اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی C++ به صورت شی گرا برای میکرو کنترلر ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی C++ به صورت شی گرا برای میکرو کنترلر ؟؟؟

سلام
    تو تبلیغات اموزشی یه شرکت دیدم نوشته بود :
    آموزش برنامه نویسی به زبان ++C (برنامه نویسی شی گرا object oriented programming ) برای میکروکنترلر ARM با استفاده از کامپایلر KEIL

کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟ برنامه نویسی C++ به صورت شی گرا برای میکرو کنترلر .
    من قبلا یه همچین چیزی برای avr دیده بودم . !
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

پاسخ : برنامه نویسی C++ به صورت شی گرا برای میکرو کنترلر ؟؟؟

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
    سلام
    تو تبلیغات اموزشی یه شرکت دیدم نوشته بود :
    آموزش برنامه نویسی به زبان ++C (برنامه نویسی شی گرا object oriented programming ) برای میکروکنترلر ARM با استفاده از کامپایلر KEIL

کسی در این مورد اطلاعاتی داره ؟ برنامه نویسی C++ به صورت شی گرا برای میکرو کنترلر .
    من قبلا یه همچین چیزی برای avr دیده بودم . !
    برنامه نویسی شی گرا چیز عجیبی برای میکرو نیست. برای AVR می توانید از AVR-GCC استفاده کنید. من قبلا یک برنامه امولاتور قطعات پر کاربرد الکترونیک مثل LED, 7seg, LCD, DotMatrix, Terminal UART-SPI-TWI-I2C,KeyPad,... نوشته بودم. که با استفاده از همین AVR-GCC و شی گرا بود.
    مثلا اول شی پین را تعریف کردم و سپس شی LED که از دو شی پین آند و کاتد تشکیل شده بود و 7Seg که شامل هشت شی LED بود و ...
    شما پین های مربوط به هر قطعه را بر روی میکرو از طریق LCD تاچ رنگی مشخص میکردید و شکل قطعه مورد نظر ترسیم میشد و توسط پایه هایی که در مرحله قبل تعریف کرده بودید میتوانستید قطعات را پیاده سازی و امولیت کنید. بخصوص در عیب یابی قطعات و یا حتی توسعه یک بورد کمک خوبی بود. بر مبنای همان روش پروگرامر سانا و تستر آی سی های دیجیتال سانا را هم طراحی کردم. مثلا همین پروگرامر سانا بصورت هوشمندانه فقط با درج قطعه بر روی پین یک سوکت قادر به تشخیص میکروکنترولر بوده و کلاک را هم تامین کرده و در ویندوز و لینوکس آندروید و مک به عنوان یک USBASP شناخته میشود! در نتیجه براحتی در بسکام و سایر کمپایلرها قابل استفاده است.

به هر صورت بر روی میکرو باید ملزومات کار توجه کنید. و همیشه این سئوال را از خود بپرسید که چه لزومی دارد که شما برای برنامه نویسی میکرو سراغ شی گرایی و یا حتی جاوا بروید؟

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X