اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فشار

آقا من از سنسور 4 تا 20 میلی آمپر استفاده کردم
    حالا 2 تا سووال دارم
    1-چون به ازای فشار صفر بار سنسور 4 میلی آمپر نشون میده الان موندم که چطوری این مفدار رو صفر کنم؟آیا همین که ازش کم کنم تا به صفر برسه کافیه؟
    2-این پرشی که رو lcdحاصل میشه رو چطوری کم کنم؟آیا با فیلتر نرم افزاری حل میشه؟
    lمن از atmega16 استفاده کردم و با زبون bascom هم کد نوشتم

پاسخ : سنسور فشار

سلام.پ
    دوست عزیز اول شماره سنسور خودتونو بفرمایید تا اگر تونستیم کمکتون کنیم.
    دوم اینکه احتمالا شما دستور cls رو داخل حلقه اصلی برنامه نوشتید واسه همین تصویرتون یه بار پاک میشه و دوباره مینویسه که این باعث پرش در تصویر می شه. اگر اینطوریه چون اینجا بخش سنسور هاست به من پیام خصوصی بدید تا مشکل برنامتونو با هم رفع کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan

آقا من از سنسور 4 تا 20 میلی آمپر استفاده کردم
      حالا 2 تا سووال دارم
      1-چون به ازای فشار صفر بار سنسور 4 میلی آمپر نشون میده الان موندم که چطوری این مفدار رو صفر کنم؟آیا همین که ازش کم کنم تا به صفر برسه کافیه؟
      2-این پرشی که رو lcdحاصل میشه رو چطوری کم کنم؟آیا با فیلتر نرم افزاری حل میشه؟
      lمن از atmega16 استفاده کردم و با زبون bascom هم کد نوشتم

سلام دوست عزیز......شما یه مقاومت 250 اهم 0.1درصد سر راه جریان بزارید تا جریان 4 تا 20 میلی به ولتاژ 1 تا 5 ولت تبدیل بشه.......بعد با یه فرمول ساده میتونید (voltazh=(nemone-204.6)/8.184 اینکار رو انجام بدین....مثلا فرمول بالا 4 تا 20 میلی آمپر شما رو 0 تا 100 بار نشون میده...من با زبان c برنامه مینویسم فرمول بالا رو خودت برای بسکام اگه نیازی هست تغییر بده....nemone تو فرمول بالا یه عدد بین 0 تا 1023 (اگر از adc 10 بیتی استفاده کنی) که باید بعد از خوندن adc تو فرمول بزاری.....
      برای بر طرف کردن پرش هم از نمونه هات میانگیر بگیر(مثلا 10 تا رو بخون باهم جمع کن بعدش بده به فرمول بالا)....
      موفق باشی....

دیدگاه

سلام
        آفا من از راهنماییتون ممنونم
        فقط من نفخمیدم این عدد تو مخرج از کجا آوردین؟
        در ضمن شما برا aref از 5 external استفاده میکنید؟
        اینجوری با تغییرات منبع همه چی به هم میخوره بهتر نیست از 2.56internal استفاده کنیم؟

دیدگاه

سلام عدد تو مخرج بدست آوردنش خیلی سادست...الان اگه دقت کنی برای ماکزیمم مقدار Adc که همون 1023 باشه عدد صورت میشه 818.4 ، حالا ببین ماکزیمم مقداری که میخوای رو lcd نشون بدی چنده؟ ...مثلا من میخواستم از 0 تا 100 بار رو نشون بدم برای همین عدد رو تقسیم بر 8.184 کردم تا 100 رو بهم بده......
          در مورد ولتاژ رفرنس هم حرف شما درسته....فقط اگه بخوای از ولتاژ 2.56 استفاده کنی 4 تا 20 میلی رو باید به ولتاژ کمتر از ولتاژ رفرنس تبدیل کنی....

دیدگاه

سلام
            آقا ممنونم واقعا
            ببین این عدد صورت رو از کجا اورئی خوب؟ از کجا اومده؟

دیدگاه

ببین دوست عزیز...شما تو خروجی adc از 0 تا 1023 داری که اگر برای مثال ولتاژ 0 تا 5 رو پایه adc داشته باشی و ولتاژ رفرنس هم 5 ولت باشه برای ولتاژ 0 عدد 0 و برای ولتاژ 5 عدد 1023 رو داری.....با اون روشی که من گفتم(گزاشتن مقاومت 250 اهم) شما به جای از 0 تا 5 از 1 تا 5 رو داری که با یه تناسب ساده میتونی بدست بیاری که برای ولتاژ 1 مقدار adc چند باید باشه(204.6) که اون مقدار رو از نمونه گیریت باید کم کنی تا بازه بین 1 تا 5 رو داشته باشی.......

دیدگاه

سلام
                من از سنسور فشارwika s11 استفاده میکنم کسی سنسور بهتری سراغ داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X