اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان کشی بالا از میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان کشی بالا از میکرو

سلام
    بچه ها میخوام با ولتاژ خروجی میکرو که 5 ولته جریانی در حدود 1 آمپر داشته باشم ولی جریان خروجی میکرو حدود 40 میلی آمپر هست؟؟
    نظرتون چیه اگه ترانزیستور پیشنهاد میکنید مدل بگید...
    من با ترانزیستور irfz44 ولتاژ 5 دادم به گیت از درین جریان در حد میکرو آمپر تحویل داد در صورتی که دیتا شیت چیر دیگه ای میگفت ....
    اگه ممکنه درباره Vgs و Vdss کمی توضیح بدین. اگه من فقط مشخصه Vgs دیتاشیت رو به ترانزیستور بدم میتونم از درین جریان بکشم یا باید ولتاژ درین هم مثل دیتا شیت باشه؟؟؟
    ممنون از کسانی که جواب میدن.
    یا علی

پاسخ : جریان کشی بالا از میکرو

بستگی به کارتون داره شما می تونید از اپتوکوپلر هم استفاده کنید که خروجی کاملا از میکرو ایزوله باشه در غیر این صورت ماسفت irf540 تا 100 امپر بهتون خروجی میده قیمتش هم 2000 تومان هست نمیدونم ولی اگر ترانزیستور BJT می خواهید شاید BC549 هم به تونه تا انداژه ای کمک کنه(مورد اخر رو مطمن نیستم دیتا شیت رو مطالعه بفرمایید)
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام
      کی گفته میکرو 40 میلی امپر خروجی میده ؟ تو دیتا شیت نوشته 20 میلی . تازه از یه پورت بیشتر از 100 و در بعضی موارد 200 میلی بیشتر نباید کشید .

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad7
        سلام
        بچه ها میخوام با ولتاژ خروجی میکرو که 5 ولته جریانی در حدود 1 آمپر داشته باشم ولی جریان خروجی میکرو حدود 40 میلی آمپر هست؟؟
        نظرتون چیه اگه ترانزیستور پیشنهاد میکنید مدل بگید...
        من با ترانزیستور irfz44 ولتاژ 5 دادم به گیت از درین جریان در حد میکرو آمپر تحویل داد در صورتی که دیتا شیت چیر دیگه ای میگفت ....
        اگه ممکنه درباره Vgs و Vdss کمی توضیح بدین. اگه من فقط مشخصه Vgs دیتاشیت رو به ترانزیستور بدم میتونم از درین جریان بکشم یا باید ولتاژ درین هم مثل دیتا شیت باشه؟؟؟
        ممنون از کسانی که جواب میدن.
        یا علی
        سلام دوست عزیز irfz44 ماسفت هست نه ترانزیستور که درایو کردن ماسفت ها به این راحتی نیست شما از همون ترانزیستور استفاده کن شما میتونی از bd139 استفاده کنی که 1 آمپر جریان میده
        یا tip41 که 5 آمپر جریان میده بیس رو با یه مقاومت 1 کیلو بده به پایه میکرو مصرف کنندتم وصل کن به کلکتور و امیتر رو هم وصلش کن به زمین
        [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
        [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
        [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
        [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
        صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X