اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیزر برای برش استیل خیلی نازک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لیزر برای برش استیل خیلی نازک

سلام به همه دوستان لیزری خودم

برای من یک سوال بزرگی هست توی ذهنم لطفا اگه میتونید و امکانش هست راهنماییم بکنید آخه از خیلی وقت این سوال تو ذهنم بود و خیلی استرس و هیجان دارم برای جوابش
    سوالم اینه که برای برش یک فلز استیل با زخامت یک دهم میلی متر0/1 میلی متر چه نوع لیزری با چه توانی لازمه..لطفا دوستان دقیق محاسبه بکنن راهنماییم بکنید و اینکه آیا اینطور لیزری هست تو بازار و کجا با چه قیمتی!
    بینهایت ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید........مثلا با لیزر 2 وات میشه یا 5 وات میشه اینکارو کرد؟
    واقعا از ته دلم میخواد که راهنماییم بکنید :cry: :cry2:[گل]

پاسخ : لیزر برای برش استیل خیلی نازک

سلام
    تا اونجایی که اطلاعات ناقص من جواب میده فکر نمیکنم فلزات رو به این سادگی بشه با لیزر برش داد علتش هم به این خاطره که انعکاس نور استیل خود لیزر رو خراب میکنه
    ولی شما به جای لیزر میتونید از اسید استفاده کنید چند وقت پیش برای پنل یه دستگاهی اینکارو انجام دادم و نتیجش هم خیلی عالی بود

دیدگاه

سلام خوبی؟ نه از بابت اینکه میشه فلزات و حتی استیل رو با لیزر برش داد مطمئن باش چون فیلماشو و دستگاهای آماده صنعتی شو دیدم توی نت
      ولی نمیدونم واسه برش استیل به این نازکی چقدر توان لازمه میشه با 2 یا 5 وات که تو بازار هست انجام داد؟؟؟!

دیدگاه

سلام ممنون
        شدنش که میشه اما منظور من اینه که با این لیزرها معمولی نمیشه مثلا برای برش فولاد تا ضخامت 10 میلیمتر توی خیابون محل کارمون لیزر سی ان سی هست که ازاکسیژن و دی اکسید کربن هم هنگام برش استفاده میکنند

دیدگاه

با لیزر 5 تا 10 واتی میتونید اینکار رو انجام بدید.البته 5 وات یکم کمه.سرعت کار شما هم مهمه .
          معمولا از لیزر های co2 استفاده میکنند.یک لیزر اینچنینی حدودا 2 ملیون در میاد...
          اگه منظورتون هم خود دستگاهه cnc برش لیزر هست که باید به کاتالوگ نگاه کنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alielcr
            سلام ممنون
            شدنش که میشه اما منظور من اینه که با این لیزرها معمولی نمیشه مثلا برای برش فولاد تا ضخامت 10 میلیمتر توی خیابون محل کارمون لیزر سی ان سی هست که ازاکسیژن و دی اکسید کربن هم هنگام برش استفاده میکنند
            احتمالا اونی که شما دیدین برش پلاسما است . تو صنعت ایران من برش لیزی ندیدم . و معمولا با برش پلاسما اشتباه میشه . البته بگم که پلاسما میتونه لبه برش رو بصورت آینه در بیاره . ولی جوش لیزر برای قطعات فوق ریز وحساس تو صنعت استفاده میشه . ولی تو ایران فکر نکنم پیدا بشه .
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام به همه دوستان لیزری گلم که جوابمو دادید...........نه مطمعنم پلاسما نبوده لیزری بوده.....در مورد اینکه ضخامت حداکثر 0/1میلیمتر و یا متوسط 0/07میلیمتر رو بخوام برش بدم همین لیزری که میگن 5 واته جواب میده و اگه نه 10وات رو کجای تهران میفروشن!؟
              منظورتون 10 وات 2 میلیون تومنه و اینکه این 10 وات لیزر "یگ" است یا چیزه دیگه ایه؟کاش میشد با همین 5وات ها برش داد
              راستی سرعت کار برام مهم نیست اما دقت برش برام مهمه!یعنی نقطه فوکوسش خیلی ریز باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                احتمالا اونی که شما دیدین برش پلاسما است . تو صنعت ایران من برش لیزی ندیدم . و معمولا با برش پلاسما اشتباه میشه . البته بگم که پلاسما میتونه لبه برش رو بصورت آینه در بیاره . ولی جوش لیزر برای قطعات فوق ریز وحساس تو صنعت استفاده میشه . ولی تو ایران فکر نکنم پیدا بشه .
                سلام دوست عزیز نه برش لیزری هستش

دیدگاه

دوستان دقت کنند برای برش فلزات براق و سیقلی مثل ورق استیل که رنگ کاری نخواهد داشت معمولاً از برش سرد مثل واتر جت استفاده می کنند
                  چون لیزر با ایجاد حرارت عملاً باعث تیره شدن قطعه کار در محل های برش می شوند
                  مگر اینکه بعد از برش و در مرحله نهایی مونتاژ ، قطعه مورد نظر رنگ آمیزی داشته باشد تا بدینوسله محل های تیره دیده نشوند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                    چرا دوست عزیز در تبریز چندین مجموعه ارائه دهنده خدمات برش لیزری فلزات وجود دارد مثل آرین لیزر هنر که ورق فولاد و استیل را تا ضخامت 20 میلی متر برش می دهند
                    مثلاً دستگاه برش لیزری آرین لیزر از محصولات Bystronic سوئیس می باشد که توان آن 4.4 کیلو وات است

دیدگاه

دوستان دقت کنند برای برش فلزات براق و سیقلی مثل ورق استیل که رنگ کاری نخواهد داشت معمولاً از برش سرد مثل واتر جت استفاده می کنند
                      چون لیزر با ایجاد حرارت عملاً باعث تیره شدن قطعه کار در محل های برش می شوند
                      مگر اینکه بعد از برش و در مرحله نهایی مونتاژ ، قطعه مورد نظر رنگ آمیزی داشته باشد تا بدینوسله محل های تیره دیده نشوند
                      فک کنم برا هر جنسی یه نوع لیزر جواب میده.بری استیل هم دیدم که با لیزر برش میزنند.ف کنم لیزر co2 یا پلاسما بود.

نوشته اصلی توسط panamm
                      سلام به همه دوستان لیزری گلم که جوابمو دادید...........نه مطمعنم پلاسما نبوده لیزری بوده.....در مورد اینکه ضخامت حداکثر 0/1میلیمتر و یا متوسط 0/07میلیمتر رو بخوام برش بدم همین لیزری که میگن 5 واته جواب میده و اگه نه 10وات رو کجای تهران میفروشن!؟
                      منظورتون 10 وات 2 میلیون تومنه و اینکه این 10 وات لیزر "یگ" است یا چیزه دیگه ایه؟کاش میشد با همین 5وات ها برش داد
                      راستی سرعت کار برام مهم نیست اما دقت برش برام مهمه!یعنی نقطه فوکوسش خیلی ریز باشه!
                      نه منظورم لیزر یاگ نیست.در صنعت برش و cnc بیشتر از co2 استفاده میشه و تقزیبا هیچ چیز جای لیزر co2 رو نمیگیره.نورش هم نامرئیه.البته یاگ و پلاسما هم کاربرد داره.
                      البته منظورتون از برش رو نمیدونم چیه.ایا میخواهید دستگاهشو بخرید ؟
                      اگه دستگاهشو بخرید که همه چی داره.اما اگه فقط بخواهید لیزر به تنهایی استفاده کنید که مشکله.
                      دو ملیون تومن هم برای لیزر co2 میشه شامل پمپ خلا و گازهای خالص و اگه اینا رو داشته باشید که بهتره و عمر لیزرتون افزاش داره ولی اگه نداشتید مهم نیست.
                      اما قسمت اصلیش تیوپ و منبع ولتاز بالا و اینه هاش هستش.
                      اینم لینکش
                      http://www.laserswan.net/laser-tupe.html
                      www.laserswan.net/laser-tupe.html
                      http://laserswan.net/laser-articles/articles/laser-tube.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                        فک کنم برا هر جنسی یه نوع لیزر جواب میده.بری استیل هم دیدم که با لیزر برش میزنند.ف کنم لیزر co2 یا پلاسما بود.
                        نه منظورم لیزر یاگ نیست.در صنعت برش و cnc بیشتر از co2 استفاده میشه و تقزیبا هیچ چیز جای لیزر co2 رو نمیگیره.نورش هم نامرئیه.
                        دوست عزیز فرقی نمی کند که چه نوع لیزری باشد ، هر نوعی باشد باعث ایجاد حرارت می شود و حرارت باعث تیره شدن استیل می شود
                        مثلاً در صنایع لوستر سازی که ساختار مکانیکی یا اصطلاحاً شاسی از استیل است چون استیل رنگ آمیزی نخواهد شد عدم تغییر رنگ آن هنگام برشکاری مهم است
                        پس از برش سرد مثل واتر جت استفاده می شود ، چون لیزر با ایجاد حرارت در حین برشکاری باعث تیره شدن استیل می شود
                        کلاً نوع برشکاری فلزات بستگی به زمینه استفاده از قطعه کار برشکاری شده دارد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                          نه منظورم لیزر یاگ نیست.در صنعت برش و cnc بیشتر از co2 استفاده میشه و تقزیبا هیچ چیز جای لیزر co2 رو نمیگیره.نورش هم نامرئیه.
                          اتفاقاً لیزر برش های فلزات از نوع YAG هستند
                          مثلاً برای برش یک ورق فولادی 2.5 میلی متری یا استنلس استیل 1.5 میلی متری یا آلومینیوم 0.75 میلی متری به لیزر Nd YAG حداقل 200 واتی نیاز است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
                            اتفاقاً لیزر برش های فلزات از نوع YAG هستند
                            مثلاً برای برش یک ورق فولادی 2.5 میلی متری یا استنلس استیل 1.5 میلی متری یا آلومینیوم 0.75 میلی متری به لیزر Nd YAG حداقل 200 واتی نیاز است
                            بله.درست میفرمایید.از لیزر یاگ و حتی پلاسما هم استفاده میکنند.
                            ولی در کل بیشتر از لیزر co2 استفاده میشه.مخصوصا تو ایران...چون هزینه کمتری داره.
                            در مورد جنس قطعه کار هم فرق میکنه.برش لیزری را به این خاطر استفاده میکنند چون که به علت خاصیت لیزر فوکوس اون خیلی دقیق هست و حالا چه لیزری استفاده میکنن بستگی به جنس قطعه داره...
                            حالا وقتی با لیزر روی چوب برش های دقیق میزنند طوری که جای سوختگی اصلا دیده نمیشه حالا چطور روی روی استیل که مقاومت حرارتیش بیشتر از چوبه جای سوختگی میمونه؟
                            مهم فوکوس و لنز دقیقه.و طول موج لیزر....

دیدگاه

سلام به همه دوستانم که خیلی بحث های داغ کردن و برخی از سوالاتو جوابهای عملی شو میدونم!
                              درمورد اینکه واسه چی میخوام این لیزرو و اینکه آیا میخوام دستگاهشو بخرم عرض کنم که نه میخوام خودم یک cnc خیلی کوچیک(مینیاتوری) روتاری با هد لیزری که بتونه یک ورقه استیل دایره ای به ضخامت 0/07 تا حداکثر0/1 میلیمتر رو دقیق برش بدم و اینکه هرچقدر توان لازم کمتر باشه خب به صرفه تره........سوم اینکه چرا چوب و یا استیل بخاطره حرارتش سیاه نمیشه عرض بکنم که اول باید بگیم چطور میشه و یا چه عاملی وجود داره که باعث سیاه شدن فلز در اثر حرارت میشه جواب خب مسلمه جوابش اکسید شدن بخاطر وجود اکسیژن هواست چون حرارت هست و اکسیژن هوا هم اطرافش هست فوری واکنش شروع میشه اگسید میشه و اغییر رنگ میده و سیاه میشه.....خب برای جلوگیری از اینکار از خروجی لیزر که نوره لیزر به سطح قطعه میخوره همزمان گاز خنثی مثله آرگون هم دمیده میشه تا اکثیژن را از محل حرارت دیده خالی بکنه تا دیگه سیه نشه و بخاطره همینه که پارچه های برش داده شده با لیزر یا چوب ها یا استیل ها محل برششون سیاه نمیشه!
                              چون یک فرومی گفته شده بود که یک ورق مسی با ضخامت 0/2میلیمتر رو میشه با 5 وات با دوبار رفت و برگشت کردن ببره ولی استیل رو ننوشته بود پرسیدم جواب ندادن دیدم اینجا خیلی سوالهارو زود جوابهای دقیق میدن بخاطره همین اینجا مطرح کردم واقعا ازتون ممنونم
                              سی ان سی که من میخوام درست بکنم خیلی کوچیکه و دقتش0/001میلیمتر میخوام بزنم......سه نظامه سرش به اندازه یک دیرل معمولیه بخاطره هیمن میخوام بدونم آیا با لیزر های توان 5 یا 10 وات میشه استیل به این ضخامت رو برش داد؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X