اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده ولتاژ

با سلام
    من برای ایجاد یه منبع تغذیه 3.3 ولتی که ورودیش از 0.7 ولت یا کمتر(حدود 0) باشه تا 3 ولت به مشکل برخوردم.
    برای این منبع تغذیه من باید از max756 استفاده کنم.اما اینو فقط یه سایت تو ایران داره که جواب ایمیلم رو نداد. :eek:
    از دوستان میخوام که اگه ایسی یا قطعه مشابهی که تو ایران پیدا میشه رو میشناسن بم بگن تا برسی و استفاده کنم.
    اگه موفق شم و پیداشه چیزی رو که میخام ، :wow: براتون کاربردشو میزارم
    البته همه استادید خودشون میتونن حدث بزنن :agree:
    ممنون از همتون

پاسخ : تقویت کننده ولتاژ

اگر بگی چکاری میخای باهاش بکنی بهت میگم کجا میتونی پیداش کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heroin
      با سلام
      من برای ایجاد یه منبع تغذیه 3.3 ولتی که ورودیش از 0.7 ولت یا کمتر(حدود 0) باشه تا 3 ولت به مشکل برخوردم.
      برای این منبع تغذیه من باید از max756 استفاده کنم.اما اینو فقط یه سایت تو ایران داره که جواب ایمیلم رو نداد. :eek:
      از دوستان میخوام که اگه ایسی یا قطعه مشابهی که تو ایران پیدا میشه رو میشناسن بم بگن تا برسی و استفاده کنم.
      ممنون از همتون
      میشه بگید کدام سایت داره؟
      http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

سلام.
        من اینجا دیدمش. :biggrin:
        http://www.wirecablemarket.com/fa/آی...ی-سی-MAX756
        در مورد کاربردشم اول به نتیجه برسه بعد ایشالا میگم :redface:
        اگه بشه چی میشه
        خخخخخخخخخخخخ!
        :wow: :wow: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heroin
          با سلام
          ممنون از همتون
          سلام
          چطور ممکنه از 0ولت هم ولتاژ تهیه کرد.
          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

میخای بگو چکار میخای بکنی ، شاید نشد باشه راهنماییت کنن دوستان بیراهه نری ، البته شما استاد مایی

دیدگاه

من هم می خواستم از باتری لیتیوم یون ولتاژ ثابت 5 رو بگیرم واسه همین رفتم سراغ MAX1676 که جوان هم داره و قیمتش حدود 3 تومان هستش. خود شرکت MAXIM هم داخل دیتاشیت MAX756 میگه برید سراغ MAX1676. این آی سی مشکلی نداشت برای من و با دشارژ شدن باتری من همون 5 رو می گرفتم. میشه فیکس 5 ازش گرفت، میشه فیکس 3.3 ازش گرفت و میشه ولتاژ دلخواه با تقسیم مقاومتی گرفت. قابلیت های جالبی داره مثل تشخیص low battery . یک نگاه به دیتاشیتش بنداز.
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

سلام
                چطور ممکنه از 0ولت هم ولتاژ تهیه کرد.
                نگفتم 0 گفتم نزدیک 0 . :cry:
                میخای بگو چکار میخای بکنی ، شاید نشد باشه راهنماییت کنن دوستان بیراهه نری ، البته شما استاد مایی
                چشم :rolleyes:
                میرم سر اصل مطلب :nice: :nice:
                میدونین که خازنا با دشارژ شدن ولتاژ از دست میدن. :agree:
                من میخام از سوپر خازنها برای درست کردن یه چراغ قوه یا یه منبع ذخیره انرژی استفاده کنم. :applause:
                مشکلی که هست اینه که اگه با مقاومت این کار رو کنم افت ولتاژِ و امپر نور رو کم میکنه و تقریبا کمتر از یه بازه زمانی طول میکشه تا ولتاژ به زیر ولتاژ مورد نیاز ال ای دی برسه :angry:
                این یعنی مقداری انرژی تو خازن میمونه که بلا استفادست. oo:
                کاهش نور تو طول زمان رو میشه با مقاومت متغیر جبران کرد اما بهترین راه از نظر من استفاده از max.... است. :nerd:
                من هم می خواستم از باتری لیتیوم یون ولتاژ ثابت 5 رو بگیرم واسه همین رفتم سراغ MAX1676 که جوان هم داره و قیمتش حدود 3 تومان هستش. خود شرکت MAXIM هم داخل دیتاشیت MAX756 میگه برید سراغ MAX1676. این آی سی مشکلی نداشت برای من و با دشارژ شدن باتری من همون 5 رو می گرفتم. میشه فیکس 5 ازش گرفت، میشه فیکس 3.3 ازش گرفت و میشه ولتاژ دلخواه با تقسیم مقاومتی گرفت. قابلیت های جالبی داره مثل تشخیص low battery . یک نگاه به دیتاشیتش بنداز.
                ممنون نگاه کوتاهی انداختم :read: فک کنم جواب بده.
                :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
                :job: :job: :job:

دیدگاه

نشتی سوپر خازن ها از باطری ها خیلی بیشتره ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    نشتی سوپر خازن ها از باطری ها خیلی بیشتره ها
                    میدونم اما زیاد نیست.به جاش خیلی سریع تر شارژ میشه :agree:
                    اون سوپر خازنی که میخام استفاده کنم نشتی در حدود 1.08 میلی امپر در 72 ساعت داره
                    حالا یعنی چی نمیدونم

دیدگاه

روش شما درسته ولی بهترین کار اینه که خودتون یک فلایبک ساده با فیدبک درست کنید . تا حدود 0.9 ولت ازش جواب گرفتم. کمتر از اون به دلیل عدم درایو ترانزیستور عملی نیست. بیست ترانزیستور کمتر از 0.7 ولت را سویچ نمی کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X