اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ویرایش یک داده از ایپرام avr با bascom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ویرایش یک داده از ایپرام avr با bascom

با سلام خمت اساتید و مهندسان
    برای ویرایش یا حذف یک داده که در یک آدرس مشخص از حافضه ایپرام ذخیره شده از چه دستوری باید استفاده کرد؟؟؟
    پاسخ : ویرایش یک داده از ایپرام avr با bascom

کمک

دیدگاه

نمی دونم منظور شما رو درست متوجه شدم یا خیر...دستورش در بسکام اینه:
      READEEPROM var , address

دیدگاه

سلام
        READEEPROM var , address این دستور فک کنم برای خاندن یک متغیر از ایپرام هست
        دقیقا منظور من اینه که ما مثلا میخاییم عدد یک شمارنده رو که همیشه در حال تغیر هست رو تو یکی از ادرسها ذخیره کنیم که هنگاه قطع برق فقط اخرین عدد تو آدرس 1 ذخیره بشه

دیدگاه

WRITEEEPROM var , addressاینم برای نوشتنش
          البته شما میتونی یه کار دیگه بکنی
          dim data1 as eram byte
          dim data as byte
          data=data1 خوندن
          do
          incr data
          if data=150 then:data1=data:endif نوشتن
          loop
          end

دیدگاه

با سپاس از دوست گلم آقا میثم
            میشه یکم بیشتر در مورد این روش توضیح بدید
            (تو این روش فک کنم ادرس رو خودش انتخاب میکنه)
            اگه یه دستور برای پاک کردن و دوباره نوشتن بود خیلی بهتر میشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad1369
              با سپاس از دوست گلم آقا میثم
              میشه یکم بیشتر در مورد این روش توضیح بدید
              (تو این روش فک کنم ادرس رو خودش انتخاب میکنه)
              اگه یه دستور برای پاک کردن و دوباره نوشتن بود خیلی بهتر میشد
              خواهش می کنم
              تو مثال قبلی متغیر data1رو برابر هرمتغیری دیگه قرار بدید دیتای قبلی پاک میشه ودیتای جدید نوشته میشه یعنی دیگه به دستوری برای پاک کردن نیازی ندارید..واینکه خودش آدرس دهی میکنه با این روش ...

دیدگاه

سلام دوستان
                تویه یه برنامه که به زبان بسکام نوشتم نیاز هست که بدونم مقدار پیشفرض یه متغیر که بصورت رشته 10 تایی تعریف کردم چیه کسی میتونه راهنمایی کنه
                میدونم که معادل بایتی هر حافظه پس از پروگرام مجدد به صورت پیشفرض 255 هست من سوالم رشته یا همون string*10 هست :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
                عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♥♫ حمید خان ♫♥
                  سلام دوستان
                  تویه یه برنامه که به زبان بسکام نوشتم نیاز هست که بدونم مقدار پیشفرض یه متغیر که بصورت رشته 10 تایی تعریف کردم چیه کسی میتونه راهنمایی کنه
                  میدونم که معادل بایتی هر حافظه پس از پروگرام مجدد به صورت پیشفرض 255 هست من سوالم رشته یا همون string*10 هست
                  در مورد رشته هم، اگر پارامتر STRING مربوطه خالی باشد، کد اسکی آن همان 255 است.

نکته اضافه اینکه روشتان چندان اصولی نیست (جایگزین کردن دائم یک پارامتر در یک متغیر از نوع E-ram string در یک حلقه تکرار بی پایان)؛ چون پس از چند ماه (حدود 10 هزار بار)، خانه حافظه E2PROM دیگر به درستی پاک نمی شود و نمی توان با اطمینان، مقدار جدیدی برای آن متغیر ذخیره کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                    در مورد رشته هم، اگر پارامتر STRING مربوطه خالی باشد، کد اسکی آن همان 255 است.

نکته اضافه اینکه روشتان چندان اصولی نیست (جایگزین کردن دائم یک پارامتر در یک متغیر از نوع E-ram string در یک حلقه تکرار بی پایان)؛ چون پس از چند ماه (حدود 10 هزار بار)، خانه حافظه E2PROM دیگر به درستی پاک نمی شود و نمی توان با اطمینان، مقدار جدیدی برای آن متغیر ذخیره کرد.
                    حدود 100000 بار ایپرام رو میشه پاک کرد و 10000 بار فلشرام ولی من قصد این کار رو ندارم
                    به هر حال اگر بخام مقدار تویه این رشته رو چک کنم باید از یک دستور شرطی استفاده کنم و اون حافضه رو با مقدار پیشفرض مقایسه کنم من اون مقدار پیشفرض که بصورت رشته باشه رو میخام که بتونم تو دستور if ازش استفاده کنم میدونید این رشته پیشفرض به چه صورتی هست ؟
                    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X