اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برعکس زدن PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برعکس زدن PCB

سلام.
    من تازه شروع به طراحی PCB کردم یه سوالی توی ذهنم هست.
    اگر ما بخواهیم از قطعات SMD توی مدارمان استفاده کنیم حتما باید بردمون دو لایه باشد چون پد های آن روی برد هست و برد یک لایه track هاش زیر برده پس باید یه لایه جدید که لایه رو باشد اضافه کنیم درسته؟
    حالا یه چیزی!
    نمیشه قطعات SMD رو ببریم پشت برد (فک کنم توی Altium Designer با دکمه L) اون وقت دیگه نیازی به دو لایه بودن برد نیست و همون پشت لحیم میکنیم یا اصلا یه برد که فقط قطعات SMD دارد همه ی قطعات رو میبریم اون ور برد (یعنی پشت برد که رنگ track ها آبی هست) و در همونجا که Track ها هست قطعات هم همونجا لحیم کنیم؟

پاسخ : برعکس زدن PCB

کسی نظری نداشت؟

دیدگاه

وقت بخیر

میتونید smd ها رو پشت بورد نصب کنید و یک لایه طراحی کنید !!
      البته footprint رو باید معکوس کنید !!

دیدگاه

آره واقعا واسه منم جای سوال داشتش که یه برد که هم SMD هستش و هم DIP رو چطور باید "یک لایه" زد.

مثل زیر:

(یه طرفش SMD و اونطرفش DIP)

دیدگاه

سلام
          ابتدا همه قطعات در لایه top قرار دارند یعنی روی برد. شما برای اینکه ببریشون پشت برد باید لایه رو از top به bottom تغییر بدید.
          گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
            سلام
            ابتدا همه قطعات در لایه top قرار دارند یعنی روی برد. شما برای اینکه ببریشون پشت برد باید لایه رو از top به bottom تغییر بدید.
            راستش درست منظورتونو متوجه نشدم. این عکسو ببینید:

برد تک لایه هستش و الان smd ها روی برد هستند ولی dip ها هم روی برد هستن که باید برن پشت برد. خوب حالا باید چیکار کنم؟؟؟

دیدگاه

قطعات Dip رو بهتره روی برد قرار دهیم و قطعات SMD رو باید ببریم پشت برد چون برد یک لایه هست و فقط پشت برد لایه مسی وجود دارد برای پد های SMD.

دیدگاه

همون طور که دوستمون گفتند بهتره قطعات smd رو به لایه پشت تغییر بدین.
                برای این کار رو قطعه دابل کلیک کنید سپس layer را از top layer به bottom layer تغییر بدین.
                گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X