خدا

_-_-_-_-_-_-_-_-

دیدگاه

بله باید از max 232 استفاده کنید.
                کارش فقط تبدیل منطق TTL به Cmos هستش.(اگه اشتباه نکرده باشم.)
                کار زیاد سختی نباید باشه...
                www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X