اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیسکام یا کدویزن؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیسکام یا کدویزن؟؟؟؟

با سلام
    به نظر شما یادگیری کدوم زیان بهتره؟ لطفا باذکر دلیل
    با تشکر

پاسخ : بیسکام یا کدویزن؟؟؟؟

atmel studio

دیدگاه

واسه چی میگید بهتره......لطفا با ذکر دلیل
      ممنون

دیدگاه

c یاد بگیر . بهت قدرت میده.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81988.0

موفق باشید.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

من زیاد تو بحت برنامه نویسی میکرو وارد نیستم!
          تخصصم برنامه نویسی سیستم هست!
          ولی در کل شما وقتی کد های بیسیک را میبینی یکم سردرگم میشی!
          توی زبون سی هم دچار چنین سردرگمی هایی هم میشی اما خیلی کم تره!
          توی سی تسلطت رو کد بیشتره!
          به خصوص با atmel studio!
          میدونم ربطی به این قضیه نداره ولی زبون رایج اکثر سیستم عامل ها یا حتی زبونی باهاش سیستم عامل را نوشتند همین c هست!
          بیسیک بیشتر به درد رباتیک و این سوسول بازیا میخوره!
          از نظر محدودیتم تفاوت خاصی با هم ندارند! جفتشون ساخته ی مایکروسافتند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri
            من زیاد تو بحت برنامه نویسی میکرو وارد نیستم!
            تخصصم برنامه نویسی سیستم هست!
            ولی در کل شما وقتی کد های بیسیک را میبینی یکم سردرگم میشی!
            توی زبون سی هم دچار چنین سردرگمی هایی هم میشی اما خیلی کم تره!
            توی سی تسلطت رو کد بیشتره!
            به خصوص با atmel studio!
            میدونم ربطی به این قضیه نداره ولی زبون رایج اکثر سیستم عامل ها یا حتی زبونی باهاش سیستم عامل را نوشتند همین c هست!
            بیسیک بیشتر به درد رباتیک و این سوسول بازیا میخوره!
            از نظر محدودیتم تفاوت خاصی با هم ندارند! جفتشون ساخته ی مایکروسافتند!
            آقا سوسول بازی یعنی چی؟؟
            من خودم حداقل ده تا پروژه صنعتی با همین بیسیک کار کردم
            مثلا از نظر شما یک مادربرد صنعتی با 50 تا ورودی و خروجی و نمایشگر گرافیکی و کیبرد 48 تایی سوسول بازیه؟ oo:
            لطفا درست راهنمایی کنید
            هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

با سلام اگه می خوای حرفه ای کار کنی C یا بگیر واگر می خوای در حد معمولی بیسیک خوبه در ضمن کدهای تولید شده توسط زبان C نسبت به بیسیک کم هست که میشه از میکرو که حافظه کمی داره استفاده کرد

دیدگاه

من نمیدونم چرا این دوستانیکه سی یاد گرفتن میخوا القا کنن که سی از همه بهتره و فلانه و... در صورتیکه به هیچ وجه اینطوری نیست به قول دوست عزیزمون خیلی از پروژه های صنعتی هم با بیسیم انجام میشه اصلا ربطی نداره ه سی کمتر کد تولید میکنه و این حرفا هیچ فرقی نمیکنن اتفاقا زبان سی بیشتر سردرگم می کنه تا بیسیک. وقتی با بیسیک برنامه مینویسی دقیقا کارکرد مدار تو ذهنت با برنامه رو میتونی حس کن اما سی اینجوری نیست. و اما در نهایت همشون تبدیل میشن به زبان ماشین والسلام
                اللهم عجل لولیک الفرج
                تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

با سلام
                  من خودم بیسیک کار میکنم البته c هم کار میکنم درسته هر دوتا نرم افزارهمشون کد هگز تولید میکنن اما بیسیک کدهای برنامه نویسی بیشتری تولید میکنه شده من خودم یه برنامه با بیسک نوشتم تو میکرو جا نمیشد با زبان c نوشتم کدهاش کمتر شد و کار کرده برام

دیدگاه

سلام
                    اگر تازه میخواید کد نویسی کار کنید به نظر بنده بهتره با بیسیک شروع کنید کارهای زیادی هم میتونید باهاش انجام بدید حتی صنعتی . وقتی به بیسیک مسلط شدید و کارهای زیادی انجام دادید توی یک مقطعی می بینید کدهاتون زیاد میشه ، بحث حافظه براتون مهم میشه و یجورایی دوست دارید روی سخت افزارتون بیشتر تسلط داشته باشید اینجاست که خود بخود به سمت زبان C کشیده میشید . البته به قول معروف چیزی از ارزش های بیسیک کم نمیشه و خمچنان توی عرصه حرف های واسه گفتن داره
                    چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

من خودم سال هاست با بیسیک کار میکنم و به نظرم زبان بیسیک یه زبان ساده ، مفید و کار راه بینداز هست . ولی مشکل زمانی شروع میشه که شما بخوایید از avr به میکرو دیگه ای مهاجرت کنید . مثلا الان برای من که سال هاست بیسیک کار کردم ورود به مبحث میکروکنترلرهای arm که زبان برنامه نویسی آن c هست مشکل هست و یه جورایی حس کسی رو دارم که میخواد از کلاس اول ابتدایی دوباره شروع کنه و یه خورده تنبلیم میاد و تازه دارم تمرین میکنم که یک ال ای دی رو چطور در زبان c خاموش روشن کنم ! در حالی که برای دوستانی که از ابتدا با زبان c و کدویژن کار کردن مهاجرت به سایر زبان ها و میکروکنترلر ها که اکثراً c هستن راحت تر هست. هر چند اگر آدم بتونه به هر دو زبان برنامه بنویسه که خیلی عالی تر هست.
                      خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

سلام همه یه نظر بدن منم یه نظر بدم
                        به نظر من هر دو زبان زبان قدرتمندی هستند اما زبان c ارتباط بالایی با زبان اسمبلی داره و حتی اکثر توابع کتابخانه ای که در c موجوده به زبان اسمبلی نوشته شده
                        به همین دلیل c عمومیت بیشتری داره و بین اکثریت دلایل برنامه نویسی که میتونه ویندوز باشه انواع مختلف میکرو کنترلر باشه مشترکه و فردا اگه یه نوع جدید میکرو بیاد ابتدا کمپایلر اسمبلی براش منتشر میشه و c و سپس بیسیک
                        اما شما هر کدومو خاصتی یاد بگیر
                        سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید علی شاهرخی
                          من خودم سال هاست با بیسیک کار میکنم و به نظرم زبان بیسیک یه زبان ساده ، مفید و کار راه بینداز هست . ولی مشکل زمانی شروع میشه که شما بخوایید از avr به میکرو دیگه ای مهاجرت کنید . مثلا الان برای من که سال هاست بیسیک کار کردم ورود به مبحث میکروکنترلرهای arm که زبان برنامه نویسی آن c هست مشکل هست و یه جورایی حس کسی رو دارم که میخواد از کلاس اول ابتدایی دوباره شروع کنه و یه خورده تنبلیم میاد و تازه دارم تمرین میکنم که یک ال ای دی رو چطور در زبان c خاموش روشن کنم ! در حالی که برای دوستانی که از ابتدا با زبان c و کدویژن کار کردن مهاجرت به سایر زبان ها و میکروکنترلر ها که اکثراً c هستن راحت تر هست. هر چند اگر آدم بتونه به هر دو زبان برنامه بنویسه که خیلی عالی تر هست.
                          اصل گفته شما کاملا درسته؛ البته برای پردازنده های ARM هم ظاهرا کمپایلر مبتنی بر بیسیک به بازار آمده مثلا ®mikroBasic PRO for ARM :

دیدگاه

سلام خدمت داداش های گل و اساتید محترم

اینکه C زبان سطح میانه است و به کامپیوتر نزدیک تره رو قبول دارم! :agree:
                            اینکه تسلط بر کد ها در C بیشتره رو قبول دارم! :agree:
                            اینکه ..... رو قبول دارم! :agree:

ولی اینکه بگیم C از بیسیک قوی تره و .... دیگه چرت و پرته!!! :angry:
                            کسی که کد نویسی بیسیک بلد نیست و در دانشگاه C یاد گرفته چون خودش basic رو درست نمی فهمه میاد از زبان بیسیک عیب می گیره! با اینکه عیب از خودشه! :angry:
                            من خودم هم C می نویسم و هم بیسیک!! و معتقدم هر کدوم خاصیت های خودشون رو دارن!! :read:

کسی که واقعا کد نویس حرفه ای باشه زبان براش مهم نیست!! فقط الگوریتم براش مهمه و بس!! حالا java و pascal و php و C و basic و ............

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X