اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص عبور دست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص عبور دست

سلام. من میخوام مداری بسازم که بتونه تو هر فضایی با هر شدت نوری (حالا نه دیگه تاریک تاریک :biggrin وقتی دست از فاصله 5-6 سانتی متریش رد میشه رو تشخیص بده. ممنون میشم اگه کمکم کنید :agree:

پاسخ : سنسور تشخیص عبور دست

دست لخت !؟ با دستکش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      دست لخت !؟ با دستکش؟
      کلا یه چیزی! یعنی یه چیزی از فاصله 5-6 سانتی متری رد بشه و این بتونه تشخیص بده.

دیدگاه

چیزی که به فکر من میرسه بازتاب نور مادون قرمزه و البته اگر جسم گرمی هست سنسور حرکتی شـــاید بهتر باشه....

دیدگاه

این مادون قرمز و با چی بسازم؟؟ قبلا با CNY70 کار کردم ولی اون حتما باید دست کامل روش باشه. من میخوا فاصله 5-6 سانتی رو تشخیص بده

دیدگاه

از ماژول التراسونیک استفاده کن (تو انجمن هست جستجو بکنی چیزای خوبی دست گیرت میشه)
            معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

بهترین راه استفاده از سنسور هایی که مخصوص تشخیص حرکتند یعنی PIR . ماژولش هم تو فروشگاه هست.
              [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
              درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
                از ماژول التراسونیک استفاده کن (تو انجمن هست جستجو بکنی چیزای خوبی دست گیرت میشه)
                آلتراسونیک گرون نمیشه؟؟ :biggrin:

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
                بهترین راه استفاده از سنسور هایی که مخصوص تشخیص حرکتند یعنی PIR . ماژولش هم تو فروشگاه هست.
                اینا رو میشه محدوده تشخیص براش تعریف کرد؟؟ مثلا بگی از 5-6 سانت بیشتر دیگه خودشو اذیت نکنه :biggrin:
                بعد اینکه مهم نیست محیط چی باشه؟ فضا تاریک و روشن و ایناش مهمه؟؟ با تشکر :icon_razz:

دیدگاه

محدوده ندارن و تا جایی که ببینن ، حرکت رو تشخیص میدن یعنی فاصله رو نمیدونن.

محیط هم از نطر دمایی باید تو دمای اتاق باشه حالا یه ذره کمتر بیشتر. یعنی فقط از نظر دما محدودیت داره.

اینم بگم که تو همهی دزدگیر های اداره ها از این سنسور ها استفاده میشه.

کارش هم اینجوریه که هرچی تغییرات محیط شدید تر باشه (از نظر حرکتی) خروجی این سنسور هم آشفته تر میشه. یعنی دیجیتال نیست.

ولی شاید تو ماژولش یه سری امکانات بهتر هم باشه که کار استفاده رو راحت کنه.

دیدگاه

خب این مصافته واسه من مهمه نباید چیزی اگه تو 20 سانتیش حرکت کرد تشخیص بده :cry:
                    اینا هموناس که واسه روشن کردن چراغا استفاده میشن؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
                      سلام. من میخوام مداری بسازم که بتونه تو هر فضایی با هر شدت نوری (حالا نه دیگه تاریک تاریک :biggrin وقتی دست از فاصله 5-6 سانتی متریش رد میشه رو تشخیص بده. ممنون میشم اگه کمکم کنید :agree:
                      میتونید مثل روبات مسیر یاب عمل کنید . با مادون قرمز یا اگه دقیقترشو میخواین با لیزر یا اگه خیلیلی دقی ترشو میخواید با الترا سونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirgagarin
                        میتونید مثل روبات مسیر یاب عمل کنید . با مادون قرمز یا اگه دقیقترشو میخواین با لیزر یا اگه خیلیلی دقی ترشو میخواید با الترا سونیک
                        واسه همون مادون قرمز قطعه خاصی میتونی بم معرفی کنی؟ یا ماژول داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
                          واسه همون مادون قرمز قطعه خاصی میتونی بم معرفی کنی؟ یا ماژول داره؟
                          سنسور معمولی مادون با الام358

دیدگاه

http://shop.aftabrayaneh.com/Sensors/Obstacle_Sensor

یا سنسور مادون قرمز شارپ

بهینه شدن برا همین کار ... نیاز نیست درگیر حذف نویز محیط بشین
                            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ameen.kh
                              خب این مصافته واسه من مهمه نباید چیزی اگه تو 20 سانتیش حرکت کرد تشخیص بده :cry:
                              اینا هموناس که واسه روشن کردن چراغا استفاده میشن؟؟
                              آره هموناس.

خوب شما میتونه یه کار دیگه هم بکنی .

دو جفت فرستنده-گیرنده مادون قرمز رو جوری تنظیم کن که محل تلاقیشون اون نقطه ای باشه که میخوای یعد بگو اگه هردوتاش با هم فعال شدن....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X