اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش بستن 150عددled1وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین روش بستن 150عددled1وات

با سلام
    دوستان برای کاری میبایست 150 عدد led که 1وات هستند و هر کدوم جریان 300میلی آمپر و ولتاژ3.2ولت هستش رو روشن کنم.در ضمن هر 150تا ledها باید همزمان روشن بشه.از دوستان و اساتید راهنمایی میخوام که بهترین روش بستن این ledها چیه و منبع تغذیه مناسب اون رو راهنمایی فرمایید.
    با تشکر

پاسخ : بهترین روش بستن 150عددled1وات

اساتید خواهشا راهنمایی فرمایید

دیدگاه

:angry: :cry2:

دیدگاه

بهتره جوری ببندی که حداکثر ولتاژ دو سر ledها از 120 ولت بیشتر نشه چون خطر برق گرفتگی داره.

دیدگاه

سلام
          1)دو بسته 38 تایی موازی کن
          2)دو بسته 37 تایی موازی کن
          3)هر چهار بسته رو با هم سری کن

یه منبع تغذیه 12 ولتی هم بخر و به دو سرش وصل کن

دیدگاه

سلام
            بستگی به هزینه ای که میخوای پرداخت کنی داره اگر میتونی یه پا.ر ساپلای بخری که عمر و نور ثابت LED ها تظمین میشه و خیلی ساده کافه یه
            منبع تغذیه بخری به فزض 12 ولت و سه تا سه تا سری کنی و بایه مقاومت 8-10 اهم سری کنی و 50 تا گروه به این صوزت ببندی و همه رو موازی کنی

یا این که دو تا گروه 75 تایی سری کنی و یه مقاومت 200 حدود 20 وات سری کنی و برق شهر رو یکسو کنی و بهش وصل کنی

من روش دوم رو پیشنهاد نمیدم چون نوسان برق رویه عمر LED ها تاثیر میزاره و نور هم کم و زیاد میشه و اگر یه LED بسوزه ممکنه یه گروه رو خواموش کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود زارعی
              سلام
              1)دو بسته 38 تایی موازی کن
              2)دو بسته 37 تایی موازی کن
              3)هر چهار بسته رو با هم سری کن

یه منبع تغذیه 12 ولتی هم بخر و به دو سرش وصل کن
              با سلام
              خدا خیرتون بده دیگه داشتم نا امید میشدم
              دوست عزیز با توجه به جریان هر ledکه 300میلی آمپر هستش با این روش شما منبع تغذیه 12 ولت رو باید چند آمپر انتخاب کنم.
              به ترانس 24 ولت 4آمپر دسترسی دارم آیا با این ترانس نمیتونم جواب بگیرم؟
              با تشکر

دیدگاه

دوستان و اساتید بنده رو دریابید

دیدگاه

دوستان و اساتید بنده رو دریابید :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
                    نکته اول : شما نیاز به یه درایور 150 واتی دارید! شما میتونید از یه درایور 150 واتی و یا 3 تا درایور 50 واتی استفاده کنید.
                    نکته دوم: ولتاژ خروجی درایور باید حداقل بین 50 تا 70 ولت باشه! چرا؟! چون هرچقدر جریان زیاد میشه رو طول عمر درایور تاثیر داره! چرا؟! چون این جریانه که وقتی از یه المان عبور میکنه باعث بروز تلافات در آن المان میشه و طول عمر المان کاهش پیدا میکنه!
                    نکته سوم: از اونجایی که ولتاژ نامی LED ها 3.2 ولته بهتره 20 عدد را با هم سری کنید در این حالت ولتاژ کلی 64 ولت میشود که اگر 150 عدد LED را به 20 تقسیم کنیم 7.5 ردیف میشه! یعنی 7 ردیف 20 تایی با جریان 300 میلی و یک ردیف 10 تا! در این حالت باید طراح پنل LED برای داشتن ستونها و ردیفهای یکسان یا باید یک ردیف را حذف کنید و یا باید کاستی را جبران کند!
                    نکته چهارم: من اگه جای شما بودم یکی از این دوتا چیدمان رو انتخاب میکردم
                    1. 7 ستون 21 تایی - ولتاژ : 67.2 ولت و جریان 2.1 آمپر - تعداد LED میشد : 147 تا
                    2. 8 ستون 20 تایی - ولتاژ : 64 ولت و جریان 2.4 آمپر - تعداد LED میشد: 160 تا

موفق باشید

دیدگاه

با رعایت اصول ایمنی و بر فرض این که در این زمینه تجربه کافی دارید، روش استفاده از برق 220 ولت یکسو شده روش مناسب و کم خرجی محسوب میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                        با رعایت اصول ایمنی و بر فرض این که در این زمینه تجربه کافی دارید، روش استفاده از برق 220 ولت یکسو شده روش مناسب و کم خرجی محسوب میشود.
                        با سلام
                        من مخالفم!!! :NO:
                        چون این روش برای توانهای کمتر از 10 وات مناسب است!!! ولی در اینجا 150 وات میخواد مصرف بشه اگه از سیستم خطی برای تغذیه 150 عدد ال ای دی استفاده کنیم تلافات تغذیه در حد بوندسلیگا افزایش پیدا میکنه!!! درثانی خطر برق گرفتی یه طرف و سوختن ال ای دی ها در صورت بروز مشکل یه طرف دیگه!!! :angry: :angry:

دیدگاه

تلافات تغذیه در حد بوندسلیگا افزایش پیدا میکنه!!!
                          بنده دقیقن متوجه نشدم تلافات تغذیه در کدام بخش از پروسه ی یکسوسازی انجام میشه!
                          و ثانیآ ذکر کردم که اگر تجربه ی کافی دارید،...

ضمنن باید به اطلاعتون برسونم که تلفات این روش با رعایت اصول حفاظتی حداکثر 5 درصد است.
                          در حالی که درایور های مذکور چندین برابر تلفات دارند!

دیدگاه

دوست عزیز فک کنم این نکته رو از قلم انداختین!
                            اینجا جریان هر LED برابر 300 میلی آمپره نه 20 یا 40 یا 60 میلی آمپر!!! از طرفی به توان 150 وات نیاز دارن نه 3 یا 6 یا 10 وات!!!
                            شما فرض کنید افت ولتاژ هر دیود یکسوساز 1 ولت باشه و میدونیم که تلفات هدایتی در دیود برابر است با افت ولتاژ آن ضربدر جریان گذرنده از آن، با این حساب اگه جریان گذرنده از هر دیود را برفرض مثال 300 میلی آمپر در نظر بگیریم( بدون در نظر گرفتن زمان روشنی هر دیود) 0.3 وات تلفات فقط بر روی هر دیود یکسوساز داریم!
                            در ثانی تو این روش تا اونجایی که من میدونم باید بجز یکسوساز و خازن یه مقاومت و خازن بدون قطب هم باشه که تو این دو تا المان تلفات خیلی بیشتر از یکسوسازه!!!
                            حالا نمیدونم شما این 5 درصد تلفات رو از کجا اوردین!!!!! :question: :question:

درضمن همونطوری که گفتم استفاده از سیستمهای خطی برای توانهای پایین مناسبه نه برای توانهای بالا! چون تو توانهای بالا وقتی از سیستم خطی استفاده میکنی تلفات بیشتره و راندمان میاد پایین! بخاطر این قضیه بود که سیستمهای سوئیچینگی طراحی شدن و الان همه به این سمت میرن!

موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز و گرامی،
                              فکر میکنم شما تغذیه خازنی را با تغذیه ی یکسو شده ی برق شهری اشتباه گرفته اید.
                              کاش بجای نوشتن پاسخ های کوبنده،(!) ی مقدار روی طرح پیشنهادی من فکر میکردید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X