اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فوری چگونگی کار با DAC0800

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فوری چگونگی کار با DAC0800

سلام
    آیا هنگام استفاده از ای سیDAC0800 نیازی به ولتا÷ منفی هست؟
    اصلا میشود این ای سی را با ولتا÷ +5 راه اندازی کرد؟
    در مورد پایه های این ای سی و کار هر کدام توضیح دهید
    و خازنهای بکار رفته در دیتا شیت از چه نوعی هستند؟
    میخواستم مداری بسازو که بین 0 تا 5 ولی متغییر داشته باشم
    شرمنده چند سوال شد
    خسته نباشید

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

پاسخ : فوری چگونگی کار با DAC0800

فکر نکنم نیازی به ولتاژ منفی باشه

نمیدونم مطمئن نیستم

اساتید نظر بدن. ماهم استفاده میکنیم :smile:
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام
      بابا یک نفر ÷یدا نمی شود جواب مارا بدهد
      یک مدار کامل دربره راه اندازی dac0800 که خروجیان رابه اسپیکر وصل کنم
      می خوام صدا را از mmc بخوانم و پخش کنم
      اگه جواب دهید ممنون می شوم ثواب داره ها :cry:
      در واقع می خوام بدونم خروجی Io را باید به op amp خاصی بدهیم یا مثلا با lm386 هم می شود؟

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

باید با ولتاژ منفی را اندازی بشه اگه تو دیتاشیتش گفته. ولی DAC ها یه ولتاژ تغذیه دارند که دقیقا مشخصه چیه. اما یه ولتاژ رفرنس هم داره که یه محدوده از ولتاژه که اون هم تو دیتا شیت گفته میشه. اگه خروجیش ولتاژ منفی باشه و به خوای مثبتش کنی به پ امپ با db gain و db ورودی کارت بگیر بایاسش کن و خروجی DAC رو با یه مقاومت به پایه منفی وصل کن و پایه مثبت رو زمین کن. بین خروجی و ورودی هم به خازن بگذار خروجی RFB رو هم با خروجی پ امپت وصل کن.

دیدگاه

http://www.national.com/an/AN/AN-1525.pdf

موفق باشید
          misagh_hi@yahoo.com

دیدگاه

من هم الان دارم با این dac0800 کار میکنم ...ولی خش خش می کنه...یکی از دوستام هم قبلا با همین آی سی کار کرده و خیلی از کیفیتش تعریف میکرد...ولی واسه من نمیدونم چرا خش خش اضافه میکنه......این آی سی بدون ولتاژ منفی کار نمیکنه... واسه ولتاژ منفی 12- ولت رو امتحان کردم ولتاژ های مثبت رو هم 12 ولت گذاشتم...البته وقتی بجای 12- و 12+ از 5- و 5+ هم استفاده میکردم زیاد توفیقی توی کیفیتش نمیکرد...از دوستان کسی میتونه کمکی بکنه.........با تشکر
            دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
              من هم الان دارم با این dac0800 کار میکنم ...ولی خش خش می کنه...یکی از دوستام هم قبلا با همین آی سی کار کرده و خیلی از کیفیتش تعریف میکرد...ولی واسه من نمیدونم چرا خش خش اضافه میکنه......این آی سی بدون ولتاژ منفی کار نمیکنه... واسه ولتاژ منفی 12- ولت رو امتحان کردم ولتاژ های مثبت رو هم 12 ولت گذاشتم...البته وقتی بجای 12- و 12+ از 5- و 5+ هم استفاده میکردم زیاد توفیقی توی کیفیتش نمیکرد...از دوستان کسی میتونه کمکی بکنه.........با تشکر
              اشکال کارت اینه که زمین دو بخش آنالوگ و دیجیتالت فقط در یک نقطه باید مشترک باشند بخش آنالوگ و دیجیتال هم باید از هم ایزوله بشتند!زمین هات کارو خراب کرده

دیدگاه

مرسی از راهنمایی...فکر کنم از همین بود...چون مشکل تا حدودی رفع شد.. :rolleyes: ... ولی یه سوال دیگه....چرا با avr وقتی prescaler=16 قرار میدم کیفیتش خوبه و وقتی مثلا برابر با 2 یا 8 یا 32 یا 64 قرار میدم کیفیتش به اون خوبی 16 نیست و با pic هم با سرعت های نمونه برداری متفاوت بازم مثل حالت prescaler=16 در میکروی avr نیست...(حالا شاید به من توهم زده که فکر میکنم کیفیتش فرق میکنه ) .....با pic خیلی اذیت شدم تا به یک کیفیت تقریبا مناسب برسم ولی با Avr خیلی بهتر بود...مشکلش چیه این pic ??
                دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

می خواستم بگم زمان ستلینگ ts قطعه رو چک کن ببین زمان بین دو تبدیل کمتر از اون نباشه که گویا با سرعت پایین تر هم شکل داره. oo:

دیدگاه

استفاده از dac0800 بدون تغذیه دوبل

http://www.newarkinone.thinkhost.com/brands/promos/AN-1525_National.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X