اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید موج مربعی با دامنه 100 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید موج مربعی با دامنه 100 ولت

سلام

مداری میخوام که بتونه یک موج مربعی با دامنه صد ولت (از صفر تا صد) با عرض پالس یک میکرو ثانیه تولید کنه

دوستان کسی میتونه کمک کنه؟

ممنونم

پاسخ : تولید موج مربعی با دامنه 100 ولت

یکی از مسال اصلی امپدانس بار( مصرف کننده) شما است . یعنی شما این موج مربعی را مسلما برای یک بار تولید میکنید

مثلا اگر امپدانس بار شما کم باشه شما خودوت هم بکشی دامنه موجت به 100 ولت نمیرشه . بعدش هم نوع امپدانس مصرف کننده مهمه . برا بار های اهمی حرفی نیست . ولی برا بار های خازنی یا القایی شما اگر بهش موج مربعی بددید - شکل موج روی بار سینوسی - یا مثلا دندانه اره ای یا دارای هارمونیک های متعدد خواهد بود .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
      بله حرف شما درسته بار من خازنیه ده نانو فاراده

البته خیلی زیاد اهمیت نداره دقیقا مربع کامل باشه
      برام مهمه که پاسخ فرکانسی که از رو با میگیرم تا 1 مگاهرتز هیچ گره ای(صفری) در پاسخ فرکانسی وجود نداشته باشه
      همونطور که میدونید پاسخ فرکانسی مربعی یک میکرو ثانیه یک سینکه که اولین جایی که پاسخ فرکانسیش صفره همون یک مگاهرتزه
      حالا زیاد مهم نیست دقیقا مربع کامل

ممنونم

دیدگاه

برای این کار احتیاج به یک اسیلاتور مثلا colpttis دارید البته اگه به فرکانس با ثبات بیشتری نیاز دارید برید سمت اسیلاتورهای کریستالی و بعد با یه تقویت کننده قدرت مثل کلاس f یا کلاس E باید خروجی ایلاتور رو تقویت بفرمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed6607
          برای این کار احتیاج به یک اسیلاتور مثلا colpttis دارید البته اگه به فرکانس با ثبات بیشتری نیاز دارید برید سمت اسیلاتورهای کریستالی و بعد با یه تقویت کننده قدرت مثل کلاس f یا کلاس E باید خروجی ایلاتور رو تقویت بفرمایید.
          خیلی ممنونم

اسیلاتور کریستالی میشناسید که این کار رو بکنه؟

تقویت کننده کلاس f یا e مدار مشابهش رو دارید تا بتونم استفاده کنم

بازم ممنونم

دیدگاه

برای اسیلاتور کریستالی کلمه not gate oscillaror v رو سرچ کنید اسون ارزون و در دسترس هستند گیت نات تون از نوع 74hc04 باشه چون اینا سرعتشون بالاست و تا 16 مگ واسه من خوب جواب داده.برای تقویت کننده هم بسته به نوع کاربریتون باید کلاسشو تعیین کنید.برای قطعات یه سر به سایت alltransistor بزنید تو قسمت سرچ فرکانس و ولتاژتونو وارد کنید و گزینه هایی راحت تر پیدا میشه رو که در محل زندگیتون در دسترس هستند رو انتخاب کنید. اما یه چیزی از اونجایی که کار شما محاسباتی و دقیق هستش اکثر این تقویت کننده ها پارامتر ای داخلیشون روی خروجی هم تاثیر میزاره و اندازه گیریتون رو با مشکل مواجه میکنه و این نکته رو هم در نطر داشته باشید.یه سوال چرا صد ولت ؟؟

دیدگاه

ممنونم

نه اتفاقا زیاد نمیخوام دقیق باشه ورودی من یک پالس مربعی است که تا یک میکروثانیه یکه واز یم میکروثانیه تا یک میلی ثانیه صفره. حالا لزومی نداره دقیقا خروجی شکل مربعی باشه فقط کافیه تمام فرکانس های تا یک مگاهرتزو تو خودش داشته باشه
              مثلا یک درایور پیدا کردم تو یک مقاله بصورت زیر

نظرتون چیه

صد ولت برای تحریک یک عملگرهه تا بتونم یک ارتعاشی رو یک صفحه الومینیومی ایجاد کنم باید دامنش زیاد باشه تا بتونه تحریک کنه

دیدگاه

سلام درمورد مدار تا اونجایی که من میدونم خروجیش مربع نیست . اگه اون دیودو حذف کنی و مقاومت هم به اندازه کافی کوچیک باشه خروجی سینوسی تمام موجه.اما این قطعات رو اگه در دسترست هست تهیه کن و اسیلاتورتم بساز فقط برای مدارش از شماتیک های" گیت نات با ترانزیستور " استفاده کن تا خروجی مربعی داشته باشی.یا تو همین مدار خازن و دیود و ان قطعه شبیه کریستالو حذف کن تا خروجی تقریبا مربع بشه.
                پاینده باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X