اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

bootloader atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

bootloader atmega8

با سلام خدمت دوستان
    لطفا راهنمایی بفرمایید در مورد نحوه ی بوت لودر کردن آی سی مگا 8
    در حال حاضر با برد آردینیو کار میکنم (برد نانو) و میخواستم ای سی mega8 رو بوت لودر کنم که هنگام قرار دادن mega8 به جای آی سی اصلی برد بر نامه روی آی سی mega8 پلود بشه و بتونم اون رو داخل مدار قرار دهم.
    متشکرم.
    البته یه فایل بوت لودر دارم (bootloader at mega8)که با پروگرامر stk500 و برنامه AVR Studio 4 آی سی mega8 رو پروگرام میکنم اما وقتی که آی سی رو داخل برد یونو آردینیو (جای آی سی 328 خود برد)قرار میدم جواب نمیدهد.(این روش کار من اشتباه است).
    لطفا توضیح دهید.

پاسخ : bootloader atmega8

سلام.دوست عزیز احتمالا شما اطلاعات کافی درباره اردوینو ندارید.اردوینو برای هر میکرویی یک بوت لدر مخصوص به خود را دارد.برای این کار باید در قسمت منوی board نام برد خودتون انتخام کنید. اگر اشتباه نکنم برای atmega8 باید برد arduino Ng or older رو انتخاب کنید.سپس در قسمت programmer نوع پروگرامرتون رو مشخص کنید.ودر اخر بازدن گزینه burn bootloader بوت لدر رو در میکرو انتقال دهید.در کل برای برنامه نویسی و یا هر کاری در نرم افزار اردوینو ابتدا باید در قسمت board نوع برد خودتون رو مشخص کنید.اگر می خواهید به جای atmega328 از atmega8استفاده کنید باید همان بردی که در بالا گفتم رو به جای بردفعلی تون انتخاب کنید.

دیدگاه

پاسخ : bootloader atmega8

دز این پست از وبسایت الکترولب خیلی کامل و خوب تمام مراحل رو توضیح داده از پروگرم کردن بوت لودر تا تنظیم فیوزبیت ها اژ این آموزش استفاده کن
      http://electrolab.ir/%d8%b3%d8%a7%d8...9%88-at-mega8/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X