اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت وجود اختلاف در استفاده مقاومت ها در تابلوهای ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت وجود اختلاف در استفاده مقاومت ها در تابلوهای ثابت

با سلام
    چرا در انتخاب مقاومت برای ال ای دی ها این همه اختلاف وجود دارد بعضی ها برای سه ال ای دی سری 3 ولت مقاومت 100 اهم و یکی 150 اهم و یکی 220 اهم و یکی 330 اهم پیشنهاد می نمایند . میخواهم بدانم علت آن چیست ؟
    1) برای طول عمر ال ای دی ها مناسب است ؟
    2) برای میزان نوردهی انها مناسب است ؟
    3 ) و یا علت دیگری دارد ...
    چون من این کار را انجام دادم تعداد 3 ال ای دی 3 ولت را با هم سری کردم و انرا با یک مقاومت متغیر وصل کردم و مقاومت متغیر را چرخاندم تا ولتاز ال ای دی به 3 ولت رسید سپس مقدار مقاومت متغیر را حساب کردم شد 100 اهم . اینک در روش سری هر 3 ال ای دی یک مقاومت 100 اهم می بندم / اما اینکه بعضی از دوستان مقاومت 220 یا 330 پینهاد می کنند خیلی برایم جای تعجب است لطفا راهنمایی بفرمایید علت این همه تغییر چیست و کدام پیشنهاد بهترین است . متشکرم .....

پاسخ : علت وجود اختلاف در استفاده مقاومت ها در تابلوهای ثابت

دلیل های زیادی موجب این امر میشه که از همه مهمتر میزان عمر تابلو و بعد از اون نوع led هست که افراد با تکیه بر کیفیت خوب یا بد ledهای خودشون از مقاومت های متغیری استفاده میکنن....

من به شخصه برای تابلو هایی که به صورت 3 تا 3 سری میکنم یه مقاومت 470 استفاده میکنم که هم نورش خوبه و هم طول عمر رو بالا میبره بعضی مواقع 330 هم میبندم نرمالش هم یه چیزی بین 330 و 470 هست که هر جور شما صلاح میدونید استفاده کنید!

برای تابلو هایی هم که به صورت 5 تا 5 سری میکنم از یه مقاومت 100 اهم استفاده میکنم که نورش بالا بره... بهتون پیشنهاد میکنم که از یه مقاومت بین 150 تا 100 اهم استفاده کنید!

پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : علت وجود اختلاف در استفاده مقاومت ها در تابلوهای ثابت

نوشته اصلی توسط master2015
      دلیل های زیادی موجب این امر میشه که از همه مهمتر میزان عمر تابلو و بعد از اون نوع led هست که افراد با تکیه بر کیفیت خوب یا بد ledهای خودشون از مقاومت های متغیری استفاده میکنن....

من به شخصه برای تابلو هایی که به صورت 3 تا 3 سری میکنم یه مقاومت 470 استفاده میکنم که هم نورش خوبه و هم طول عمر رو بالا میبره بعضی مواقع 330 هم میبندم نرمالش هم یه چیزی بین 330 و 470 هست که هر جور شما صلاح میدونید استفاده کنید!

برای تابلو هایی هم که به صورت 5 تا 5 سری میکنم از یه مقاومت 100 اهم استفاده میکنم که نورش بالا بره... بهتون پیشنهاد میکنم که از یه مقاومت بین 150 تا 100 اهم استفاده کنید!

پیروز باشید
      البته جسارتا این فرموده شما زیاد دقیق نی.
      بستگی به رنگ ال ای دی هم داره و اینکه یه نکته ریز تو محاسبات داره و اونم با انتخاب درست مقدار مقاومت میتونی توان تلف شدهدر مقااومت رو به مینیمم مقدار برسونی. البته اونقدرا به چشم نمیاد ولی اگر جمع بشه تو کل یه کشور عدد بزرگی میشه :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X