اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{ساخت} منبع تغذیه سوئیچینگ 0-60 ولت و 0-5 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

{ساخت} منبع تغذیه سوئیچینگ 0-60 ولت و 0-5 امپر

سلام به همه استادان اهل فن الکترونیک :bye
    من دارشتم دنبال یه منبع تغذیه میگشتم :read: که با این منبع تغذیه اشنا شدم
    بنظرم خودم که مناسب اومد
    اینجا میزارمش تا بقیه هم استفاده کنن و از الکترونیک لذت ببرن
    :wow:

http://www.eleccircuit.com/variable-switch-mode-power-supply-0-50v-5aby-tl494-mj15004/

[b] --- فقط چنتا سوال:
    **1** قطعاتش تو ایران گیر میاد؟
    **2** ایا محافظت شدس؟

[center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
    منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
    خیلی حال داد
    ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

پاسخ : {ساخت} منبع تغذیه سوئیچینگ 0-60 ولت و 0-5 امپر

جالبه!
    یه مبدل باک درست کرده و گذاشته سر راه یه ترانس خطی!
    از همه نظر خوبه ولی ترانس ورودیش خیلی بزرگ و گرون در میاد
    سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

کسی منبع تغذیه 0-60 v و 0-5 A داره که تمام سوئیچینگ باشه؟؟؟؟؟
      خیلی نیاز دارم
      مستقیم به برق شهر وصل شه
      اگه ولتاز و امپرش هم نزدیک این بود عیبی نداره
      کمکم کنید :sad:
      [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
      خیلی حال داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 11101010000
        کسی منبع تغذیه 0-60 v و 0-5 A داره که تمام سوئیچینگ باشه؟؟؟؟؟
        خیلی نیاز دارم
        مستقیم به برق شهر وصل شه
        اگه ولتاز و امپرش هم نزدیک این بود عیبی نداره
        کمکم کنید :sad:
        فوروارد تک سوییچ بسازین. با استفاده از سنسور جریان اثر هال جریان خروجی رو دقیق بگیرین و با کنترلر ارتباط بدین. میتونید؟
        این یه تاپیکه تو انجمن خومون راجع به فوروارد
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99910.msg704108#msg704108
        تو نت هم سرچ کنید forward converter یا forward dc to dc converter تا چندین نمونه مدار اونو ببینید :biggrin:
        توانمون 300 واته که فوروارد خیلی خوبه.
        قراره این منبع رو برای چه بسازین؟ چقدر دقت در 0 تا 5 آمپر لازم دارید؟ چقدر دقت در 0 تا 60 ولت لازم دارین؟ حتما باید از 0 شروع بشه؟ :rolleyes: پروژه دانشجویی هست؟
        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
          1*فوروارد تک سوییچ بسازین. با استفاده از سنسور اثر هال جریان خروجی رو دقیق بگیرین و با کنترلر ارتباط بدین. میتونید؟
          این یه تاپیکه تو انجمن خومون راجع به فوروارد
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99910.msg704108#msg704108
          تو نت هم سرچ کنید forward converter یا forward dc to dc converter تا چندین نمونه مدار اونو ببینید :biggrin:
          توانمون 300 واته که فوروارد خیلی خوبه.
          2*قراره این منبع رو برای چه بسازین؟ چقدر دقت در 0 تا 5 آمپر لازم دارید؟ چقدر دقت در 0 تا 60 ولت لازم دارین؟ حتما باید از 0 شروع بشه؟ :rolleyes: پروژه دانشجویی هست؟
          1*راستش اینایی که میگی رو اصلا" نمیفهمم
          2* برای روی میزم تا اگه به هر ولتاژ و امپر نیاز داشتم تا یه چیزی رو تست کنم در دسترس باشه - دقت؟ نمیدونم ولی فکر کنم زیاد چون با هر قطعه ای میخوام کار کنم حالا نمی خواد حتما" از 0 شروع شه ! نه والا پروژه دانشجویی نیست :nerd:

بسیار ممنون میشم کمکم کنید :redface:
          خیلی حال داد

دیدگاه

1*راستش اینایی که میگی رو اصلا" نمیفهمم
            2* برای روی میزم تا اگه به هر ولتاژ و امپر نیاز داشتم تا یه چیزی رو تست کنم در دسترس باشه - دقت؟ نمیدونم ولی فکر کنم زیاد چون با هر قطعه ای میخوام کار کنم حالا نمی خواد حتما" از 0 شروع شه ! نه والا پروژه دانشجویی نیست :nerd:
            بسیار ممنون میشم کمکم کنید :redface:
            خوب باشه. :rolleyes: من مدارش رو آماده میکنم فیدبک ولتاژ و جریانشم اون چیزی که مد نظرم هست رو پیاده میکنم. شما هم میشی مجری طرح :biggrin: چون این نمونه فیدبکی که میخوام بزارم رو تا حالا تست نکردم هم شما یه استفاده ای میبری هم اینکه ما یه چیز یاد میگیریم(فعلا وقت ساخت یه نمونه دیگه رو ندارم)
            خوبی فوروارد اینه که چون کنترلرش سری UC هست بدون فیدبک جریان خروجی به راحتی با مقاومت نمونه گیر سوییچ از اتصال کوتاه به خوبی نجات پیدا میکنه(به شرطی که دیود خروجی قوی تر باشه) با گذاشتن نمونه گیر جریان دقیق در خروجی منبع بسیار مطمئن تر میشه :biggrin:
            فعلا گرفتارم وقت کشیدن مدار و اینا رو ندارم چند روز دیگه انجام میدم :smile:
            پ ن: شما ظاهرا طحرونی هستی مشکل تهیه قطعات رو مثل ما نداری خیلی خوبه :biggrin:. قدرش رو بدون :agree:

دیدگاه

خوب باشه. :rolleyes: من مدارش رو آماده میکنم فیدبک ولتاژ و جریانشم اون چیزی که مد نظرم هست رو پیاده میکنم. شما هم میشی مجری طرح :biggrin: چون این نمونه فیدبکی که میخوام بزارم رو تا حالا تست نکردم هم شما یه استفاده ای میبری هم اینکه ما یه چیز یاد میگیریم(فعلا وقت ساخت یه نمونه دیگه رو ندارم)
              خوبی فوروارد اینه که چون کنترلرش سری UC هست بدون فیدبک جریان خروجی به راحتی با مقاومت نمونه گیر سوییچ از اتصال کوتاه به خوبی نجات پیدا میکنه(به شرطی که دیود خروجی قوی تر باشه) با گذاشتن نمونه گیر جریان دقیق در خروجی منبع بسیار مطمئن تر میشه :biggrin:
              فعلا گرفتارم وقت کشیدن مدار و اینا رو ندارم چند روز دیگه انجام میدم :smile:
              پ ن: شما ظاهرا طحرونی هستی مشکل تهیه قطعات رو مثل ما نداری خیلی خوبه :biggrin:. قدرش رو بدون :agree:
              دمت گرم
              فقط ترسیدم ، چون تست نشده :sad: نکنه مدارو بسازم و خراب از اب در آد؟
              تصمیم من روی فلای بک بود، نظرت چیه دربارش؟ ( یه دونه با pi expert شبیه سازی کردم فقط ترانسفورماتورش یکم گنده میشه! لیک ترانسشو میزارم که ببینی واقعا بزرگه و گرونه یا نه :

)
              یه قیمت حدودی هم بگو
              اتلاف فلای بک بیشتر از فوروارده؟

حالا کودومو بسازم؟

پ.ن اره :redface: ، خدارو شکر :rolleyes:
              خیلی حال داد

دیدگاه

دمت گرم
                فقط ترسیدم ، چون تست نشده :sad: نکنه مدارو بسازم و خراب از اب در آد؟
                تصمیم من روی فلای بک بود، نظرت چیه دربارش؟ ( یه دونه با pi expert شبیه سازی کردم فقط ترانسفورماتورش یکم گنده میشه! لیک ترانسشو میزارم که ببینی واقعا بزرگه و گرونه یا نه :
                یه قیمت حدودی هم بگو
                اتلاف فلای بک بیشتر از فوروارده؟
                حالا کودومو بسازم؟
                پ.ن اره :redface: ، خدارو شکر :rolleyes:
                قربونت. نه بابا خراب در نمیاد. سنسور هال خیلی دقیقه و ایزوله هم هست :biggrin: فقط قسمت فیدبکش فرق میکنه با اون چیزی که ساختم. تازه دقیق تر هم هست.
                فلایبک؟ :surprised: نه بابا فلایبک رو بی خیال شو واسه منبع متغیر به درد نمیخوره و تو این توان جالب نیست و نویز زیادی رو خروجیشه که بدرد هم نمیخوره.
                در مورد تلفات بحثش پیچیده است. فوروارد هم راندمانش خیلی خوبه. هزینه هم مثلا نهایتش 20 تومن قطعاتش بشه(بدون پی سی بی و سنسور هال)
                فوروارد بساز داداش خیلی راحت تر از فلایبکه. منتظر باش مدارو بکشم

دیدگاه

با سلام خدمت استاد محمدشاهی عزیز
                  میشه یه توضیحی بدین که توسط سنسورهای اثر هال مانند ugn3175 چطور میتونیم جریان رو سنس کنیم؟

دیدگاه

این هم از مدار ما. لطفا دست به چار شو دوست عزیز :biggrin: هسته هم یادم رفت بنویستم ETD39 یا EE36 یا مشابه :biggrin: در مورد ترانس و سیمپیچیش هم بعد توضیح میدم فعلا حسش نیست. :smile:

عکس ها با کیفیت بالاتر
                    http://overt.persiangig.com/DSC_9961.jpg
                    http://overt.persiangig.com/DSC_9962.jpg

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط BASIR G
                    با سلام خدمت استاد محمدشاهی عزیز
                    میشه یه توضیحی بدین که توسط سنسورهای اثر هال مانند ugn3175 چطور میتونیم جریان رو سنس کنیم؟
                    سلام برادر جان :biggrin: توروخدا از این واژه استاد استفاده نکنین(حد اقل برای من) :biggrin: برای هرکس تو انجمن استفاده میکنین باعث خود بزرگ بینی اون شخص میتونه بشه :agree:
                    وایه اندازه گیری میتونید قطعه رو در مقطع برش خورده یه سلف تورویدال قرار بدین تا مسیر میدان تورویدال از سنسور هال رد بشه. تاپیکش تو انجمن هست

دیدگاه

این هم از مدار ما. لطفا دست به چار شو دوست عزیز :biggrin: هسته هم یادم رفت بنویستم ETD39 یا EE36 یا مشابه :biggrin: در مورد ترانس و سیمپیچیش هم بعد توضیح میدم فعلا حسش نیست. :smile:

عکس ها با کیفیت بالاتر

اضافه شده در تاریخ : سلام برادر جان :biggrin: توروخدا از این واژه استاد استفاده نکنین(حد اقل برای من) :biggrin: برای هرکس تو انجمن استفاده میکنین باعث خود بزرگ بینی اون شخص میتونه بشه :agree:
                      وایه اندازه گیری میتونید قطعه رو در مقطع برش خورده یه سلف تورویدال قرار بدین تا مسیر میدان تورویدال از سنسور هال رد بشه. تاپیکش تو انجمن هست
                      من معذرت میخوام
                      الان جدا" دیگه نمیتونم دست به اچار شم :sad:
                      وسط امتحانای خردادم
                      قول میدم روز اخر خرداد اینو بسازم و عکسو فیلمشو بزارم اینجا :biggrin:

1* pc817 , ... باید به هم وصل شن دیگه؟
                      2* الان به پایه7 ایسی 2 تا سیم باید وصل شه دیگه؟
                      3* اون هسته ای که گفتی هسته ترانسه؟
                      4* یکم درمورد مدار توضیح میدی؟
                      5* چرا 2 تا out - هست؟
                      6* اکسترا پاور به کجا وصل میشه؟
                      7* اون جاهایی رو که نوع خازن رو نگفتی هر نوعی میشه گذاشت؟
                      8* هزینش چقد میشه؟
                      9* ترانس با سیمش چن تومن درمیاد ؟
                      10* لاین فیلتر چیه؟
                      11* x2 type چیه؟
                      12* ntc 8 mm یعنی چی؟ اندازه شه؟ خازن کناریش 400 ولته؟

خودم گیج شدم اینقدر سوال پرسیدم

خیلی حال داد

دیدگاه

من ی دون سراغ دارم ک دوبل شصت میده.هشتصد واته.pcb هم داره اما کمو زیادش نمیشه کرد اما مدار فوق العاده جمو جورو ساده ایه.اگ بمیتونی ی کنترل کننده جریان براش بزاری حرف نداره

دیدگاه

من معذرت میخوام
                          الان جدا" دیگه نمیتونم دست به اچار شم :sad:
                          وسط امتحانای خردادم
                          قول میدم روز اخر خرداد اینو بسازم و عکسو فیلمشو بزارم اینجا :biggrin:
                          1* pc817 , ... باید به هم وصل شن دیگه؟
                          2* الان به پایه7 ایسی 2 تا سیم باید وصل شه دیگه؟
                          3* اون هسته ای که گفتی هسته ترانسه؟
                          4* یکم درمورد مدار توضیح میدی؟
                          5* چرا 2 تا out - هست؟
                          6* اکسترا پاور به کجا وصل میشه؟
                          7* اون جاهایی رو که نوع خازن رو نگفتی هر نوعی میشه گذاشت؟
                          8* هزینش چقد میشه؟
                          9* ترانس با سیمش چن تومن درمیاد ؟
                          10* لاین فیلتر چیه؟
                          11* x2 type چیه؟
                          12* ntc 8 mm یعنی چی؟ اندازه شه؟ خازن کناریش 400 ولته؟
                          خودم گیج شدم اینقدر سوال پرسیدم
                          1بله فوتو ترانزیستور های 817 به هم موازی میشن.2 یعنی چی؟ تابلو هست که. دقت کن به مدار. پایه 7 تغذیه آی سی هست که از طریق خازنی تامینش کردیم.3-بله هسته فریت هست مثل هسته مثلا پاور کامپیوتر. بله در حالت ترانسی کار میکنه(انتقال میده) 4-نه :biggrin: همه چیز مشخصه که5 دو تا خروجی نیست داداش بلکه اون قسمت بالا که نوشتم out - باید به خروجی وصل منفی وصل بشه 6-اکسترنال پاور(تغذیه خارجی) باید همونجا که فلش + و - زدم وصل شه7-جاهایی که نگفتم آره میشه اونایی هم که قطبیت زدم براش الکترولیته دیگه8- نمیدونم خیلی نمیشه حول حوش 30 و خورده ای تومن شاید بشه 9- ترانس فک نکنم بیشتر 3 تومن بشه. سیمپیچ هم خیلی نمیشه.10 برا جلوگیری از انتقال هارمونیک منبع به برق شهره(یه سرچی کن emi filter) میاره 11- یه نوع خازنه ام کاتی برا قبل و بعد لاین فلیتر بهتره ایکس تو باشه12 بله اندازشه البته مطمین نیستم اندازش 8 باشه فک کنم 10 میل استانداردش باشه که گیر میاد. بله 400 ولته اون خازنه
                          نوشته اصلی توسط mahdi hoseyni
                          من ی دون سراغ دارم ک دوبل شصت میده.هشتصد واته.pcb هم داره اما کمو زیادش نمیشه کرد اما مدار فوق العاده جمو جورو ساده ایه.اگ بمیتونی ی کنترل کننده جریان براش بزاری حرف نداره
                          تتو این توان فوروارد تک سوییچ جالب تر و ارزون تر و خوب تره(درایور های ساید و لوساید جدا گونه نمیخواد(خود آی سی مستقیم درایو میکنه ماسفتمون رو) ترانس جریان نمیخواد به دو سوییچ هم احتیاج نداره خازن دی سی بلاکینگ نداره) :biggrin: این مدار ما هم جمع و جوره. اگه همونو هم بخوایم متغیر ولتاژ و جریان کنیم شلوغ تر میشه.
                          فک کنم منظورتون از 800 واتیه همونیه که تاپیکش تو انجمن هست و mahdi 7 استارترش هم هست

دیدگاه

1بله فوتو ترانزیستور های 817 به هم موازی میشن.2 یعنی چی؟ تابلو هست که. دقت کن به مدار. پایه 7 تغذیه آی سی هست که از طریق خازنی تامینش کردیم.3-بله هسته فریت هست مثل هسته مثلا پاور کامپیوتر. بله در حالت ترانسی کار میکنه(انتقال میده) 4-نه :biggrin: همه چیز مشخصه که5 دو تا خروجی نیست داداش بلکه اون قسمت بالا که نوشتم out - باید به خروجی وصل منفی وصل بشه 6-اکسترنال پاور(تغذیه خارجی) باید همونجا که فلش + و - زدم وصل شه7-جاهایی که نگفتم آره میشه اونایی هم که قطبیت زدم براش الکترولیته دیگه8- نمیدونم خیلی نمیشه حول حوش 30 و خورده ای تومن شاید بشه 9- ترانس فک نکنم بیشتر 3 تومن بشه. سیمپیچ هم خیلی نمیشه.10 برا جلوگیری از انتقال هارمونیک منبع به برق شهره(یه سرچی کن emi filter) میاره 11- یه نوع خازنه ام کاتی برا قبل و بعد لاین فلیتر بهتره ایکس تو باشه12 بله اندازشه البته مطمین نیستم اندازش 8 باشه فک کنم 10 میل استانداردش باشه که گیر میاد. بله 400 ولته اون خازنهتتو این توان فوروارد تک سوییچ جالب تر و ارزون تر و خوب تره(درایور های ساید و لوساید جدا گونه نمیخواد(خود آی سی مستقیم درایو میکنه ماسفتمون رو) ترانس جریان نمیخواد به دو سوییچ هم احتیاج نداره خازن دی سی بلاکینگ نداره) :biggrin: این مدار ما هم جمع و جوره. اگه همونو هم بخوایم متغیر ولتاژ و جریان کنیم شلوغ تر میشه.
                            فک کنم منظورتون از 800 واتیه همونیه که تاپیکش تو انجمن هست و mahdi 7 استارترش هم هست
                            داداش دمت گرم خیلی با سوادی
                            کلا" مگه ترانس اتلاف نداره؟ خب اینجوری که مدارمون اتلافش زیاد میشه؟
                            واسه تغذیه خارجی مدار ، باتری کتابی بزارم و یه 8705؟
                            این چرا امپرشو ننوشته؟ چرا میلی هانری نوشته؟
                            http://eshop.eca.ir/%DA%86%D9%88%DA%A9-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87/2769-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-2x1mh.html
                            من تو الکترونیک یکم بی سوادم :cry:
                            ولی یه چنتا کتاب گرفتم میخوام بخونمشون یکی برای avr یکی هم fpga(که هنوز نمیدونم چیه :biggrin
                            اینم عکس جلدشون :mrgreen: :

خوبن دیگه نه؟
                            خیلی حال داد

دیدگاه

عکس ها با کیفیت بالاتر

اضافه شده در تاریخ : سلام برادر جان :biggrin: توروخدا از این واژه استاد استفاده نکنین(حد اقل برای من) :biggrin: برای هرکس تو انجمن استفاده میکنین باعث خود بزرگ بینی اون شخص میتونه بشه :agree:
                              مرسی اقا محسن رشته شما چیه؟
                              اخر ما فرق فلایبک و فروارد رو متوجه نشدم با اینکه چند باری مطالب رو خوندم ولی فکر میکنم فرقش بین اون سیم پیچ دومی تو اولیه هست که تو فلایبک این سیم پیچ دومی تو اولیه رو نداریم میشه در رابطه با اون سیم پیچ دومی تو اولیه توضیح بدین؟
                              اگر میشد مدار رو تحلیل میکردید عالی میشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X