ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2013/04/22
    95
    0

اندازه گیری ولتاژ برق شهر

سلام...
    من میخوام ولتاژ برق شهر را با میکرو بخونم... اول اومدم تقسیم ولتاز زدم ، بعد ولتاز حاصل را با یک یکسوکننده پ امپی میدم به میکرو.
    مشکل اینجاست که : وقتی ولتاژ تقسیم ولتاژ را هنوز به یکسوکننده ندادم، ولتاز مثلا روی 3/5 هست ولی تا میدمش به یکسوکننده یهو میشه 0/4 ولت. چرا ؟؟؟؟؟ :angry:
    2008/09/29
    6,000
    418

پاسخ : اندازه گیری ولتاژ برق شهر

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrj
    سلام...
    من میخوام ولتاژ برق شهر را با میکرو بخونم... اول اومدم تقسیم ولتاز زدم ، بعد ولتاز حاصل را با یک یکسوکننده پ امپی میدم به میکرو.
    مشکل اینجاست که : وقتی ولتاژ تقسیم ولتاژ را هنوز به یکسوکننده ندادم، ولتاز مثلا روی 3/5 هست ولی تا میدمش به یکسوکننده یهو میشه 0/4 ولت. چرا ؟؟؟؟؟ :angry:
    از دیود استفاده نکنید .
    ولتاژ برق شهر رو با نسبت مشخص روی یه ولتاژ دی سی بندازید و بدین به ad بعد پیکشو پیدا کن و با یه محاسبه مقدار موثرشو میتونی بدست بیاری.
    2012/05/13
    Planet Earth
    863
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrj
    سلام...
    دوست عزیز شما افت ولتاژ تقریبا 0.7 ولت روی هر دیود رو محاسبه نکردید 0.7*4=2.8 افت ولتاژ روی پل دیود هست شما باید از یکسو کننده ی اپ امپی استفاده کنید یا ولتاژ ورودیتون رو افزایش بدید که مورد دوم کالا عاقلانه تر هست
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2013/04/22
    95
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107
    دوست عزیز شما افت ولتاژ تقریبا 0.7 ولت روی هر دیود رو محاسبه نکردید 0.7*4=2.8 افت ولتاژ روی پل دیود هست شما باید از یکسو کننده ی اپ امپی استفاده کنید یا ولتاژ ورودیتون رو افزایش بدید که مورد دوم کالا عاقلانه تر هست
    دوست عزیز ، همونطور که نوشته بودم ، از یکسوکننده پ امپی استفاده کردم، نه پل دیود ...
    2008/09/29
    6,000
    418

شماتیک مدارتو بزار
    2013/04/22
    95
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    شماتیک مدارتو بزار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سوالم دقیقا اینه :

من یه تقسیم ولتاژ زدم روی برق شهر . فرض کنید اصلا یکسوکننده ای وجود نداره. اندازه ولتاژ 3/5 ولت هست.
    حالا همون نقطه را به این یکسوکننده پ امپی میدم. دوباره که ولتاژ نقطه 1 را اندازه میگیرم ، شده 0/3 ولت. (دوستان دقت کنید خروجی یکسوکننده منظورم نیست، همون نقطه تقسیم ولتاژ منظورمه)
    2013/04/12
    کاشمر
    161
    3

سلام وقت بخیر ، شما چرا اثر بارگذاری مدار یکسوساز پ امپی رو در نظر نگرفتین؟ با توجه به مداری که شما قرار دادین مقاومت ورودی یکسوکننده تون 10 کیلو اهمه که تقریباً با مقاومت خروجی تضعیف کننده ت مساویه پس با اتصال یکسو کننده باید ولتاژ نقطه 1 به نصف حالت قبل از اتصال برسه ! که مقدار موثرش میشه حدوداً 0.35 ولت
    ضمناً با مقامتایی که برای تضعیف کننده تون گذاشتین باید ولتاژ موثر نقطه ی 1 قبل از اتصال به یکسو کننده حدود 0.7 ولت بشه اما چطوری شما 3.5 ولت بدست میاری؟ عملی هم بستی یا فقط شبیه سازیه ؟
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )
    2013/04/22
    95
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abi92
    سلام وقت بخیر ، شما چرا اثر بارگذاری مدار یکسوساز پ امپی رو در نظر نگرفتین؟ با توجه به مداری که شما قرار دادین مقاومت ورودی یکسوکننده تون 10 کیلو اهمه که تقریباً با مقاومت خروجی تضعیف کننده ت مساویه پس با اتصال یکسو کننده باید ولتاژ نقطه 1 به نصف حالت قبل از اتصال برسه ! که مقدار موثرش میشه حدوداً 0.3.5 ولت
    ضمناً با مقامتایی که برای تضعیف کننده تون گذاشتین باید ولتاژ موثر نقطه ی 1 قبل از اتصال به یکسو کننده حدود 0.7 ولت بشه اما چطوری شما 3.5 ولت بدست میاری؟ عملی هم بستی یا فقط شبیه سازیه ؟
    عملی بستم .
    دوست عزیز میشه من را راهنمایی کنی که چجوری اصلاحش کنم ؟
    من میخوام برق شهر را که rms اش 230 باشه را بیارم توی رنج 2 ولت و با این یکسوکننده ، یکسوش کنم و بدمش به میکرو .
    ممنون میشم.خیلی واجبه.
    راستی توی شبیه سازی درست جواب میده ها. یعنی دامنه تقسیم ولتاژ با دامنه خروجی یکسوکننده یکی هست.
    2013/04/12
    کاشمر
    161
    3

ببین دوست عزیز به لحاظ تئوری باید ولتاژ خروجی یکسوسازت با ولتاژ ورودیش یکی باشه اما همون 0.35 ولتی که گفتم نه 3.5 ولت.
    خب اگه بخواد مدار شما در ورودی یکسوسازت 2 ولت موثر داشته باشه کافیه که مقاومت 3300 کیلو اهم رو به 560 کیلو برسونی ( بدون تغییر بقیه ی مقاوموتا ) تا چنین اتفاقی بیفته. اول با شبیه ساز و بعد عملی امتحان کن ایشالله مشکلت حل میشه.
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9