اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال یک کیپد به دو میکرو به صورت همزمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال یک کیپد به دو میکرو به صورت همزمان

سلام دوستان گرامی.
    من می خوام که یک کیپد رو به دو تا میکر: یکی atmega32 و دیگری به atmega8 وصل کنم.
    می خوام وقتی روی کیپد دکمه ای فشرده شد، هر دو میکرو بفهمن و مشکلی این بین پیش نیاد.
    آیا میشه که مستقیم یک کیپد رو به دو میکرو وصل کنم؟ یا باید از آی سی های دیگه استفاده کنم؟
    از پاسخ هاتون از همین الان خیلی ممنونم.

پاسخ : اتصال یک کیپد به دو میکرو به صورت همزمان

با سلام.
    دوستان اگر می شه یکم راهنمایی بفرمایید.وقت کم دارم.

دیدگاه

سلام
      خوب کیپد به یکی وصل کن بعد با هر کدوم از روشهای ارتباطی که راحتتری بده به اون یکی میکرو میشه با یه شرط فرستاده شدن یا نشدنم مشخص کنی
      تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنیآ‌! یکیآ‌ دیروز و یکیآ‌ فردا . . .

دیدگاه

اتصال یه کی پد به 2 تا میکرو ----> نمیشه .
        إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
        کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

آقا چرا نمیشه؟؟ چندتا کلیده دیگه! هر کدوم زده شد صفر و رد میکنه هر دوتا پایه میکرو ها هم صفر و میگیرن، اسکن میشن، کلید تشخیص داده میشه! نمیشه؟ :redface:

دیدگاه

سلام
            میشه این کارو کرد اما میکروها باید سنکرون باشن . خروجیهای کی پد رو به هر دو میکرو میدید اما ورودی کی پد رو فقط میتونید به یک میکرو بدید (مثلا میکرو 1) و میکرو 2 به علاوه خروجی کی پد باید خروجی میکرو 1 هم بخونه در غیر این صورت نمیشه . این کار تعداد زیادی از پایهایرو میگیره مخصوصا مگا 8 دیگه چیزی ازش نمیمونه !!! شاید بهتر باشه کیپد رو بدید به مگا 32 بعد عدد خونده شده رو با سریال بدید به مگا 8 تو مگا 8 هم یه اینتراپت واسه سریال بزارید تا مزاحم بقیه کاراش نشه از spi یا i2c هم میشه کمک گرفت
            اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
            هيتلر

دیدگاه

میشه این کارو کرد اما میکروها باید سنکرون باشن . خروجیهای کی پد رو به هر دو میکرو میدید اما ورودی کی پد رو فقط میتونید به یک میکرو بدید (مثلا میکرو 1) و میکرو 2 به علاوه خروجی کی پد باید خروجی میکرو 1 هم بخونه در غیر این صورت نمیشه . این کار تعداد زیادی از پایهایرو میگیره مخصوصا مگا 8 دیگه چیزی ازش نمیمونه !!! شاید بهتر باشه کیپد رو بدید به مگا 32 بعد عدد خونده شده رو با سریال بدید به مگا 8 تو مگا 8 هم یه اینتراپت واسه سریال بزارید تا مزاحم بقیه کاراش نشه از spi یا i2c هم میشه کمک گرفت
              منم با نظر دوستمون موافقم.
              راه دیگه اینه که کیپد رو با روش نردبانی مقاومتی راش بندازی که در این صورت تنها 1 پین میکرو استفاده میشه. از این لینک میتونی کمک بگیری.
              http://gam-co.blogsky.com/
              موفق باشید.
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

دوست عزیز شرمنده ، اما
                خداوکیلی این دیگه چه کاریه!
                میشه مورد استفادش رو ذکر کنید؟
                چرا حتما باید صفحه کلید به هر دوتا وصل باشه؟
                ممنون
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
                  دوست عزیز شرمنده ، اما
                  خداوکیلی این دیگه چه کاریه!
                  میشه مورد استفادش رو ذکر کنید؟
                  چرا حتما باید صفحه کلید به هر دوتا وصل باشه؟
                  ممنون
                  سلام و ممنون خدمت همه ی دوستان.
                  من توی ی موقعیتی گیر کردم که اصلا نمیشه از پورت d که برای انتقال دیتا میکرو 32 هستش استفاده کنم.وگرنه این کارو میکردم.
                  منم با نظر دوستمون موافقم.
                  راه دیگه اینه که کیپد رو با روش نردبانی مقاومتی راش بندازی که در این صورت تنها 1 پین میکرو استفاده میشه. از این لینک میتونی کمک بگیری.
                  http://gam-co.blogsky.com/
                  موفق باشید.
                  آیا اینجوری می تونم از یک کیپد برای دو میکرو استفاده کنم؟فک کنم بتونم.

دیدگاه

آیا اینجوری می تونم از یک کیپد برای دو میکرو استفاده کنم؟فک کنم بتونم.
                    بله. هر تعداد که بخواین میتونید میکرو متصل کنید. کافیه 1پایه adc از یه میکرو دیگه هم بهش متصل کنید.
                    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

وقت بخیر

بنظرم بشه این کارو کرد !!

اگر a b c d چهار خروجی میکرو برای ستون صفحه کلید 16 تایی باشه و w x y z هم 4 وزودی میکرو برای سطر باشه که برنامه رو اولین میکرو اجرا و کار کنه !!
                      میکرو دوم کافیه فقط 8 ورودی داشته باشه !! که a b c d w x y z رو بخونه !! و خودش ستون رو تشخیص میده و اگر در سطری دگمه ای فشرده شده بود !! دگمه رو شناسایی میکنه !!

دیدگاه

بله اگه هم سطر و هم ستون رو به میکروی دوم هم بدیم میشه.
                        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
                          بله اگه هم سطر و هم ستون رو به میکروی دوم هم بدیم میشه.
                          ممنون از پاسخ هاتون دوووووستان.
                          یعنی من به عنوان مثال پایه c1 میکرو 1 رو به c1 میکرو2 وصل کنم و ادامش بدم و وصلش کنم به کیپد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Topless
                            ممنون از پاسخ هاتون دوووووستان.
                            یعنی من به عنوان مثال پایه c1 میکرو 1 رو به c1 میکرو2 وصل کنم و ادامش بدم و وصلش کنم به کیپد؟
                            این شماتیکشه
                            راستی اگه خروجی کیپد رو بدی به adc خیلی بهتر جواب میده
                            http://www.mediafire.com/download/y396mt63s568ryu/keypad.DSN
                            اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
                            هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X