اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه رد و بدل ارتباط بین دو میکرو؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه رد و بدل ارتباط بین دو میکرو؟

سلام دوستان
    چگونه می تونم دو میکرو را به هم وصل کنم و اطلاعات ردو بدل کنم؟ :angry:

پاسخ : طریقه رد و بدل ارتباط بین دو میکرو؟

یعنی سوالتون خیلی خیلی کلی بود !!
    کلی لرتباط داره اون میکرو بیچاره که با یک سرچ تو اینترنت یا نگاه به دیتاشیت میشه فهمید.
    می تونی پایه هاشونو به وصل کنی و از این طریق ارتباط داشته باشید. میشه از USART، SPI، I2C و ..... که داخل دیتا شیت هست استفاده کنید.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
      یعنی سوالتون خیلی خیلی کلی بود !!
      کلی لرتباط داره اون میکرو بیچاره که با یک سرچ تو اینترنت یا نگاه به دیتاشیت میشه فهمید.
      می تونی پایه هاشونو به وصل کنی و از این طریق ارتباط داشته باشید. میشه از USART، SPI، I2C و ..... که داخل دیتا شیت هست استفاده کنید.
      آخه تازه کار هستم دیتاشیت هم انگلیسی هست سخته
      من کارم این هست که با کیپد یک عدد ده رقمی را بگیرم و در آی سی شماره 1 ذخیره کنم سپس این عدد را به آی سی شماره 2 بدهم و یک جوابی به آی سی شماره یک بدهد؟
      نحوه این ارتباط از کدام طریق انجام دهم؟و چگونه باید در برنامه نویسی c این را انجام دهم

دیدگاه

بگردید تو سایت و یا اینترنت در مورد ارتباط USART. با اون راحت می تونید به نتیجه برسید.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

عدد ده رقمی؟!! فکر نمیکنم بتونید عدد به این بزرگی رو یکجا ارسال کنید!
          یا باید یه متغیر از نوع long برای عددتون تعریف کنید و بعد عددتون رو بشکنید و در چند بخش بفرستید و توی گیرنده دوباره اونو بهم بچسبونید!
          یا اینکه رقم به رقم عددتون رو بفرستید. یعنی بجای ساختن یه عدد 10 رقمی بیاین 10 تا عدد یک رقمی رو کنار هم قرار بدید و همینطور تک تک ارقام رو ارسال کنید. به این ترتیب از ارتباط usart به راحتی میتونید استفاده کنید. :smile:
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X