اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

wireless lan

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

wireless lan

سلام دوستان
    چند روز پیش یه ماژول esp8266 گرفتم که وایر لس بود اما ip استاتیک نداشت واسه همین نمیشد سرور کرد هر دفه ip عوض میشد !!
    میخواستم با این یه روبات کوچیک بسازم که از یه طرف به میکرو ربات و از یه طرف به wireless لپتاپ وصل شه . من تا حالا زیاد با wireless کار نکردم
    میخواستم بدونم راهی هست بشه به وایر لس لپتاپ ip استاتسک داد تا لپتاپ سرور شه و esp کلاینت ؟ من هر جای اینترنت رو گشتم در مورد hotspot برنامه بود با هات اسپات نمیشه کاراکتر داد و گرفت به علاوه تو برنامه c# نمیدونم چی بنویسم برنامه Hotspot اسم داره نه ip . چجوری میشه کاری کرد wireless مثل شبکه معمولی رفتار کنه اما بی سیم ؟ میشه بهش ip استاتیک داد و سرورش کرد تا ربات بهش وصل شه ؟ از ویندوز 7 استفاده میکنم
    نمیخوام سمت کامپیوترم یه esp دیگه بزارم چون ip ثابت نداره
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : wireless lan

سلام
    شما میتونید یه اکسس پوینت با لبتاپ بسازید ( یه کانکشن وایرلس با یه SSID بسازید. بعد به صورت شبکه میتونه متصل بشه )
    نیاز به IP هم نیست ، اگر هم خواستید میتونید کانکشن رو ادیت کنید و IP بدید، باز به نوع استفادتون برمیگرده که جواب بده یا خیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arminkit
      سلام
      شما میتونید یه اکسس پوینت با لبتاپ بسازید ( یه کانکشن وایرلس با یه SSID بسازید. بعد به صورت شبکه میتونه متصل بشه )
      نیاز به IP هم نیست ، اگر هم خواستید میتونید کانکشن رو ادیت کنید و IP بدید، باز به نوع استفادتون برمیگرده که جواب بده یا خیر
      ممنون از پاسخ اما چجوری ap بسازم ؟ تو creat مسرم اما هیچی ببالا نمیاره
      هيتلر

دیدگاه

من امروز حقیقش هر چی خوندم بدتر گیج شدم :mrgreen:
        ببینید برای اتثال 2 کامپیوتر بهم از یه کابل کراس استفاده میشه 2 طرف ای پی 192.168.xx.yy رو میگیرن بعد میشه اطلاعات فرستاد . منم میخوام همین کارو بکنم دیدم قبلا این کارو با 2 تا اکسس پوینت کردن یعنی
        کامپیوتر1 -> اکسس1 ))) <-> ((( اکسس 2 -> کامپیوتر 2 .
        2 کامپیوتر رو شبکشونو کردن تو پورت lan اکسس و کامپیوترهارو با ای پی 192.168 ست کردن حالا من همین کارو میخوام بکنم اما جای اکسس یک wifi لپتاپ و جای ap 2 از esp استفاده میکنم
        یه سوال دیگم دارم تو این شرایط یعنی :
        کامپیوتر1 -> اکسس1 ))) <-> ((( اکسس 2 -> کامپیوتر 2 .
        اگه کامپیوتر 1 ای پی کامپیوتر 2 رو پینگ بکنه جواب میده یا باید اول اکسس ها بهم وصل بشن بعد عمل پینگ انجام بشه؟
        هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X