اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی رگولاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی رگولاتور

با سلام
    من ای سی رگولاتور lm317 استفاده کردم ولی.وقتی استفاده کردم بیش از حد داغ میکنه.جریان عبوری از اون تقریبا 180 میلی امپر است.حالا دنبال یه ای سی دیگری میگردم که بتونه با جریان بالاتر کار کنه و مشکلداغ کردن هم نداشته باشه کسی چیزی سراغ داره(ای سی روی هیت سینگ هم نصب کردم ولی باز هم دماش خیلی زیاده)

پاسخ : ای سی رگولاتور

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    من ای سی رگولاتور lm317 استفاده کردم ولی.وقتی استفاده کردم بیش از حد داغ میکنه.جریان عبوری از اون تقریبا 180 میلی امپر است.حالا دنبال یه ای سی دیگری میگردم که بتونه با جریان بالاتر کار کنه و مشکلداغ کردن هم نداشته باشه کسی چیزی سراغ داره(ای سی روی هیت سینگ هم نصب کردم ولی باز هم دماش خیلی زیاده)
    جریان ورودی و خروجی چقدره؟

دیدگاه

شما به همون مقداری که ورودی میدی 2.5 ازش کم کن و خروجی بگیر و گرنه همش میوفته روی آی سی. 1.25 ولت روی آی سی میوفته 1.25ولت هم روی مقاومت بین ADJ , Out
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        جریان ورودی و خروجی چقدره؟
        جریان ورودی و خروجی تقریبا 200 میلی امپر هستش

دیدگاه

ولتاژ ورودی و خروجی رو هم بفرمایید

دیدگاه

با سلام
            - پایه ها را چک کنید ببینید درست وصل کرده اید.
            -اختلاف ولتاژ وردودی و خروجی نباید بیش از 3 ولت باشد وگرنه بصورت گرما تلف میشود.
            - از مداراتی که در دیتا شیت رگولاتور آمده استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              ولتاژ ورودی و خروجی رو هم بفرمایید
              ولتاژ ورودی 17 ولت.خروجی 3.7 ولت.از این مدار برای شارژ باتری استفاده کردم

دیدگاه

شما بیشتر از 2 وات تلفات دارید و گرم شدن آی سی طبیعیه .. ولتاژ ورودی و خروجی شما اختلاف زیادی دارن 317 مناسب کار شما نیست میتونید از 2576 استفاده کنید
                eshop.eca.ir/رگولاتورها/1929-رگولاتور-lm2576t-adj-.html

برای محاسبات هم میتونید از سایت زیر استفاده کنید
                http://www.changpuak.ch/electronics/...Calculator.php

ضمنا برای شارژ باطری لیتیوم باید ولتاژ رو روی 4.2 ولت ثابت کنید (جریان هم0.4 جریان نامی)
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
                  شما بیشتر از 2 وات تلفات دارید و گرم شدن آی سی طبیعیه .. ولتاژ ورودی و خروجی شما اختلاف زیادی دارن 317 مناسب کار شما نیست میتونید از 2576 استفاده کنید
                  eshop.eca.ir/رگولاتورها/1929-رگولاتور-lm2576t-adj-.html

برای محاسبات هم میتونید از سایت زیر استفاده کنید
                  http://www.changpuak.ch/electronics/...Calculator.php

ضمنا برای شارژ باطری لیتیوم باید ولتاژ رو روی 4.2 ولت ثابت کنید (جریان هم0.4 جریان نامی)
                  جریان باید ثابت باشه ولی ولتاژ خروجی باید متغییر باشه.چون با شارژ باتری اختلاف ولتاژ کم شده و جریان خروجی کم میشه.
                  درضمن دستتون درد نکنه بابت کمکتون

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94181.0
                    برای اطلاعات بیشتر و شارژر حرفه ای یه سری به این تایپیک بزنید

ولی ساده ترین نوع شارژر این باطری ها همینه که منبع ولتاژ (4.2) با محدودیت جریان (0.4 جریان نامی) وصل کنید به باطری
                    زندگی پر ز وجود است ولی ..
                    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X