اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

[size=+2]با عرض سلام خدمت تمامی دوستان-اساتید و علاقمندان الکترونیک

با تحقیق چند ساله "در زمینه ساخت تجاری تیزر" و هزینه بسیار و تجربه ساخت چندین شوکر آزمایشگاهی با هزینه ها و قدرتهای مختلف حالا قادر به ساخت شوکرهایی هستم که با قویترین شوکرهای "خانگی-تجاری" ساخته شده میتونه رقابت کنه /شاید اگرشرکتی مشتاق به سرمایه گذاری و گرفتن مجوز تولید در ساخت تجاری شوکر در ایران بود الان ایران هم در زمینه ساخت و صادرات این محصول "وحتی شوکر های فشنگی نظامی"حرفی برای گفتن داشت "دوستان زیادی پیشنهاد و درخواست همکاری برای ساخت تجاری شوکر در ایران داشتند که واقعیت هیچ کدوم رو جدی نگرفتم"

مطالب گرد آوری شده در این پست وهمینطور تجارب و نتایج بدست آمده ثمره چندین ماه زمان و هزینه بسیار است

>>در این پست سعی میکنم با گذاشتن نقشه-شماتیک مدار ها و عکس از مدار تکمیلی و قطعات و همینطور ویدئو های گرداوری شده از سایتهای روس-چینی-انگلیسی - چک و... تحقیقات و نتایج و برخی ویدیو های ساخته های خودم رو در اختیارشیفتگان "های ولتا ژ "بگذارم .

مدارهای این پست صرفا جنبه آموزشی تحقیقاتی دارد وهرگونه سوع استفاده ازمطالب این سایت به عهده شخص شخیص شماست .

باید عرض کنم در بعضی کشورها مثل روسیه تا جایی که من اطلاع دارم ساخت شوکر تا 3وات مجاز هست اینگونه مدارها و بلاخص شوکرهای دست ساز و خانگی هیچ مجوزی برای استفاده در ایران ندارند-ساخت واستفاده از این مدارها و حملشون جرم محسوب میشه کلا ساخت این مدار ها نسبت به مدار تجاری هم از لحاظ صرف وقت و هزینه ساخت برای استفاده کار بردی به صرفه نیست مگر جنبه تحقیق و علاقه شخصی داشته باشه

---------------------------------------------
    "چند نمونه شوکر رو ببینید تا گرم بشید بریم سر اصل مطلب" :nice:

چند نمونه شوکر تجاری و شوکر پلیس با قابلیت شلیک الکترود

------------------------------------------------------------------------------

چند نمونه شوکر دست ساز:

----------------------------------------------------------------------------------------
    [size=14pt]ویدئو های آموزشی گرفته شده "تست کار کردمدار -تست قدرت خروجی - تست آمپر ترانسفورمر" توسط خودم <vahid seeto>:
    LINK DOWNLOAD -لینک دانلود ویدئوها
    -لینک دانلود کلیپ کار کرد مدار با هجم کم"کوتاه":
    http://www.aparat.com/v/BzTgK
    -تست شوکر با آرک شاخه ای حد اکثر طول آرک 30MM:
    http://www.aparat.com/v/YNksl
    -تست قدرت مدار در حال کار با لامپ220ولت 15وات و تست آتش:
    (ویدئو1)
    http://www.aparat.com/v/GC90i
    (ویدئو دو)
    http://www.aparat.com/v/Tiq9f
    ------------------------------------------------[size=12pt]
    - ویدئو های تست قدرت و آمپر از چوک ترانسفورمر شماره1 شوکر
    -دانلود ویدئو 1 معجزه ولتاژ و آمپر ترانسفورمر دست پیچ:
    http://www.aparat.com/v/Aaohk
    -دانلود ویدئو 2 معجزه قدرت جریان در ولتاژ چند هزار ولت تست با لامپ 100وات 220ولت:
    http://www.aparat.com/seeto
    و کل ویدئو ها در یک صفحه:
    http://www.aparat.com/seeto

------------------------------------------------------------------------------------
    شروع آموزش

-بطور کلی در این پست ساخت شوکر رو به "دو دسته" تقسیم میکنم
    1-شوکر هایی که خروجی ترانس های ولتاژ رو به خازن میدند و و در خروجی خودشون تخلیه میکنند :
    مثل:

دو نمونه دست ساز از این نوع:

یک نمونه مدار از این نوع(طراحی کشور روسیه):

(ولتاژ این گونه شوکر ها در حوالی چند ده کیلو ولت است)

ویدئو از این گونه مدار ها |(تست شده توسط خودم)
    http://www.aparat.com/v/E1Qio
    ------------------------
    2- شوکرهایی که خروجی ترانس های ولتاژ روبعد از ضخیره سازی در خازن های چند هزار ولتی و سپس دشارژو تخلیه توسط اسپارک گپ(لوله گاز تخلیه الکتریکی) در اولیه ترانسفورمر پالس ولتاژ رو در خروجی به چند صد هزار ولت میرساند:

چند نمونه مدار از این نوع که از آیسی به عنوان نوسان ساز ماسفت استفاده شده:

]

دو روش پیچیدن سیمپیچ اولیه روی ترانس دست پیچ شماره یک مناسب برای دو نقشه بالا "اسیلاتور آی سی" و مدار معروفZSH

لینک تماشای آنلاین تست شوکر از این دسته:
    http://www.aparat.com/v/o5KkZ
    --------------------------------------------------------------------------------
    قطعات و ابزار مورد نیاز ساخت تیزر:

------------
    - باطری:
    هر باطری مناسب نیست مدار های شوکر مد نظر مااز چند وات تا چند ده وات قدرت دارند و باطری هایه قدرتمندی مثل باطری های زیر بکار میاد:

باطری نیکل متال هیبرید (Ni-Mh)

باتری پلیمر لیتیوم (Li-Po battery)

و باطری های مورد استفاده من
    چند نمونه باطری لیتیوم یون (Li-Ion)

باطری های لب تاب و تلفن همراه

باطری که در تصویر زیر میبینید 4200میلی آمپر"ساخت چین" با قیمت 5-6تومان است ولی در واقعیت نصف قدرت باطری های لیتیوم یون مرغوب 2200میلی آمپر "ساخت چین "

باطری هایی که درویدئو من تهیه کردم از نوع لیتیوم یون 2200میلی آمپر ساخت چین با روکش سبز رنگ" با قیمت 10.000تومان <نوع اصلی ساخت ژاپن فکنم برند SANYO با قیمت 17.000تومان هستند>

----------------
    -هسته فریت و بالشتک:
    جهت پیچیدن ترانس های ولتاژ نیاز به فریت با ابعاد مناسب هست چه حلقوی چهWچهEIیاEE همه مدلهایی که گفتم به شرط اینکه ابعادش نه زیاد کوچیک باشه نه بزرگ.
    در تصویر زیر فریتهای دوردیف آخرمناسب هستند :

فریت پات کور گرد همراه با بالشتک"قیمت 10 الی15"

فریت پات کورWشکل:

و همان فریت همراه با بالشتک:

چند نمونه فریت و بالشتک مناسب و دست پیچ توسط خودم پیچیده شدند :

قیمت فریتهای بالا در حدود 4000تا 15000تومان هست که نسبتا گرون هستند
    اگر دنبال حد اقل هزینه هستید میتونید از تعمیر گاه های لامپ کم مصرف بزرگترین فریتهای مورد استفاده لامپ کم مصرف مثلا 100W-150Wرو با قیمت 1 یا 2 هزار تومان خریداری کنید (همیشه یادتون باشه اگر قطعه کار کرده خواستید بگیرید در ماکزیموم حالت نصف قطعه نو قیمت داره بستگی به زرنگی شما داره :biggrin:پس کلاه سرتون نره)

---------------
    ترانزیستور های مناسب تیزر (دسته یک):
    <تصویر و کاتالوگ دیتاشیتی ازبهترین برند مورد استفاده در شوکر های تجاری خازنی "دسته یک" رو در زیر میبینید :

تصویر ترانزیستورها

downloadدیتاشیت PDFترانزیستورهای مورد استفاده
    http://up6.ir/5Lb8

اگر به دنبال تیزری با حد اقل قدرت و ولتاژ هستید از مدار فلیبک زیراستفاده بفر مائید که با اکثر ترانزیستور های منفی قابلامه ای و سایر ترانزیستورهای معمولی منفی در دسترس کار میکنه مثل(2N3055-D880-D508-D697-TIP41&31-C2335-D2494-D2137 وغیره تست بفرمائید )فقط قبل ازاتصال سیم به پایه یک یا همون پایه بیس یه ولوم کم اهم بگذارید که قدرت مدار رو براتون کم و زیاد وتنظیم کنه
    لینک تماشای مدار مورد بحث:
    http://up6.ir/5LaL
    چوک های ولتاژ مینی مناسب اینگونه تیزرها که دورش خط قرمز کشیده شده(به اندازه ابعاد قوطی کبریت هست تقریبا)

>
    ----------------
    -ترانزیستور های مناسب تیزر (دسته دوم):
    در مدار های تیزر دسته دوم از ترانزیستور های MOSFET منفی استفاده میشه که با انتخواب ماسفت درست قدرت بی نظیری در خروجی ترانس های ولتاژ دست پیچ میتونه ظاهر بشه
    مثل :
    IRF540 POWER MOSFET n 100V-28A-50W
    IRF630 POWER MOSFET n 200V-9A-50W
    IRFZ44N POWER MOSFET N CH 55V-49A-110W
    و خیلی از ماسفت های قوی تر دیگه

مثلما قطعه مرغوب دوام بیشتری داره که دو مثال میارم
    همیشهIRFZ44 Nخریداری بفرمائیدنهIRFZ44 از جنس مرغوب

نوع چینی "1000-1500ت"

نوع مرغوب IOR قیمتش دوبرابره حدودا

-----------------------------------------------------------------
    دیود های مناسب شوکر

-دیود های ایده آل برای مدارات شوکر دیود های فست " پرسرعت" و الترافست" فوق پر سرعت" با ولتاژ +1000ولت "البته از جنس مرغوب" هستند
    دیود های در حدود16کیلو ولت رسته نظامی
    2CL75-2CL74-2CL73-2CL71-2CL70-2CL69-2CL77-76
    دیود هایی که در تصویر زیر میبینید همگی رسته قطعات نظامی جایی میگیرند

دیود های زیر هم میتونند اگر چنس مرغوب باشند سری وصل بشن ومورد استفاده قرار بگیرند
    R2000F-R3000F-HER308-MUR180-FR107-UF4007

البته دیود های دیگه ای هم هستند که با تحقیق و جستجو بیشتر میتونید استفاده بفرمائید
    ----------------------------------------------------------------
    -مقاومت مناسب شوکر
    (1-5-10-15-22 اهم من دیدم که در دسترس هستند وبسته به قدرت خازن و ولتاژ در مدارهای شوکر استفده میشوند)
    اکثرا مقاومت های مگا اهمی وات بالا رسته نظامی بکار میاد
    نوع چند واتی:

من22مگا اهم فکنم 2 وات نظامی پارسال خریدم دونهیی 3 الی5تومان که در تصویر زیر کنار مقاومت های10 و 15 مگا اهم نمایان است:

----------------------------------------------------------------
    خازن مناسب تیزر (شوکردسته اول)
    در این نوع شوکر ها ولتاژ خازن باید بالا باشه و طبیعتا قدرت تخلیه الکتریکی کمتری دارند

خازن های فرکانسی" فکنم مولتی لایر هستند" رسته نظامی 12 کیلو ولت یک نانو واقعی به قیمت دونه ای12 تومان فکنم خریدم

البته خازن های 2000ولت پلی استر هم میشه استفاده کرد مثلا دو عدد یا بیشتر نسبت به ولتاژ در دست رس سری کنار هم وصل کرد

وحتی خازنهای 1000ولت و 1600ولتی با افزاینده مارکس

----------------------------------
    خازنهای مناسب تیزر( شوکر های دسته دوم)

خازن های فرکانسی با ولتاژ بالا ایده آل هستند

دست کم قدرت 100نانو وظرفیت ولتاژ1000و +1000ولت
    سعی کنید دست کم 2عدد وازجنس مرغوب بخرید

خازنهایی که در ویدئو های من استفاده شده از نوع ژاپنی هستند (همکف امجد مغازه ژاپن)
    خازن بزرگهارو دونه ای 10 تا15 تومان بخرید
    (600ولت 470نانو-1000ولت 370نانو-1000ولت330نانو-3000ولت 100نانو-2500ولت800نانو-1000ولت 2200نانو هستند)
    یک نمونه خازن مخصوص شوکر"شوکر های نظامی"

خازن زیر در ابعاد کوچک و ولتاژ مناسب است اگر اصلا در ایران باشه:

خازن0/33میکرو 1000ولت(1000v-0/33u-EOCOS)شرکتRIFA
    خازنهای زیر بیشتردر برند:MKPوبرندMKT پیدا میشوند

البته خازن پلی استر ولتاژ بالا هم اگر گیر بیاد قیمت مناسبی داره و +100نانو مناسب هست

---------------------------------------------------
    SPARK GAP-اسپارک گپ(لوله تخلیه الکتریکی)
    اسپارک گپ 1000ولت-1300ولت-1400ولت-1600ولت-2000ولت-3000ولت
    SPARK GAP 1400V-EPCOS
    SPARK GAP 3000V ZIMENS (بعد پاساژ امجد مغازه سر نبش شاید بتا الکتریک بود یادم نمیاد درست)

--------------------------------------------
    سیم لاکی مناسب برای پیچیدن ترانس شماره یک و شماره دو های ولتاژ برای شوکر

منظور از ترانس شماره یک (ترانس هایی با هسته های"EE-EI-W-ترانس حلقوی- پاتکور&quot
    منظور از ترانس شماره دو شوکر ترانس فرمر پالس است
    http://upload.tehran98.com/upme/uploads/93eb530e22d766cb4.jpg
    http://upload.tehran98.com/upme/uploads/93eb530e22d766cb4.jpg
    بهترین سیم ها برای ترانس ولتاژ بالا سیم لاکی های ولتاژ زیر 0.2میلیمتر با روکش پولی استر هست
    سیم نمره0.08
    سیم نمره 0.1
    نمره 3 برای پیچیدن اولیه ترانس

اگر سیم پلی استر نتونستید گیر بیارید سیم لاکی دوبلاک مرغوب بگیرید

----------------------------------------------------------
    ترانسفور مر پالس PULSE TRANSFORMER

80% از سختی کار ساخت تیزر نوع دوم همین ترانس نامرد هست

در پایین چند تصویر برای درک بهتر از چگونگی نحوه پیچیدن ترانس BB رو میبینید :

>>>>>>>>>>>>&g t;>>><<<<<<<<< <<<<<<<<
    آخرین قدرت بدست آمده در خروجی مدار دست ساز من که نتیجه 2سال تحقیق و زحمت هست رو میتونید در زیر ببینید و تماشا بفرمائید:

لینک تماشای آنلاین تست شوکر از شوکر های دسته دوم(گرفته شده توسط خودم)

http://www.aparat.com/v/v7pNU

ادامه دارد...
    دوستان گرامی گرداوری اطلاعات تصاویر و فیلمها وتحقیقات دراین پست که به رایگان در اختیار شما گذاشته میشه وقت زیادی برده وحاصل تحقیق چندین ماهه و صرف هزینه بسیار است که برای استفاده مثبت شما در اینجا گذاشته شده شما هم میتونید با مشارکت در هرچه بهتر شدن نتیجه پست همکاری بفرمائید .
    تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

پاسخ : گام به گام تا ساخت taser +نقشه+عکس+ویدئو

اون چوک یا ترانسفورمری که شوک رو بوجود میاره تو ایران گیر میاد یا باید خوذمون بسازیم

دیدگاه

سلام داش وحید من کل مشکلم سر این ترانس دومه :

اگه میشه یه توضیح درباره ساختش بده که خوب جواب بده . ممنون
      براي يک ::
      بار ايستادن:::
      صد بار زمين خوردم::::
      زمين خوردن مهم نيست:::::
      دوباره برخاستن مهم است ::::::

دیدگاه

باسلام خدمت تمامی دوستان عزیز گل
        آقاریاحی روی چشم به مدار هم انشاالله میرسیم
        جناب arm7: ترانسفورمر های مورد استفاده وایدآل برای مدارای پرتابل و قابل حمل مورد استفاده در شوکر تاجایی که من اطلاع دارم بصورت آماده و ساخته شده در ایران گیر نمیاد
        علی آقای عزیز به ترانس پالس هم میرسیم بگذارید گام به گام پیش بریم
        عرفان الکتریک در زیرزمین امجد نداشت و حتی سفارشی هم نمیاورد و میگفت فروشش ممنوع هست چون فقد برای شوکر استفاده میشه
        ولی کسی اگرpaypal داشته باشه یا ساکن ایران نباشه میتونه از سایتهای خارجی بخره که چند نمونه ازش رو در پایین میبینید

--------------------------------------
        DC 3v-6v to 700kV 700000V Boost Step-up Power Module High Voltage Transformer
        به ترانسفور مر زیر 3تا 6ولت DC باطری به ورودی داد و تا 700.000ولت در خروجی دریافت کرد
        در مدلهای مختلف با خروجیهای مختلف مثل 100KV-200KV-400KV-600KV-700KV درفروشگاهای اینترنتی جهانی با قیمت های حدود5دلار تا100دلار دیده میشه

هیچ فیلم ی از اوراغ کردن این قطعه نیست و اطلاع دقیقی از داخل آب بندی این قطعه نیست فقط ابعاد کلی در تصویر زیر معلوم شده

دیدگاه

سلام ببخشید پابرهنه اومدم وسط :mrgreen:
          این ترانس های عایق شده تو چین گیر میاد من دوستم تو کار لوازم خانگی هست برام اورد شد28 هزار تومن خیلی هم قویه ولی امان از روزی که فاصله خروجی ات زیاد باشه در عرض چند ثانیه بوی الرحمن اش بلند مشه
          دوستان اگه کسی از این تراس هابه تعداد بالا (50 عدد به بالا) بخواد من میتونم بگم بیاره از چین
          دو نمونه اورد واسه ن یکی اش تا 7 ولت مید بهش بدی یکی هم تا 12
          7 ولتی تا 1.5 سانت ارک داشت
          12 ولتی هم تا 2 سانت حدودا
          اون دو نمونه رو من اوراغ کردم داخلش ترانزیستور های بی نشان داشت که نوشته بود 52 یکی دیگه هم نوشته بود 33
          فریت داخلشون هم یه از فریت میله ای استفاده شده بود
          قرقره اش هم یه نوع خاصی بود که یه طرفش اولیه بود و طرف دوم ثانویه
          قندیل!
          تندیس قطره هاییست
          که تسلیم جاذبه زمین نشدند
          تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

خواهش ..
            کسی که چین میره برا واردات هست و سود بردن
            این قطعه هم خواهان زیاد داره اگر آشنای شما واقعا اینکاره هست
            علاقمند الکترونیک زیاد هست اگر بانی واردات باشه 100% سودخوبی براش داره
            البته بعید میدونم بشه این کالارو با تعداد زیاد از مبادی قانونی از گمرک رد کرد مگر چند عدد با بسته کنار بارهای دیگه الکترونیک بگذاره و بیاره که اونم اگر واقعا بدونند فقط مورد استفاده شوکر داره این بار یا کل بار ضبط میشه.
            اگر کسی برای فروش میتونه ارائه بده این قطعه رو با گرفتن فیلم از قدرت خروجی و گذاشتنش برای دیدن دوستان اگر قدرت آرکش در حد خوبی باشه و قیمتشم حد اکثر در همین رنج قیمتی که آقامازیار گفت باشه من بدم نمیاد یکی برای تست بگیرم
            آقا مازیار شما که میگی قطعه رو داری یا داشتی بهتره از کل قطعه درحال کار و یا از لاشه اوراغ شده عکس برای تائید صحبتتون واستفاده دوستان بگذاری. به هرحال با عرض تشکر از دوستان گرامی در آخر پست ویرایش میشه وبهتره از بحث اصلی پست دور نشیم و احیانا پست تبلیغاتی نشه .

دیدگاه

درود به تمامی دوستان
              نمیخاستم وارد بحث بشم و بیشتر میخاستم استفاده کنم و ببینم دوستان به چه نتیجه هایی رسیدن
              و تا حالا چیکار کردن به موفق به ساخت شدن یا نه
              اقا وحید فکر میکنم منو الان یادت بیاد و بشناسی
              .
              ببخشید از مبحث خارج نشیم ساخت ترانس کاری نداره (اینو به صراحت میگم)
              فقط و فقط تکنیک و تجربه تو زمینه عایق کاری HV میخاد
              یعنی کلا حوصله میخاد و نباید عجله کرد و تف زد رفت (دوستان ببخشید از این ابیات استفاده میکنم)
              .
              چون اکثر دوستان اگه بهشون یه مدار جدید بدی و 100% علمی و عملی باشه سریع میخان دست بکار بشن
              و نتیجه رو ببینن که این مدار همون چیز مورد نظر هست یا نه
              که همین عجله میشه کتلت شدن کل کار

من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

من عاقبت خوشی رو برای دوستانی که بدنبال ساخت و سود بردن از راه ساخت شوکر دست ساز رو دارند نمیبینم-پیشنهاد که همیشه هست ولی آدم خودش باید عاقل باشه و قبول نکنه -شما بخواطر سود بردن شاید ساخته باشی یا بسازی برای کسازی در ازای پول ولی فکر عواقب احتمالی و سوع استفاده "دزدی و سرقت-زورگیری وضبط صلاح و...." هم باشید با 30 یا300 تومان پول با آزادی خودتون و جون بقیه بازی نکنید اومدیم و طرف بیماری قلبی داشت..!
                در ایران برای شوکر دست ساز جواز نمیشه گرفت چون ارگانی نداریم که آزمایشاتی که باید رو روی خروجی و مضرات استفاده این دستگاه روی انسان رو تست کنند
                همونجور که با کامپیوتر هم میشه کار خوب کرد مثلا آموزش دادن دیگران یا دیدن و خوندن کتاب های آسمانی مثل قرآن - و هم کار بد میشه کرد مثل هک یا دیدن فیلم های پورنو "از مطالب آموزشی این پست هم میشه کسب علم کرد واستفاده درست برد هم میشه سوع استفاده کرد اون دیگه به عهده خود فرد هست.
                دوستان گرامی خواهشا مطالب تبلیغاتی رو مطرح نفرمائید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliebi1
                  ببخشید از مبحث خارج نشیم ساخت ترانس کاری نداره (اینو به صراحت میگم)
                  فقط و فقط تکنیک و تجربه تو زمینه عایق کاری HV میخاد
                  یعنی کلا حوصله میخاد و نباید عجله کرد.

باسلام

ترانس شما علی آقا بد نیست ولی تا گرفتن حد اکثر قدرت هنوز جا برای تقویت داره اینجور که در تصویر بالا پیداست شروع به جرقه دوسیم ترانس از فاصله حد اکثر3-2میلیمتری شروع میشه پس میشه نتیجه گرفت در حدود 2000 ولت در خروجی ترانستون دارید
                  کارایی که درپاسخ پیامتون عرض کردم اگر انجام بدید تا 2برابر این تصویری که گذاشتید براحتی خروجی میتونید بگیرید

دوتصویر از ترانس دست پیچ در زیر میبینید که بوصیله یک روس پیچیده شده ابعاد چوکتون تقریبا مثل همه ولی خروجی این مدار همینطور که میبینید چند برابر ترانس شماست

ویدئو تست ترانس 1 شوکر رو که درلینک های ویدئو پست یک هست دیدید هجم ویدئو به20% کاهش یافته بخاطر همین کمی کیفیت تصویر پایینه توی اون ویدئو از 1.3سانتی متری حدودل آرک شروع میشد
                  http://www.aparat.com/v/Aaohk
                  شما ترانس شوکر رو فقط فریت EE -EI نبینید بیشتر مشکلات ساخت شوکرهای که دو ترانسه هستند سیم پیچی و عایقبندی ترانسفورمر پالس هست "ترانس شماره دو شوکر" که خیلی نکته ها برای جلوگیری از نشتی و عدم کار مدار هست که باید رعایت بشه
                  اگر دوستان حوصله بفرمایند ادامه مفصل به ساخت مدار میپردازیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidوحید
                    باسلام

ترانس شما علی آقا بد نیست ولی تا گرفتن حد اکثر قدرت هنوز جا برای تقویت داره اینجور که در تصویر بالا پیداست شروع به جرقه دوسیم ترانس از فاصله حد اکثر3-2میلیمتری شروع میشه پس میشه نتیجه گرفت در حدود 2000 ولت در خروجی ترانستون دارید
                    درود بر همه
                    اقا وحید شما شوخی میکنید 2 الی 3 میلیمتر حداکثر فاصله حداقل 8 میلیمتر که دقیق با خط کش سانت زدم به دلیل عایق نبودن ترانس و تعداد دور پایین (مشخصه فکر کنم که از تمام سطح قرقره استفاده نکردم)
                    من از فاصله بیشتر الکترود چشم پوشی کردم
                    حقیقتا دیدم قدرتش در ارک خروجی خوبه بخاطر نوع هسته ایی که استفاده کردم
                    .
                    اون ترانس دست پیچ خودتون هست بسیار عالی
                    محبیت کنید بیشتر توضیح دهید تا ما و دوستان علاقمند بیشتر استفاده کنیم
                    من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliebi1
                      درود بر همه
                      اقا وحید شما شوخی میکنید 2 الی 3 میلیمتر حداکثر فاصله حداقل 8 میلیمتر که دقیق با خط کش سانت زدم به دلیل عایق نبودن ترانس و تعداد دور پایین (مشخصه فکر کنم که از تمام سطح قرقره استفاده نکردم)
                      من از فاصله بیشتر الکترود چشم پوشی کردم
                      حقیقتا دیدم قدرتش در ارک خروجی خوبه بخاطر نوع هسته ایی که استفاده کردم
                      .
                      اون ترانس دست پیچ خودتون هست بسیار عالی
                      محبیت کنید بیشتر توضیح دهید تا ما و دوستان علاقمند بیشتر استفاده کنیم
                      علی آقای عزیز و گرامی
                      چیزی رو که از تصویر درحال کار فریت دست پیچ شما گویا ونمایان هست رو عرض کردم که در پایین دقیق تر میگم
                      طبق تصویری که لینک دادید عرض فریت مورد استفاده شما 2/5سانتی متر هست
                      وقتی روی لینک زیر کلیک کنید تصویر بصورت تمام صفحه کامل توی صفحه جدید باز میشه :
                      http://s6.picofile.com/file/8181475892/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B2.jpg
                      با گرفتن یه خط کش ساده روی تصویر میبینید عرض فریت در تصویر 30میلیمتر هست و طول آرک 5میلی متر که وقتی به نسبت ابعاد واقعی فریت شما "که 25 میل عرض در30میل طول هست" حساب بفرمائید و کم کنید طول آرک شما در حالت واقعی که عکس رو کرفتید 4میلیمتر بوده

البته کار شماهم بد نیست همونطور که عرض کردم خیلی جاداره برای قویتر شدن فرکانس کار ترانزیستور ماسفت شما پایینه برای همین آرک بنفش است
                      فرکانس کار بالا ببرید هم آرک طولانی تر میشه "یعنی ولتاژ خروجی زیادتر میشه"هم آمپر خروجی قوی تر که در حد اکثر فرکانس ایده عال فریت شما و ماسفت شما جرقه بین دو پراپ از بنفش به رنگ سفید و در حد اکثر توان به رنگ زرد در میاد که توی فرکانس بالا دیگه صدای فریت قابل شنیدن نیست برای گوش انسان و صدای وز وز فریت قطع میشه درادامه چند ویدئو پلود میکنم وعرض میکنم یه سری نکته برای بهبودنتیجه که امیدوارم به دردتون بخوره
                      دوستان گرامی اگر تجربه ای یا سوالی داریدمثل دوست گرامی علی آقا وارد بحث بشید و مشارکت بفرمائید
                      انشاالله با کمک هم پرچم ایران رو در این زمینه هم بتونیم بالا ببریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidوحید
                        علی آقای عزیز و گرامی
                        چیزی رو که از تصویر درحال کار فریت دست پیچ شما گویا ونمایان هست رو عرض کردم که در پایین دقیق تر میگم
                        طبق تصویری که لینک دادید عرض فریت مورد استفاده شما 2/5سانتی متر هست
                        وقتی روی لینک زیر کلیک کنید تصویر بصورت تمام صفحه کامل توی صفحه جدید باز میشه :
                        http://s6.picofile.com/file/8181475892/%D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B2.jpg
                        با گرفتن یه خط کش ساده روی تصویر میبینید عرض فریت در تصویر 30میلیمتر هست و طول آرک 5میلی متر که وقتی به نسبت ابعاد واقعی فریت شما "که 25 میل عرض در30میل طول هست" حساب بفرمائید و کم کنید طول آرک شما در حالت واقعی که عکس رو کرفتید 4میلیمتر بوده

البته کار شماهم بد نیست همونطور که عرض کردم خیلی جاداره برای قویتر شدن فرکانس کار ترانزیستور ماسفت شما پایینه برای همین آرک بنفش است
                        فرکانس کار بالا ببرید هم آرک طولانی تر میشه "یعنی ولتاژ خروجی زیادتر میشه"هم آمپر خروجی قوی تر که در حد اکثر فرکانس ایده عال فریت شما و ماسفت شما جرقه بین دو پراپ از بنفش به رنگ سفید و در حد اکثر توان به رنگ زرد در میاد که توی فرکانس بالا دیگه صدای فریت قابل شنیدن نیست برای گوش انسان و صدای وز وز فریت قطع میشه درادامه چند ویدئو پلود میکنم وعرض میکنم یه سری نکته برای بهبودنتیجه که امیدوارم به دردتون بخوره
                        دوستان گرامی اگر تجربه ای یا سوالی داریدمثل دوست گرامی علی آقا وارد بحث بشید و مشارکت بفرمائید
                        انشاالله با کمک هم پرچم ایران رو در این زمینه هم بتونیم بالا ببریم
                        اقا وحید میشه بیشتر توضیح بدید چطور فرکانس رو بالا ببریم??? باید ماسفت عوض بشه ؟؟؟ راستی فرکانس کاری ماسفت رو تو دیتاشیت به چی نشون میدن؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

اضافه شده در تاریخ :
                        راستی ترانس هام رسید بزودی فیلم میگیرم در اختیار تون میزارم
                        بدبختانه از ترانزیستور بینامونشان استفاده شده :cry2:
                        دوتارو اوراغ کردم :
                        قندیل!
                        تندیس قطره هاییست

دیدگاه

maziar1996:
                          اقا وحید میشه بیشتر توضیح بدید چطور فرکانس رو بالا ببریم??? باید ماسفت عوض بشه ؟؟؟ راستی فرکانس کاری ماسفت رو تو دیتاشیت به چی نشون میدن؟؟؟ :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
                          ------------------------------
                          VAHID:
                          خواهش میکنم حتما
                          خوب ماسفت با ماسفت فرق میکنه ممکنه نتیجه ای که میگیری متفاوت باشه که به خیلی چیزا بستگی داره که باید تست بفرمائید ببینید تو چه فرکانسی بهترین جواب رو میشه گرفت

برای کم و زیاد کردن فرکانس میتونیم با کم و زیاد کردن دور سیم پیچ عمل کنیم که برای تشخیص فرکانس ایده عال و رسیدن به بحترین کار کرد ماسفت میتونیم از مدار نوسان ساز یا همون اسیلاتور استفاده کنیم
                          که یکی از بهترین مدار های نوسان ساز از دید من همون مدار نوسانساز با آی سی تایمر IC555 است که با چرخاندن ولوم تنظیم وکم و زیاد کردن مقادیر خازن عدسی و مقاومت های بکار رفته میتونیم فرکانس کار رو تائین کنیم
                          http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87_%D8%B2%D9%85%D8%A7% D9%86%E2%80%8C%D8%B3%D9%86%D8%AC_%DB%B5%DB%B5%DB%B 5
                          -----------------------------------
                          DITASHIT
                          مشخصات فنی هر ترانزیستور -ماسفت-آی جی بی تی و .. توی فایل PDF که توسط شرکت سازنده قطعه معمولا ارائه میشه وجود داره که در زیر چند نمونه مشخصات که در فایل دیتاشیت وجود داره رو میبینید:

(فرکانس کاری قطعه که با واحد MHZ-ولتاژ بیس و امیتر که با واحد V-و میزان مصرف قطعه در حد اکثر ظرفیت که با واحدW- و دمای ایده عال و حد اکثر دمای قابل تحمل کار هر ترانزیستور که با واحد C-و میزان جریان قابل تحمل که با واحد A )

فرکانس کاری قطعه در جدول مشخصات قطعه"دیتاشیت" با نام:
                          TRANSITION FREQUNCY
                          نشون داده میشه

اضافه شده در تاریخ :
                          در ادامه چند نمونه از مدارهای ساخته شده خارجی رو برای دانلود میگذارم تا ببینید راجب چی داریم صحبت میکنیم:

دانلود ویدئو های خارجی"روی لینک کلیک بفرمائید":
                          کلیک کنید 1

دیدگاه

سلام اقا وحید من تو نت هرچی دنبال مدار اسیلاتور 555گشتم نبود میشه یه مدار خودتون معرفی کنین
                            قندیل!
                            تندیس قطره هاییست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar1996
                              سلام اقا وحید من تو نت هرچی دنبال مدار اسیلاتور 555گشتم نبود میشه یه مدار خودتون معرفی کنین
                              خوب برای چه مداری نیاز دارید "اسیلاتور با چه شکل موج و فرکانسی نیاز دارید؟"
                              ترانسفورمرتون سریال نامبر و دیتاشیت داره تا فرکانس کاریش رو بشه فهمید
                              از چه ترانزیستوری میخوایید استفاده بفرمائید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X