ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2007/06/06
    229
    1

توليد موج مربعي با دامنه 100 ولت

سلام

مداري ميخوام که بتونه يک موج مربعي با دامنه صد ولت (از صفر تا صد) با عرض پالس يک ميکرو ثانيه توليد کنه

دوستان کسي ميتونه کمک کنه؟

ممنونم
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

پاسخ : توليد موج مربعي با دامنه 100 ولت

یکی از مسال اصلی امپدانس بار( مصرف کننده) شما است . یعنی شما این موج مربعی را مسلما برای یک بار تولید میکنید

مثلا اگر امپدانس بار شما کم باشه شما خودوت هم بکشی دامنه موجت به 100 ولت نمیرشه . بعدش هم نوع امپدانس مصرف کننده مهمه . برا بار های اهمی حرفی نیست . ولی برا بار های خازنی یا القایی شما اگر بهش موج مربعی بددید - شکل موج روی بار سینوسی - یا مثلا دندانه اره ای یا دارای هارمونیک های متعدد خواهد بود .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2007/06/06
    229
    1

سلام
    بله حرف شما درسته بار من خازنيه ده نانو فاراده

البته خيلي زياد اهميت نداره دقيقا مربع کامل باشه
    برام مهمه که پاسخ فرکانسي که از رو با ميگيرم تا 1 مگاهرتز هيچ گره اي(صفري) در پاسخ فرکانسي وجود نداشته باشه
    همونطور که ميدونيد پاسخ فرکانسي مربعي يک ميکرو ثانيه يک سينکه که اولين جايي که پاسخ فرکانسيش صفره همون يک مگاهرتزه
    حالا زياد مهم نيست دقيقا مربع کامل

ممنونم
    2012/10/17
    103
    6

برای این کار احتیاج به یک اسیلاتور مثلا colpttis دارید البته اگه به فرکانس با ثبات بیشتری نیاز دارید برید سمت اسیلاتورهای کریستالی و بعد با یه تقویت کننده قدرت مثل کلاس f یا کلاس E باید خروجی ایلاتور رو تقویت بفرمایید.
    2007/06/06
    229
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed6607
    براي اين کار احتياج به يک اسيلاتور مثلا colpttis داريد البته اگه به فرکانس با ثبات بيشتري نياز داريد بريد سمت اسيلاتورهاي کريستالي و بعد با يه تقويت کننده قدرت مثل کلاس f يا کلاس E بايد خروجي ايلاتور رو تقويت بفرماييد.
    خيلي ممنونم

اسيلاتور کريستالي ميشناسيد که اين کار رو بکنه؟

تقويت کننده کلاس f يا e مدار مشابهش رو داريد تا بتونم استفاده کنم

بازم ممنونم
    2012/10/17
    103
    6

برای اسیلاتور کریستالی کلمه not gate oscillaror v رو سرچ کنید اسون ارزون و در دسترس هستند گیت نات تون از نوع 74hc04 باشه چون اینا سرعتشون بالاست و تا 16 مگ واسه من خوب جواب داده.برای تقویت کننده هم بسته به نوع کاربریتون باید کلاسشو تعیین کنید.برای قطعات یه سر به سایت alltransistor بزنید تو قسمت سرچ فرکانس و ولتاژتونو وارد کنید و گزینه هایی راحت تر پیدا میشه رو که در محل زندگیتون در دسترس هستند رو انتخاب کنید. اما یه چیزی از اونجایی که کار شما محاسباتی و دقیق هستش اکثر این تقویت کننده ها پارامتر ای داخلیشون روی خروجی هم تاثیر میزاره و اندازه گیریتون رو با مشکل مواجه میکنه و این نکته رو هم در نطر داشته باشید.یه سوال چرا صد ولت ؟؟
    2007/06/06
    229
    1

ممنونم

نه اتفاقا زياد نميخوام دقيق باشه ورودي من يک پالس مربعي است که تا يک ميکروثانيه يکه واز يم ميکروثانيه تا يک ميلي ثانيه صفره. حالا لزومي نداره دقيقا خروجي شکل مربعي باشه فقط کافيه تمام فرکانس هاي تا يک مگاهرتزو تو خودش داشته باشه
    مثلا يک درايور پيدا کردم تو يک مقاله بصورت زير

نظرتون چيه

صد ولت براي تحريک يک عملگرهه تا بتونم يک ارتعاشي رو يک صفحه الومينيومي ايجاد کنم بايد دامنش زياد باشه تا بتونه تحريک کنه
    2012/10/17
    103
    6

سلام درمورد مدار تا اونجایی که من میدونم خروجیش مربع نیست . اگه اون دیودو حذف کنی و مقاومت هم به اندازه کافی کوچیک باشه خروجی سینوسی تمام موجه.اما این قطعات رو اگه در دسترست هست تهیه کن و اسیلاتورتم بساز فقط برای مدارش از شماتیک های" گیت نات با ترانزیستور " استفاده کن تا خروجی مربعی داشته باشی.یا تو همین مدار خازن و دیود و ان قطعه شبیه کریستالو حذف کن تا خروجی تقریبا مربع بشه.
    پاینده باشید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8