اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جابجا شدن تصویر در LCD گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جابجا شدن تصویر در LCD گرافیکی

سلام دوستان
    بنده قبلا با ال سی دی های چیپ t6963 کار میکردم خیلی راحت بی دردسر تصویر نشون داده میشد
    الان این تصویر زیرو ببینید
    ال سی دی ks108 هستش واقعا موندم دیگه چیکارش کنم بعضی وقتا بهم میریزه دیگه هم درست نمیشه تا ریستش کنم

تغذیه میکرو و avcc فیلتر پایین گذر داره ورودی خروجی رگلاتور خازن داره هم الکترولیک هم عدسی و این اتفاق بیشتر زمانی میوفته که ی atmega8 رو باس i2c میکرو این ال سی دی هست ک بعضی وقت ها با سرعت خیلی زیاد اطلاعات رو از داخل ی eeprom خارجی میخونه
    5 بار میخونه مشکلی پیش نمیاد ی بارم باعث میشه میکرو ثانویه ک ال سی دی گرافیکی بهش متصله بهم بریزه میکرو کار خودشو میکنه فقط تصویر بهم میریزه !!

راهنمایی کنید دوستان

سمت راست ال سی دی کاملا برعکس شده اومده پایین .... اون اعداد باید مثلا پشت سرهم میبوده سمت راست بالاتر تایپ شده ! :angry:
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

پاسخ : جابجا شدن تصویر در LCD گرافیکی

سلام
    منم این مشکل روداشتم و البته برا من 3علت داشت..اول اینکه چند تا از اتصالات ال سی دی محکم نبود و دومیش هم مربوط به عکسم بود که سطر وسطونش رعایت نشده بودوسومیش هم دستور lcdat که ستون رو باید ضریبی از 8 می نوشتم مثلا 8 و16و24....ولی من 1و2و3 و...می نوشتم،این فرم نوشتنم بعضی مواقع جواب می داد ولی مواقعی ال سی دی میریخت بههم مثل شما ،ولی با فرم اولی این اتفاق نیافتاد
    موفق باشید

دیدگاه

سلام
      اگه گاهی وقتا اینجوری میشه احتمالا باید بین دستوراتی که به ال سی دی میفرستی یه نموره تاخیر در حد میلی ثانیه ایجاد کنی چون تو این ال سی دی بصورت دو قسمتی کار میکنه بین سوئیچ کردن دو چیپش گاهی این اتفاق می افته
      البته من هم یبار یه تابلو نمایش پنل یه دستگاه رو از همین ال سی دی گذاشته بودم
      بعد چند وقت طرف تماس پرفت گفت از نیمه بهم میریزه صفحه
      بازش که کردم دیدم اتصال پایه چیپ 1و 2 مشکل داره
      بعد مشکل رفع شد البته از نویز تغدیه هم میتونه باشه در مواردی!!!
      هر احمقی میتواند چیزها را بزرگتر، پیچیده تر و خشن تر کند. برای حرکت در جهت عکس به کمی نبوغ و مقدار زیادی جرات نیاز است. (آلبرت انیشتن)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم قاسمی نیا
        سلام
        منم این مشکل روداشتم و البته برا من 3علت داشت..اول اینکه چند تا از اتصالات ال سی دی محکم نبود و دومیش هم مربوط به عکسم بود که سطر وسطونش رعایت نشده بودوسومیش هم دستور lcdat که ستون رو باید ضریبی از 8 می نوشتم مثلا 8 و16و24....ولی من 1و2و3 و...می نوشتم،این فرم نوشتنم بعضی مواقع جواب می داد ولی مواقعی ال سی دی میریخت بههم مثل شما ،ولی با فرم اولی این اتفاق نیافتاد
        موفق باشید
        ممنون
        8 گذاشتم مقداری بهتر شد ولی من آدرس تصویرو از 0 . 0 میدادم الان که گذاشتم 1 . 1 خیلی خیلی کمتر ال سی دی بهم میریزه نمیدونم چ ربطی داره اصا !؟

کاش همین مقدار کمم نمیریخت نمونه وسیله ای هست که میخوام چندین نمونشو بفروشم قبلا وقتی بهم میریخت دیگه خودش درست نمیشد الان با تغییر آدرس شروع تصویر ، اکثر مواقع خودش تو رفرش های بعدی درست میشه ولی گاهی هم ب کل درست نمیشه تا ریستش کنم!
        البته رو برد بورد هستش شاید از اتصالاتم باشه رو برد مونتاژش نکردم هنوز
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dadash anish
          سلام
          اگه گاهی وقتا اینجوری میشه احتمالا باید بین دستوراتی که به ال سی دی میفرستی یه نموره تاخیر در حد میلی ثانیه ایجاد کنی چون تو این ال سی دی بصورت دو قسمتی کار میکنه بین سوئیچ کردن دو چیپش گاهی این اتفاق می افته
          البته من هم یبار یه تابلو نمایش پنل یه دستگاه رو از همین ال سی دی گذاشته بودم
          بعد چند وقت طرف تماس پرفت گفت از نیمه بهم میریزه صفحه
          بازش که کردم دیدم اتصال پایه چیپ 1و 2 مشکل داره
          بعد مشکل رفع شد البته از نویز تغدیه هم میتونه باشه در مواردی!!!
          تشکر بابت پاسختون
          رو برد بورد بستم اتصالات فکر نکنم مشکلی داشته باشه
          تاخیر داره
          تغذیه سوییچینگ آزمایشگاهی سالم هستش نویز تغذیه نیست نمیدونم والا این چ مشکلیه دیگه

دوستان دیگه نظری ندارن ؟

دیدگاه

دوستان این قضیه از اونجایی که برای چیپست ks108 زیاد پیش میاد امشبو نشستم تا ب ی راه حل رسیدم
            مطرح میکنم برای دوستانی ک ال سی دی شون بهم میریزه

طبق کاتالوگ درایور ks108 داریم :

اون بخشی ک با کادرقرمز مشخص کردم رجیستر هایی هست که مستقیما سطر شروع دوتا چیپ ستو مشخص میکنه
            طبق تصویر بالا برای اینکه خط آغاز نمایشو دوتا چیپست راست و چپ همیشه یکی باشه بهم نریزه مثل عکس پست اولم
            مقدار 0011000000 رو میریزیم رو باس ال سی دی ک معادل c0 هستش ...
            همزمان به دو چیپست ارسال میکنیم کلا مشکل بهم ریختگی ال سی دی حل میشه
            مرتبا ارسال بشه یا با فاصله زمانی مشخص ...

دستور ارسالشم رو از داخل سمپل ks108 بسکام برداشتم بدون مشکل کار کرد و مشکل بهم ریختگی ب سرعت برطرف میشه
            برای ارسال به هر دو چیپ ...
            Glcdcmd &HC0 , 1
            Glcdcmd &HC0 , 2

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X