اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز گرفتن lcd کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز گرفتن lcd کاراکتری

سلام به همه
    تو هر پروژه ای که از lcd به همراه یه سوییچ مثل رله یا کنتاکتور استفاده کردم مشکل هنگ کردن lcd دارم؛ که هنگ کردن lcd باعث هنگ میکرو هم میشه (به علت چک کردن وضعیت busy توسط میکرو تو کامپایلر codevision).
    آیا برای به کار گیری lcd نکته خاصی وجود داره؟
    با تشکر

پاسخ : نویز گرفتن lcd کاراکتری

سلام
    میشه تصویر از شماتیکت و مدار آمادت و برنامت بذاری؟
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

شماتیک خاصی مد نظرم نیست،چون قبلا این مشکل داشتم والان هم نیاز دارم دوباره از lcd کاراکتری استفاده کنم این موضوع مطرح کردم.
      از توابع خود کدویژن استفاده میکردم، روی تغذیه Lcd یه خازن 100 نانو قرار میدادم و پایه های بی استفاده با مقاومت 10k پول دون کردم.

دیدگاه

نیازی به مقاومتها و خازن نیست.
        به پایه های سیم پیچ رله به صورت معکوس یک دیود 1n4001-7 وصل کنید یعنی کاتد دیود به محل اتصال سیم پیچ رله و vcc و آند دیود به محل اتصال پایه دیگر سیم پیچ رله به کلکتور ترانزیستور و
        در نزدیکترین فاصله به پایه رله که به vcc وصل میشه یک خازن 47uF به زمین وصل کنید.
        خبر بدید.

دیدگاه

دیود که متصل کرده بودم اما وصل رله مشکلی پیش نمیاد هنگام که یه بار مثل کنتاکتور وصل باشه این مشکل خودشو نشون میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad-movahediyan
            دیود که متصل کرده بودم اما وصل رله مشکلی پیش نمیاد هنگام که یه بار مثل کنتاکتور وصل باشه این مشکل خودشو نشون میده
            کلا متوجه نشدم.
            "اما وصل رله مشکلی پیش نمیاد" و "هنگام که یه بار مثل کنتاکتور وصل باشه"
            اگر رله شما یه کنتاکتور رو را میندازه، ولتاژی رو که سر کنتاکتور هست رو قطع کنید یعنی کنتاکتور فعلا هیچ باری رو راه اندازی نکنه و برای تست باشه.

دیدگاه

منظورم این بود که با قطع و وصل رله با میکرو مشکل خاصی پیدا نمیشه اما اگر خروجی رله به یه بار مثل مقاومت یا موتور وصل کنم lcd نویز میگیره

دیدگاه

رله رو با چی راه میندازی؟
                با ترانزیستور یا مستقیم؟

دیدگاه

مشکل شما بار القایی بوجود آمده است که باید با سلف مرتفعش کنید.
                  موفق باشید :nice:

دیدگاه

رله با uln راه میندازم
                    مشکل شما بار القایی بوجود آمده است که باید با سلف مرتفعش کنید.
                    چه طوری؟

دیدگاه

با سلام
                      والا منم این مشکل دارم و تاحالا نتونستم کامل کامل حلش کنم خود میکرو تو هر حالتی به کارش ادامه میده اما این ال سی دی وقتی تومدار یه رله ولتاژ 220 ولت رو سویچ میکنه یهو نوشته هاش میره اما میکرو در حال کار هست انگار نقطه ضعف از خود این ال سی دی ها هست چون به هیچ صراطی مستقیم نمیشه :angry:

دیدگاه

میخوام طراحی مدار شروع کنم ولی نمی دونم از lcd استفاده کنم یا از خیرش بگزرم :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
                          با سلام
                          والا منم این مشکل دارم و تاحالا نتونستم کامل کامل حلش کنم خود میکرو تو هر حالتی به کارش ادامه میده اما این ال سی دی وقتی تومدار یه رله ولتاژ 220 ولت رو سویچ میکنه یهو نوشته هاش میره اما میکرو در حال کار هست انگار نقطه ضعف از خود این ال سی دی ها هست چون به هیچ صراطی مستقیم نمیشه :angry:
                          خط تغذیه ایزوله نیست سوییچتونو با ی اپتوکوپلر از میکرو جدا کنید البته ی فیلتر پایین گذر سر راه تغذیه میکرو ... این جور چیزا هم ک لازمه کاره
                          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

سلام
                            من حدود یک ماه پیش داشتم پروژه ای میبستم که با رله یک فن کامپیوتر رو روشن میکردم.دقیقا همین مشکلو داشتم تا رله کنتاکت میکرد فن روشن میشد ال سی دی به هم میریخت اما میکرو کارشو انجام میداد.نویز روی ال سی دی بود.
                            یک خازن 10 میکرو فاراد روی پایه شماره یک و دو ال سی دی یک خازن 103 روی پایه 15 و 16 و یک خازن 104 هم روی 10 و 11 میکرو گذاشتم از اون به بعد اصلا ال سی دی حتی یک بارم به هم نریخت.
                            فقط یه نکته بگم:
                            من مثلا بجای خازن 103 خازن 104 امتحان کردم اما جواب نداد یا بجای 10 میکرو خازن های دیگه تست کردم جواب نگرفتم.فقط با همین مقادیر که گفتم تا الانم پروژه داره درست کار میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad-movahediyan
                              سلام به همه
                              تو هر پروژه ای که از lcd به همراه یه سوییچ مثل رله یا کنتاکتور استفاده کردم مشکل هنگ کردن lcd دارم؛ که هنگ کردن lcd باعث هنگ میکرو هم میشه (به علت چک کردن وضعیت busy توسط میکرو تو کامپایلر codevision).
                              آیا برای به کار گیری lcd نکته خاصی وجود داره؟
                              با تشکر
                              سلام
                              دوست عزیز اینجوری که نمیشه
                              توضیح کامل دهید تا راهنماییتون کنیم

1-شما توسط رله داخلی مدارتون ؛ ولتاژ 220 رو قطع میکنید ؟

2-lCD شما گرافیکی یا ساده هست ؟؟

3- LCD رو چطور به برد اصلی متصل کردید؟ پین هدر یا سیم کشی

4 و...........

توضیحات کامل بدید
                              یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X