اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

**مهم** چگونه کدآ‌های خود را به صورت درست در انجمن قرار دهیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

**مهم** چگونه کدآ‌های خود را به صورت درست در انجمن قرار دهیم

با سلام
    آقای dariush_abbasi868 در این پست http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17440.msg81792;topicseen#msg81792 به مشکل سایت برای قرار دادن کدها از سمت چپ به راست اشاره کرده بودند همین باعث شد من برم یه نگاهی بکنم ببینم آیا امکان این هست که متن اینگلیسی به صورت صحیح در فروم قرار گیرد، که این راه حل رو پیدا کردم(دوستان من سایت رو نگاه کردم ولی توضیحی در این باره ندیدم اگه این جایی مطرح شده بگوییند که من با خودم فکر نکنم که کشف کردهآ‌ام و اون **مهم** رو بردارم )

خیلی از وقتآ‌ها که دوستان میآ‌خواهند کدی در انجمن قرار دهند با مشکل به هم ریختگی مواجه میآ‌شوند به عنوان مثال کد c زیر رو در نظر بگیرید:

کد:
    #include <stdio.h>
    int main() {
    	printf("Hello world from pure ANSI C!");
    	return 0;
    }

مشخص است که کد به هم ریخته است ولی میآ‌توان به این صورت مشکل رو حال کرد:

کد:
    #include <stdio.h>
    int main() {
    	printf("Hello world from pure ANSI C!");
    	return 0;
    }

حالا فرق این دو قسمت در چیآ‌ است. مشکل در استفاده از استفاده از چپ-چین است در مثال اول از کد left و /left استفاده شده است. در حالی که در دومی از ltr و /ltr استفاده شده است. اولی به معنی چپ-چین است ولی دومی به معنی چپ به راست است که از همین معنی تفاوت مشخص میآ‌شود. البته در ادیتور سایت مستقیما نمیآ‌توانید از ltr استفاده کنید بلکه باید خودتون دستی جایی که میآ‌خواهید left رو به ltr تبدیل کنید.
    امیدوارم مفید باشه
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

کدهای C رو تقریباً highlight کنیم (چگونه کدآ‌های را به صورت درست در ....)

با سلام
    این هم برای کدهای شبیه به C جالبه البته برای PHP درست شده است ولی خوب PHP تا حدی شبیه C است!
    برای این کار به جای قرار دادن code از php استفاده کنید. تا کد رو syntax highlight کنه البته برای کدهای php

کد PHP:
    #include <stdio.h>
    int main() {

printf("Hello world from pure ANSI C!");
        return 
    0;

--راستی اگر مسولین سایت تمامی bbcodeهای قابل استفاده در سایت رو یک جا قرار بدهند خیلی خوبه ببینیم چه امکاناتی وجود داره
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

پاسخ : **مهم** چگونه کدآ‌های خود را به صورت درست در انجمن قرار دهیم

مرسی از راهنماییتون
      در مورد bbcode هم چشم سعی میکنم قرار بدم

دیدگاه

پاسخ : **مهم** چگونه کدآ‌های خود را به صورت درست در انجمن قرار دهیم

خیلی خوب بود. دیگه مشکل کد نویسی ندارم. مرسی manian عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X