اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترایاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترایاک

سلام ببخشید می خواستم بدونم که ایا میشه گیت ترایاک ها را به وسیله ولتاژ دی سی کنترل کرد و یا گیت حتما باید به وسیله ولتاژ ای سی تحریک شود تا بتوان توان ای سی را کنترل کرد . oo:

پاسخ : ترایاک

هم با ولتاژ DC میشه وهم با ac (پالس های سوزنی پشت سر هم)
    برای تریستور و ترایاک توان پایین همون ولتاژ DC مناسبه و راحت تر
    و تلفاتش هم قابل صرف نظره
    فقط توجه داشته باشید که باید گیت نسبت به پایه MT1 مثبت بشه تا روشن شه

دیدگاه

ممنون دوست عزیز منظور شما اینه که اگه من بخوام یک مدار قدرت با توان پایین رو کنترل کنم می تونم گیت ترایاک رو به کمک میکروی ای وی ار تحریک کنم درسته.
      بعد ی سوال دیگه منظور از اینکه گیت باید نسبت به پایه T1 مثبت باشه رو نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدین :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHIDGK
        ممنون دوست عزیز منظور شما اینه که اگه من بخوام یک مدار قدرت با توان پایین رو کنترل کنم می تونم گیت ترایاک رو به کمک میکروی ای وی ار تحریک کنم درسته.
        بعد ی سوال دیگه منظور از اینکه گیت باید نسبت به پایه T1 مثبت باشه رو نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدین :angry:
        یکی نیست به من بگه گیت باید نسبت به پایه mt1 مثبت باشه یعنی چی لطفا کمک کنید :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

من ترانزیستورم از نوع BT139 هستش و روی دیتا شیت اون نوشته VT=600 و It=16A اینبه این معنی هستش که من می تونم باری رو با توان 9600 وات تغذیه کنم. :eek: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X