اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پارامتر جریان اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پارامتر جریان اینورتر

سلام،یه سوال داشتم

یه رابطه کلی یا استانداردی هست برای تنطیم پارامتر جریان اینورتر ار روی جریان موتور؟

وقتی موتور با گیریبکس کار کنه چطور؟ :nerd:

پاسخ : پارامتر جریان اینورتر

سلام
    هدف از این کار چی هست؟لطفا بیشتر توضیح بدید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran_ya
      سلام،یه سوال داشتم

یه رابطه کلی یا استانداردی هست برای تنطیم پارامتر جریان اینورتر ار روی جریان موتور؟

وقتی موتور با گیریبکس کار کنه چطور؟ :nerd:
      سلام
      بله هست
      بهترین وسریعترین کار ممکن اینه که موتور رو بدون بار به انورتر وصل کنید
      و بعد تنظیم اینورتر رو رو حالت اتوماتیک بزارین یه دقیقه طول نمیکشه که خودش همه پارامترهارو بصورت استاندارد تنظیم میکنه
      در اکثر موارد همین مدل تنظیم جواب میده مگر واسه کاربرد خاصی باشه که اون هم بعد از این تنظیم میشه دستی تغییرات دلخواه رو اضافه کرد
      هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dadash anish
        سلام
        بله هست
        و بعد تنظیم اینورتر رو رو حالت اتوماتیک بزارین یه دقیقه طول نمیکشه که خودش همه پارامترهارو بصورت استاندارد تنظیم میکنه
        در اکثر موارد همین مدل تنظیم جواب میده مگر واسه کاربرد خاصی باشه که اون هم بعد از این تنظیم میشه دستی تغییرات دلخواه رو اضافه کرد
        در جایی که نمیشه بار رو برداشت چه ؟

دیدگاه

سلام
          بله هست
          خوب شما میگید موتور بدون بار به اینورتر وصل کنیم، چه جور مقدار جریانو تنطیم میکنه؟ استانداردشو می خوام
          واسه همه مارک های اینورتر یه استاندارد هست؟ یا هر شرکت تولید کننده استاندارده خودشو داره؟

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
          سلام
          هدف از این کار چی هست؟لطفا بیشتر توضیح بدید.
          می خوام یه رابطه واسه خط تولید محلی که کار می کنم به دست بیارم ( یعنی به دست اوردم ولی می خوام ببینم استاندارد داره یا ...؟)

رابطه بین جریان موتور، جریان تنظیم شده اینورتر، و ترمیک به کار برده شده

دیدگاه

سلام
            وقتی اینورتر رو در این حالت میذارین (بی بار) پارامترهای فیزیکی موتور چک میشه مثلا اهم سیم پیچها رو تست میکنه بعد یه ولناژ و جریانی رو یک لحظه
            اعمال میکنه تا جریان در حالت سکون رو بسنجه و چند مرحله دیگه....تا بهترین تنظیمات رو انجام بده
            تو پارامترهای اینورتر شما باید یه سری چیزا رو مشخص کنید تعداد قطب موتور و دور نامی و همچنین ولتاژ و جریان نامی
            بعد بسته به کاربردتون شیب استارت و توقف رو تعیین میکنید
            بعد نوع کنترل مثلا خطی باشه
            یه سری پارامترهای کلیه و بقیه هم به مارک اینورتر و مدل اون بستگی داره باید قسمت تنظیمات کاتالوگش رو با حوصله مطالعه کنین
            هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

سلام
              وقتی اینورتر رو در این حالت میذارین (بی بار) پارامترهای فیزیکی موتور چک میشه مثلا اهم سیم پیچها رو تست میکنه بعد یه ولناژ و جریانی رو یک لحظه
              اعمال میکنه تا جریان در حالت سکون رو بسنجه و چند مرحله دیگه....تا بهترین تنظیمات رو انجام بده
              تو پارامترهای اینورتر شما باید یه سری چیزا رو مشخص کنید تعداد قطب موتور و دور نامی و همچنین ولتاژ و جریان نامی
              بعد بسته به کاربردتون شیب استارت و توقف رو تعیین میکنید
              بعد نوع کنترل مثلا خطی باشه
              یه سری پارامترهای کلیه و بقیه هم به مارک اینورتر و مدل اون بستگی داره باید قسمت تنظیمات کاتالوگش رو با حوصله مطالعه کنین
              سلام مرسی از جوابتون
              میشه یه اینورتر نام ببرید ( مارک و مدل) که تنطیماتو خودش انجام میده؟
              اینورتر mitsubishi A500 این ویژگی رو داره؟ کار کردین با این اینورتر؟

دیدگاه

سلام
                با این مدل کار نکردم بیشتر با LS-IG5 کار کردم اخیرا هم یه مارک جدید تحت لیسانس به نام invet اومده با اون هم کار کردم
                معمولا همه اینورترها این پارامترو دارن
                حالا یه سرچی رو مدل شما میزنم اگه چیزی دستم اومد میگم بهتون :read:

دیدگاه

اگه در کاتالوگ دقت کنید گزینه ای به نام Auto tuning setting/status
                  پیدا میکنید
                  چیزی که من دیدم پارامتر شماره 96 بود
                  کافیه عدد این گزینه رو به 1 تغییر بدید و تایید کنید
                  حالا در صورتی که موتور شما بدون بار باشه بعد از چند لحظه تنظیمات انجام میشه و میتونید با همون تنظیمات شروع به کار کنید
                  البته پارامترهای مقدار شیب روشن و خاموش ورودی و خروجی ها بصورت پیش فرض کارخانه سازنده خواهد بود
                  و شما بسته به نیاز خودتون باید اونها رو تغییر بدین که اون هم کار سختی نیست
                  موفق باشید

دیدگاه

پیدا میکنید
                    حالا در صورتی که موتور شما بدون بار باشه بعد از چند لحظه تنظیمات انجام میشه و میتونید با همون تنظیمات شروع به کار کنید
                    البته پارامترهای مقدار شیب روشن و خاموش ورودی و خروجی ها بصورت پیش فرض کارخانه سازنده خواهد بود
                    موفق باشید
                    مرررسییییی
                    حتما چک می کنم. بازم ممنون که جواب دادی :read: :nerd:

دیدگاه

[quote
                      می خوام یه رابطه واسه خط تولید محلی که کار می کنم به دست بیارم ( یعنی به دست اوردم ولی می خوام ببینم استاندارد داره یا ...؟)

[/quote]
                      تو اینورترها پارامتر محدوده جریان هست که میتونید متناسب با جریان موتور تنظیمش کنید.
                      ولی بازهم هدف نهایی شما از این کار چیست؟ایا میخواهید از جریان مصرفی موتور یا اینورتر یک نمونه گیری داشته باشید؟
                      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                        [quote

تو اینورترها پارامتر محدوده جریان هست که میتونید متناسب با جریان موتور تنظیمش کنید.
                        ولی بازهم هدف نهایی شما از این کار چیست؟ایا میخواهید از جریان مصرفی موتور یا اینورتر یک نمونه گیری داشته باشید؟
                        می خواستم یه رابطه کلی بدست بیارم- که در تابلوهایی که نصب شده - جریان موتور و اینورتر و ترمیک ها چه جور نسبت به هم تنطیم می شن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran_ya
                          مرررسییییی
                          حتما چک می کنم. بازم ممنون که جواب دادی :read: :nerd:

دیدگاه

پیدا میکنید
                            موفق باشید
                            سلام
                            من این کارو انجام دادم؟این مقدار جریانی که اینورتر محاسبه و بدست میاره در پارامتر جریان set و ذخیره میشه؟
                            آخه من پارامتری رو ندیدم که set بشه. مراحل کارو طبق دفترچه اینورتر انجام دادم.
                            میشه کمک کنید :smile:

دیدگاه

سلام
                              من سوالشون رو درست متوجه نشدم ولی تا جایی که فهمیدم شما باید پلاک موتور رو کامل بخونی دو جریان و ولتاژ نامی و فرکانس نامی رو یادداشت کنید و تویه تنظیمات اینورتر وارد کنید بعد بعضی یا به عبارتی بیشتر اینورتر ها یه اتوتیون دارند که مشخصات دیگه موتور و با. متصل به موتور مثل لختی روتور و بار و خودالقایی سیمپیچها و ... رو بدست میاره تا کنترلر هایه داخلی رو بهتر تنظیم کنه بعضی از اینورتر ها این مقادیر رو نشون میدن ولی بیشترشون نشون نمیدن در کل اینورتر نمیتونه خودش جریان و توان نامی موتور رو بدست بیاره و باید طبق پلاک موتور وارد بشه وگر نه ممکنه یا موتور بسوزه یا از تمام طرفیات موتور استفاده نشه

سعی کنید تویه تنظیمات حداقل فرکان سرو 10٪ تنظیم کنید که موتور به دلیل سرعت پایین و عدم خنک سازی نسوزه اگر نیاز دارید اینو تر با فرکانس خیلی کم کارکنه بهتره به جایه پرو انه موتور از یه فن خنک کن مناسب استفاده بشه و فرکانس رو از 150٪ درصد موتور بالاتر نبرید چون به قسمت هایه مکانیکی موتور مثل بالبرینگ ها آسیب میزنه و زود خراب میشن

بهتر هست در استفاده از اینورتر در صورت وجود سنسور دما (ptc ,pt100,...) داخل موتور به اینورتر متصل بشن تا از سوختن موتور اجتناب بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X