اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به نظر شما در استفاده از UART میشه...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به نظر شما در استفاده از UART میشه...

سلام دوستان،

من می خوام با استفاده از UART یه پروژه رو پیاده سازی کنم. اگر بتونم در ابتدای کار که دستگاه بالا میاد بدون استفاده از وقفه دریافت و فقط با استفاده از تابع getchar یه سری اطلاعات رو دریافت کنم و تنظیماتی رو انجام بدم. و بعد که حجم داده های دریافتی بالامیره از وقفه دریافت و بافر استفاده کنم. کارم خیلی ساده میشه.
    می خواستم هر دو حالت رو استفاده کنم، یه کد ساده نوشتم، ولی کار نکرد... دو حالت مختلف رو قبلا تو دو تا پروژه ی جدا استفاده کردم و مشکلی نداشتم. به نظرتون مشکل از کجاست؟ اصلا میشه همچین کاری کارد؟
    یعنی در ابتدای کار، وقفه دریافت غیر فعال باشه (تنظیمات رجسیتر)، یه سری تنظیمات انجام بشه. و بعد وقفه دریافت با تنظیم رجیستر ها فعال بشه و ما بقی مراحل...

با سپاس از همفکری شما...
    همیشه بزرگوار تر از آن باشید که برنجید
    و نجیب تر از آن باشید که برنجانید!

پاسخ : به نظر شما در استفاده از UART میشه...

سلام
    برای استفاده نکردن از وقفه شما باید بیت RXC از UCSRA رو دائم چک کنی و وقتی که یک شد مقدار UDR رو بخونی که بعد از خواندن UDR، به صورت خودکار بیت RXC از UCSRA صفر میشه و میتونی به کارهای دیگه برسی تا دو باره RXC یک بشه و برای بقیه اش هم که همه چیز مشخصه.
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

سلام کسی میدونه میتونم به پورت سریال میکرو هم GPS وصل کنم هم PC؟

دیدگاه

قطعا بله . اما بستگی به میکرویی داره که استفاده میکنید.
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X