اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

mc34063 اختلاف کم ولتاژ بین ورودی و خروجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

mc34063 اختلاف کم ولتاژ بین ورودی و خروجی

میخاستم بدونم برای بوست حداقل اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی این ای سی چقدره؟
    من باید 8.4v رو به 9v تبدیل کنم با جریان 500ma .

پاسخ : mc34063 اختلاف کم ولتاژ بین ورودی و خروجی

نوشته اصلی توسط arvinfx
    میخاستم بدونم برای بوست حداقل اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی این ای سی چقدره؟
    من باید 8.4v رو به 9v تبدیل کنم با جریان 500ma .
    حداقل ولتاژ ورودی شما باید به اندازه ای باشد که جریان پیک سوئیچ داخلی در خروجی 9V/500mA از حداکثر مقدار مجاز یعنی 1.5 آمپر (برای 34063 های اوریجینال) تجاوز نکند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
      حداقل ولتاژ ورودی شما باید به اندازه ای باشد که جریان پیک سوئیچ داخلی در خروجی 9V/500mA از حداکثر مقدار مجاز یعنی 1.5 آمپر (برای 34063 های اوریجینال) تجاوز نکند
      منظور من چیز دیگه ای بود ، بله یکبار بخاطر حساب نکردن این موضوع که شما فرمودید ای سی تو چشمم منفجر شد...
      من سوالم این بود که اگر ولتاژ ورودی و خروجی خیلی بهم نزدیک باشن و یا یکی باشن در توپولوژی بوست این ای سی چه عکس العملی نشون میده؟ کار میکنه یا نه؟ :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        منظور من چیز دیگه ای بود ، بله یکبار بخاطر حساب نکردن این موضوع که شما فرمودید ای سی تو چشمم منفجر شد...
        من سوالم این بود که اگر ولتاژ ورودی و خروجی خیلی بهم نزدیک باشن و یا یکی باشن در توپولوژی بوست این ای سی چه عکس العملی نشون میده؟ کار میکنه یا نه؟ :rolleyes:
        طبق اپلیکیشن نوت شماره SLVA252B تگزاس :
        در Buck : ورودی باید از خروجی بزرگتر باشد (مینیمم مقداری ذکر نکرده است)
        در Boost : ورودی باید از خروجی کوچکتر باشد (مینیمم مقداری ذکر نکرده است)
        در Inverting : ورودی می تواند هم کوچتر هم برابر و هم بزرگتر از خروجی باشد

برای مورد شما تبدیل 8.4 ولت به 9 ولت مشکلی ایجاد نمی کند
        فقط حداکثر جریان خروجی مورد نیاز نباید باعث تجاوز جریان پیک سوئیچ از 1.5 آمپر شود

در یکی از مدارات Inverting خودم با MC34063 شرکت ON این چیپ با ورودی 15 ولت و خروجی 15- ولت 150 میلی آمپر بخوبی کار می کند
        البته بنده به جهت اطمینان بیشتر (حفاظت در مقابل جریان لحظه ای) از ترانزیستور خارجی برای سوئیچ استفاده کرده ام و سوئیچ داخلی MC34063 صرفاً درایور ترانزیستور خارجی است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X