اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن برنامه میکروی رایت شده ؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن برنامه میکروی رایت شده ؟!

درود بر دوستان
    بنده قصد دارم قطعه الکترونیکی را مهندسی معکوس کنم و احتمال میدهم میکرو کنترلر avr در آن باسد . آیا امکان خواندن این میکرو ها هست ؟ یا چه میکرویی را امکان خواندن هست ؟ ممنون

پاسخ : خواندن برنامه میکروی رایت شده ؟!

اگه یه مدار تجاری هستش، مطمئن باشید که lock bits های میکروکنترلر آن فعال می باشند و شما نمیتوانید به برنامه داخل آن دسترسی داشته باشید و اگر پایه reset آن را غیر فعال نکرده باشند، میتوانید روی آن دوباره برنامه بنویسید و یا برنامه اش را پاک کنید، در غیر این صورت اگر External Reset را غیر فعال کرده باشند، هیچ کاری نمیشه باهاش کرد و میشه مثل یه قطعه که به صورت سخت افزاری برای یه کار مشخص ساخته شده.

دیدگاه

پاسخ : خواندن برنامه میکروی رایت شده ؟!

نوشته اصلی توسط kamran1991
      درود بر دوستان
      بنده قصد دارم قطعه الکترونیکی را مهندسی معکوس کنم و احتمال میدهم میکرو کنترلر avr در آن باسد . آیا امکان خواندن این میکرو ها هست ؟ یا چه میکرویی را امکان خواندن هست ؟ ممنون
      با سلام
      بنده هم مطالبی رو به گفته های دوستمون اضافه میکنم
      همونطور که گفتن اگه لاک بیت ها فعال باشن یا پایه ریست غیرفعال باشه نمیشه با پروگرمر معمولی اونارو باز کرد باید از پروگرمر (های ولتاز) استفاده بشه در اینصورت هم نمیشه به برنامه دسترسی پیدا کرد چون حافظه فلش پاک میشه موقع باز کردن قفل
      جدا از راه های نرم افزاری یه راه سخت افزاری هم وجود داره که اونم برادران چشم بادامی استادش هستن
      میان میکرو رو لایه برداری میکنن و به قسمت حافظه فلش دسترسی پیدا میکنن و با اشعه خاصی برنامه رو میخونن البته کار اسونی نیست و هزینه بالایی داره کار من و شما نیست البته امکانات و دانشش هم نداریم :icon_razz:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X