اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری فرکانس با ATMega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری فرکانس با ATMega8

سلام
    بهترین راه برای اندازه گیری فرکانس موج مربعی چیه؟
    من دیدم بچه ها با مد کانتر تایمر-کانترها مینویسن؛ من تا حالا مد کانتر کار نکردم!!!
    اما من فکر کردم پالس رو بدیم به وقفه خارجی و با یه تایمر فرکانس رو اندازه بگیریم :-?
    اگه ممکنه اساتید محترم راهنمایی بفرمایند

هدف راه اندازی سنسور رطوبت خازنی هست
    ممنونم
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : اندازه گیری فرکانس با ATMega8

سلام
    نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    سلام
    بهترین راه برای اندازه گیری فرکانس موج مربعی چیه؟
    من دیدم بچه ها با [glow=red,2,300]مد کانتر[/glow] تایمر-کانترها مینویسن؛ من تا حالا مد کانتر کار نکردم!!!
    اما من فکر کردم [glow=red,2,300]پالس رو بدیم به وقفه خارجی[/glow] و با یه تایمر فرکانس رو اندازه بگیریم :-?
    اگه ممکنه اساتید محترم راهنمایی بفرمایند

هدف راه اندازی سنسور رطوبت خازنی هست
    ممنونم
    اگه مد کانتر بخواید کار کنید باید به ورودی کانتر تایمر مربوطه فرکانس رو بدبد نه اینتراپت
    بهترین روش همون کانتر هستش.کار با هاش هم سخت نیست ولی خوب روش های زیادی هست که یکیش...
    ورودی فرکانس رو به اینتراپت بدید بعد یکی از تایمرها رو روی یک ثانیه تنظیم کنید و بعد [glow=red,2,300]،[/glow] یک ثانیه اینتراپت رو روشن کن سپس داخل زیر برنامه اینتراپت فرکانس رو بشمار(یه متغییر ++).
    اخرش(بعد از 1ثانیه)اینتراپت رو خاموش کنید و مقدار شمرده شده فرکانس شماس.

دیدگاه

پاسخ : اندازه گیری فرکانس با ATMega8

نوشته اصلی توسط mostafa moradmoghadam
      سلاماگه مد کانتر بخواید کار کنید باید به ورودی کانتر تایمر مربوطه فرکانس رو بدبد نه اینتراپت
      بهترین روش همون کانتر هستش.کار با هاش هم سخت نیست ولی خوب روش های زیادی هست که یکیش...
      ورودی فرکانس رو به اینتراپت بدید بعد یکی از تایمرها رو روی یک ثانیه تنظیم کنید و بعد [glow=red,2,300]،[/glow] یک ثانیه اینتراپت رو روشن کن سپس داخل زیر برنامه اینتراپت فرکانس رو بشمار(یه متغییر ++).
      اخرش(بعد از 1ثانیه)اینتراپت رو خاموش کنید و مقدار شمرده شده فرکانس شماس.
      ممنونم
      منظورم این نبود که به وقفه بدیم و از کانتر استفاده کنیم!
      منظورم این بود که کدوم بهتره
      ممنون بابات راهنماییتون روش خوبیه
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X