اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه و فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه و فاز

با سلام
    برای رسم و محاسبه انداذه و فاز یه معادله از چه دستوری استفاده میشه؟(ترجیحا متغیر سمبلیک..!) :agree:

پاسخ : محاسبه اندازه و فاز در MATLAB

سلام :smile:

* تابع abs اندازه با مقدار اعداد مختلط ( ویا قدر مطلق اعداد حقیقی ) رو محاسبه می کند .

تابع angle هم اندازه زاویه اعداد مختلط رو برحسب رادیان بهت می ده .

* کلا در MATLAB اگه می خوای از متغیر سمبولیک استفاده کنی لازمه اول برنامه ات ، مثلا بنویسی syms x : اونوقت متغیر x رو برات در نظر میگیره .

* اگه بخوای یه نمودار برحسب دوتا متغیر رسم کنی ( نمودار دو بعدی ) ، دستور ( plot(x,y و اگه نمودارت سه بعدی باشه ( plot3(x,y,z .

---> این ها رو گفتم ولی بدون هیچی اندازه help این نرم افزار کمکت نمی کنه ، در قسمت index توابع و.. رو برحسب حروف هم مرتب کرده ،
    می تونه search هم انجام بدی .

موفق باشید .
    می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
    پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
    (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

پاسخ : محاسبه اندازه و فاز در MATLAB

نوشته اصلی توسط Z A H R A .GH
      سلام :smile:

* تابع abc اندازه با مقدار اعداد مختلط ( ویا قدر مطلق اعداد حقیقی ) رو محاسبه می کند .

تابع angle هم اندازه زاویه اعداد مختلط رو برحسب رادیان بهت می ده .

* کلا در MATLAB اگه می خوای از متغیر سمبولیک استفاده کنی لازمه اول برنامه ات ، مثلا بنویسی syms x : اونوقت متغیر x رو برات در نظر میگیره .

* اگه بخوای یه نمودار برحسب دوتا متغیر رسم کنی ( نمودار دو بعدی ) ، دستور ( plot(x,y و اگه نمودارت سه بعدی باشه ( plot3(x,y,z .

---> این ها رو گفتم ولی بدون هیچی اندازه help این نرم افزار کمکت نمی کنه ، در قسمت index توابع و.. رو برحسب حروف هم مرتب کرده ،
      می تونه search هم انجام بدی .

موفق باشید .
      سلام

قبلا از خانم Z A H R A .GH عذر می خوام :rolleyes:
      ببخشید صرفا قصد ایراد گرفتن نداشتم اما فکر می کنم تابعی که مقدار حقیقی اعداد مختلط رو محاسبه میکنه abs باید باشه که اشتباها abc نوشته شده.
      فقط یادآوری کردم که دوستمون که احتیاج داشت اشتباه نکنن.
      اطلاعات بیشتری هم نداشتم که ارائه بدم :sad: اما همون help که اشاره شد واقعا مفیده

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X