اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در طراحی شارژر برای دزدگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در طراحی شارژر برای دزدگیر

سلام دوستان من یه دزدگیر منزل طراحی کرم با قسمت باتری بک پ و شارژرش مشکل دارم
    کسی هست کمک کنه
    بیشتر تاپیک های در این مورد رو نگاه کردم اما به نتیجه ای نرسیدن
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

پاسخ : کمک در طراحی شارژر برای دزدگیر

مهندسبن اساتید بزرگوار کسی نیست به من بگه چطوری از باتری بک پ استفاده کنم
    منبه تغذیه من ۱۲ ولته اگه با یه دیود معمولی وصلش کنم به باتری و از دو سر باتری برا مدارم تغذیه کنم آیا مشکلی داره یانه چند روزه الاف این قسمت شدم چطوری باید از باتری لک پ استفاده کنم
    باتری ۱۲ولت ۴/۵ امپر
    اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

یکی میگفت سوال آسونه جواب سخته
      یعنب هیچکی بلد نیست چطوری از باتری برا مدار دزدگیر اماکن استفاده کنیم
      اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

با سلام شما اگه بخواین فقط از باتری استفاده کنید وقت که برق دزد گیر قطع شد یه مدار ساده با دیود قرار بدین مشگل حل میشه من بهتون پیشنهاد میکنم یه شارژر خوب براش تهیه کنید تو اینترنت جستجو کنی برات میاره

دیدگاه

هجب پاسخ محکمی دادین ممنونم ازتون دوست عزیز خوب له سوال من توجه نکردید من میخوام این باتری رو به مدار دزدگیری که طراحی کردم وصل کنم یعنی اینکه باید دائم شارژ داشته باشه تا اگه برق رفت بیاد تو کار
          اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

با سلام منظور شما را متوجه شدم شما دو راه دارین یا با مدار آنالوگ مانند OPمدار بسازین که هم بتونه هم شارژکنه و هم وقتی که تغذیه رفت بتونه باتری را سریع به مدار بیاره
            و راه دوم استفاده از میکرو هستش من خودم شارژر برای باتری لیتیومی و اسیدی ساختم و خوبم کار میکنه

دیدگاه

با سلام منظور شما را متوجه شدم شما دو راه دارین یا با مدار آنالوگ مانند OPمدار بسازین که هم بتونه هم شارژکنه و هم وقتی که تغذیه رفت بتونه باتری را سریع به مدار بیاره
              و راه دوم استفاده از میکرو هستش من خودم شارژر برای باتری لیتیومی و اسیدی ساختم و خوبم کار میکنه
              ممکنه بیشتر توضیح بدید و شماتیکشو قرار بدید؟!
              ممنون
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-1992
                سلام دوستان من یه دزدگیر منزل طراحی کرم با قسمت باتری بک پ و شارژرش مشکل دارم
                کسی هست کمک کنه
                بیشتر تاپیک های در این مورد رو نگاه کردم اما به نتیجه ای نرسیدن
                سلام
                دوست عزیز دقیقا باز کن و بفرمائید میخاید چیکار کنید . تا راهنماییتون کنم
                یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

لصفا مشخصات مداری که طراحی کردین و در صورت امکان نحوه سیم بندی را قرار بدین تا بتونم بهتون کمک کنم

دیدگاه

توضیح خاصی نداره
                    من یه مدار دزدگیر درست کردم با میکرو کنترلر تغذیه ورودیم 12 ولته از این آداپتور های بین راهی یا شایدم از ترانس 12 استفاده کردن آمپرش هم 2 هست حالا میخوام باتری رو هم اضافه کنم بهش
                    با توجه به اینکه این مدار همیشه در حال کار هست یعنی آماده بکار آیا میشه مستقیم با یه دیود 4007 12 ولت رو بدم به باتیر و از دو سر باتری بدم به ورودی مدار همیشه هم به برق وصله مگه زمانی که برق قطع بشه و اگه قطع بشه چون از دوسر باتری گرفتیم هیچ مشکلی فکر نمیکنم پیش بیاد.
                    اما دوستان میگن که باید برای شارژ باتری 13.8 داشته باشی و وقتی که شارژر کامل شد شارژر قطع بشه من زا این چیزا سر در نمیارن
                    شما اگه خودتون یه دزدگیر با میکرو بسازید برای قسمت باتریش چکار می کنید.پ
                    ممنون
                    اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

یه دانشمند پیدا نمیشه به ما کمک کنه
                      اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

این مدار رو پیدا کردم به نظرتون چطوره
                        اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-1992
                          توضیح خاصی نداره
                          من یه مدار دزدگیر درست کردم با میکرو کنترلر تغذیه ورودیم 12 ولته از این آداپتور های بین راهی یا شایدم از ترانس 12 استفاده کردن آمپرش هم 2 هست حالا میخوام باتری رو هم اضافه کنم بهش
                          با توجه به اینکه این مدار همیشه در حال کار هست یعنی آماده بکار آیا میشه مستقیم با یه دیود 4007 12 ولت رو بدم به باتیر و از دو سر باتری بدم به ورودی مدار همیشه هم به برق وصله مگه زمانی که برق قطع بشه و اگه قطع بشه چون از دوسر باتری گرفتیم هیچ مشکلی فکر نمیکنم پیش بیاد.
                          اما دوستان میگن که باید برای شارژ باتری 13.8 داشته باشی و وقتی که شارژر کامل شد شارژر قطع بشه من زا این چیزا سر در نمیارن
                          شما اگه خودتون یه دزدگیر با میکرو بسازید برای قسمت باتریش چکار می کنید.پ
                          ممنون
                          منم یه کاری تو مایه های شما دارم انجام میدم

شما این نمونه اداپتور سویچینگ 12 ولت میخری . یک پتانسومتر داره که ولتاژ خروجی رو بین 8.5 الی 14.5 ولت تغیر میده

باتری رو مستقیم وصل کن به مدار و با پتانسیومتر خروجی رو بذاری روی 13.8

اینجوری هم باتری به روش فلوت شارژ میشه .هم وقی برق قطع شد ؛باتری هم تو مدار هست و ولتاژ مدارتو تامین میکنه
                          http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1/1204-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-12v-2A.html
                          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                            منم یه کاری تو مایه های شما دارم انجام میدم

شما این نمونه اداپتور سویچینگ 12 ولت میخری . یک پتانسومتر داره که ولتاژ خروجی رو بین 8.5 الی 14.5 ولت تغیر میده

باتری رو مستقیم وصل کن به مدار و با پتانسیومتر خروجی رو بذاری روی 13.8

اینجوری هم باتری به روش فلوت شارژ میشه .هم وقی برق قطع شد ؛باتری هم تو مدار هست و ولتاژ مدارتو تامین میکنه
                            http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1/1204-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-12v-2A.html
                            کاری که شما انجام میدی پدر باتری را در میاره چون قطع کن جریان نداره و باتری زیاد تو شارژ میمونه معمولا با یه مدار سنس جریان باید بفهمی که اگه جریان شارژباتری از یه حد کمتر شد دیگه شارژ را قطع کنی اینطوری عمر مفید باتری زیاد میشه

دیدگاه

نظر دوستان در مورد مداری که گذاشتم چیه فکر کنم مدار سر حالی باشه
                              اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X