ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49
    2010/01/19
    [img]http://s5.picofile.com/file/8106019826/sina.gif[/img]
    3,516
    1,142

پاسخ : ساخت اينورتر سينوسي با AVR

نقل قول نوشته اصلی توسط explode
    سلام و ممنون بابت پاسخ
    اقا شما اون عکسي ک گداشتي خروجي شبيه سازيه يا عملکرد واقعي مدار شکل موج تا بعد درايور درسته ولي بعد ماسفت نه.ايا نبايد شکل موج به صورت دوتا دوتا وصل بشه ب درايور.منظورم اينه شما يک فرکانس spwm ب پل هاي پايين دادي و پل هاي بالا را با فرکانس 50هرتز قطع و وصل کرديد.حالا فقط اون موج spwm رو وصل کنيم به صورت معکوس موج مربعي 50هرتز نديم
    فرقی ندارد که دوست عزیز :eek: , شما بعد پل و قبل پل و درایوتان باید و باید , شکل موج یکی باشد...
    اگر مشکلی در ورود یا خروج فول بریج دارید , بدانید در چیدمان و یا طراحی مدار فولبریجتان مشکلی دارید...
    بعد از مدار فول بریج , فقط سطح ولتاژ و توان باید افزایش پیدا کند (حالا در 310 ولت پیک و یا 12 ولت پیک یا 5 ولت پیک...)

شبیه سازی نمیدونم منظورتون چیه ؟ اگر پروتوس را میفرمایید که خیر - موج واقعی است و در سطح ولتاژ پیک 310
    در غیر این صورت که معنی نداشت و اینورتر - اینورتر نمیشد...

منظورم اينه شما يک فرکانس spwm ب پل هاي پايين دادي و پل هاي بالا را با فرکانس 50هرتز قطع و وصل کرديد.حالا فقط اون موج spwm رو وصل کنيم به صورت معکوس موج مربعي 50هرتز نديم
    نه اون روش که میفرمایید در H بریج جواب نمیدهد و پل تان در یک چشم به هم زدن خواهد سوخت (مگر از هالف بریج استفاده کنید...)
    اون 50 هرتز هم موج مربعی نیست و در حقیقت باز و بسته شدن سوئیچ مقابل است یا همان سوئیچهای بالا (به صورت ضربدری که اصل این روش میباشد (قانون اصلی پلH)
    و بدانید که بهترین حالت همان اعمال SPWM به دو سوئیچ پایین است تا اعمال آن به سوئیچهای بالا... )
    در زمان تولید موج SPWM در سوئیچ پایین .... بدانید که میکرو در بهترین حالت و دقتی - کار خود را انجام میدهد و شما نمیتوانید یک واو در برنامه آن اضافه یا کم کنید
    اگر تغییر لازم باشد , در میکرویی دیگر و به عنوان مدار کنترلی باید در مدارتان اعمال کنید - فکر تغییر در میکرو پالس کننده را کاملا از فکرتان بیرون کنید...
    مشکل شما فقط و فقط در درایو ماسفت و یا خود سوئیچهایتان است و در آن شک نکنید....
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : Hidden Content
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: Hidden Content
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2007/06/21
    مشهد
    119
    18

ممنون دوست عزيز از پاسختون
    از شک در اومدم بابت شکل موج.فکر نميکنم مدار درايور مشکل داشته باشه ولي بازم باز ميکنم و از اول ميبندم ايشالله ک مشکلش حل ش.
    اين سري شکل موج هاي پايه هاي ماسفت ها رو ميزارم و شکل موج خروجي اي سي اند و ميکرو.
    براچي گفتيد در يک چشم ب هم زدن ميسوزن خود اي سي مدار ددتايم داره فکر کنم پس باهم روشن نميشن ک ماسفت ها بسوزن
    در ضمن من با کريستال فرکانسو عوض کردم و تغيير کرد مشکليم نداشت.ولي تمام ازمايشام با همون 8مگ بود
    ميان آرزوي تو ومعجزه خداوند، ديواري است به نام اعتماد. پس اگر دوست داري به آرزويت برسي با تمام وجود به او اعتماد کن. هيچ کودکي نگران وعده بعدي غذايش نيست زيرا به مهرباني مادرش ايمان دارد. اي کاش ايماني از جنس کودکانه داشته باشيم.
    2015/07/13
    1
    0

پاسخ : ساخت اینورتر سینوسی با AVR

سلام ببخشید من مداروشبیح سازی کردم ولی جواب نداد ولتاژخازن هاروهم بگیدممنوم من میخوام خروجی220ولت باشه چی کاربایدبکنم
    2010/01/19
    [img]http://s5.picofile.com/file/8106019826/sina.gif[/img]
    3,516
    1,142

ممنون دوست عزيز از پاسختون
    از شک در اومدم بابت شکل موج.فکر نميکنم مدار درايور مشکل داشته باشه ولي بازم باز ميکنم و از اول ميبندم ايشالله ک مشکلش حل ش.
    اين سري شکل موج هاي پايه هاي ماسفت ها رو ميزارم و شکل موج خروجي اي سي اند و ميکرو.
    براچي گفتيد در يک چشم ب هم زدن ميسوزن خود اي سي مدار ددتايم داره فکر کنم پس باهم روشن نميشن ک ماسفت ها بسوزن
    در ضمن من با کريستال فرکانسو عوض کردم و تغيير کرد مشکليم نداشت.ولي تمام ازمايشام با همون 8مگ بود
    ببخشید دیر پستتونو دیدم و با تاخیر جواب میدم ...... :redface:
    مشکل از نرم افزار و مدار درایو و پل نیست , این مشکلی که
    دارید به احتمال زیاد از این است که شما خروجی پل را باز گذاشتید
    و به مدار مورد نظر (فیلتر) وصل نکردید و خروجی پل باز را به اسکوپ
    وصل کردید , خوب باید هم به همین صورت باشد , فیلتر باید حتما بسته باشد
    و مدار کامل شود و بعد خروجی پل تست شود ....
    من به شما توصیه میکنم که اول یک ترانس هسته آهنی 12 به 220 ولت را با یک
    خازن حدود 1 تا 2 میکرو فاراد به جای مدار فیلتر قرار دهید و در آن زمان با اسکوپ
    موج را مشاهده کنید و بعد شروع به محاصبه فیلتر نمایید .....
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : Hidden Content
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: Hidden Content
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2013/03/24
    مشهد
    725
    116

مهندس SINA1359 کار شما حرف نداره. قبلا کتاب پروژه های شما رو هم مطالعه کردم عالی بود.

یه سوال. شما که در مورد اینورترها تحقیق داشته اید نظرتون در مورد تولید موج سینوسی با دو بار انتگرال گیری از موج مربعی با Op-Amp چیه؟ این روش مقدار THD را تا چه مقدار کاهش می دهد؟
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...
    2016/07/09
    14
    3
    سلام دوست عزیز
    میشه لطف کنید در مورد طراحی فیلتر این مدار توضیح بدید و فرمولهاشو بگذارید
    ممنون

سلام مهندس سینا ببخشید این قطعاتی که تو عکس هست داخل پروتیوس نیست از کجا باید اضافه کنم ؟
    برای فیلتر هم اگه میتونید کمی توضیح بدین ممنون میشم
    ویرایش توسط اشکان غفارزاده : 2016/08/14 در ساعت 14:53
    2010/02/14
    کرج
    552
    170

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam.bt

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام مهندس سینا ببخشید این قطعاتی که تو عکس هست داخل پروتیوس نیست از کجا باید اضافه کنم ؟
    برای فیلتر هم اگه میتونید کمی توضیح بدین ممنون میشم
    دوست عزیز برای دو خط نوشته کل صفحه رو اسپم کردی .

مهندس برای این مدار باید 320 ولت DC تهیه کنیم و به مدار بدیم تا 220 AC به ما بده ؟
    2013/04/06
    yazd
    1,079
    117

با سلام و خسته نباشين خدمت اقا سينا
    بابت اطلاعاتتون كمال تشكر را دارم.ممنون ميشم در مورد اصول كاركرد اينورترها توضيحاتي داده بشه يا منبعي معرفي نمايد(با توجه به تجربه ايي كه كسب نموده ايد)
    2016/07/09
    14
    3

سلام اقا سینا من این مدار رو بستم و فرکانس خروجی میکرو 50 هرتزه ولی بعد از ایسی درایور فرکانس افزایش شدید داره و به کیلو هرتز میرسه به نطر شما مشکلش چیه ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط azadfalah

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوست عزیز برای دو خط نوشته کل صفحه رو اسپم کردی .

مهندس برای این مدار باید 320 ولت DC تهیه کنیم و به مدار بدیم تا 220 AC به ما بده ؟
    سلام اقا سینا من این مدار رو بستم و فرکانس خروجی میکرو 50 هرتزه ولی بعد از ایسی درایور فرکانس افزایش شدید داره و به کیلو هرتز میرسه به نطر شما مشکلش چیه ؟
    2011/09/20
    بجنورد
    974
    56

با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز sina1359 سوالی برام پیش اومده ، عملکرد این مدار هنگامی که بار بهش وصله به چه صورت هست ، شکل موج به هم نمی خوره ؟
    با تشکر فراوان
صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49