اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین تصمیم برای متخصص شدن.دانشگاه یا ...؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین تصمیم برای متخصص شدن.دانشگاه یا ...؟

با سلام به همه متخصصان رشته الکترونیک.
    من کارشناسی نرم افزار رو تموم کردم.تجربه کار در این رشته هم داشتم .بیشتر درس دادم .خیلی وقته که به رشته الکترونیک علاقه دارم. خودم به صورت خودخوان یکم یاد گرفتم.یه ترم هم تو فنی و حرفه ای ای. وی. آر درس دادم.خلاصه کشته و مرده رشته و مباحث الکترونیکم.من میخوام حسابی تو این رشته متخصص بشم و کاملا بروز باشم تا بتونم نوآوریهایی در این زمینه داشته باشم.حالا به نظر شما من واقعاباید چکار کنم.برم دانشگاه یا اینکه خودم بخونم کافیه.من واقعا به استاد و راهنما در فراگیری نیازمندم.از اونجایی که دانشگاههای ایران سطح بسیار پایینی دارن پیش خودم فکر کردم اگه برم یه دانشگاه خارجی شاید بهتر باشه.و از اونجایی که پول زیادی ندارم گفتم اگر برم یه دانشگاه آسیایی مثل هند شاید بهتر باشه.حالا نظر شما چیه؟بهترین تصمیم چی میتونه باشه؟

پاسخ : بهترین تصمیم برای متخصص شدن.دانشگاه یا ...؟

منظورت اینه که دانشگاهها مثل شریف و........... سطح شون در سطح دانشگاههای هند هم نیست اسسسسسسسستاد
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام

قبول دارم که اکثر دانشگاه های ایران خیلی رو تئوری متمرکز شدن و برای علاقه مندان جای مناسبی نیستن :agree:
      ولی در ایران عزیزمون خیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی هستن که رتبه های برتر جهانی در مسابقات روباتیک و ..... دارن!
      شرکت فستو در آلمان از خدایان روباتیکه! ولی تیم baset تهران در مسابقات انسان نمای فوتبالیست پدر و جد تیم آلمانی رو در آورد!فک کنم 7 به 2 زدش!
      امسال تیم MRL دانشگاه قزوین اشک رقبای اروپایی رو در آورد! و هر دوره ی مسابقات ایران اوپن به همین صورت!
      حالا شما کدوم استان و شهر هستین ؟
      من تو مازندران یه آموزشگاه خصوصی میشناسم که در عرض یه سال از علاقه مندانی مثل شما نابغه میسازن!
      همین شرکت فستو هم در تهران نماینده رسمی داره! آموزشگاه فوق العاده ایه!!
      و .....

دیدگاه

من شیراز هستم خیلی تو شیراز گشتم کلاس خوب وجود نداره اینجا هرجاشو که امتحان کردم در حد افتضاح بود ببینید چی بود که من خودم یه ترم فنی و حرفه ای دخترانه شیراز که دولتی هم هست درس دادم.حالا اگر جایی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من رتکینگ جهانی رو دیدم و هیچ اثری از دانشگاهای ایران توش نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
          سلام

قبول دارم که اکثر دانشگاه های ایران خیلی رو تئوری متمرکز شدن و برای علاقه مندان جای مناسبی نیستن :agree:
          ولی در ایران عزیزمون خیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی هستن که رتبه های برتر جهانی در مسابقات روباتیک و ..... دارن!
          شرکت فستو در آلمان از خدایان روباتیکه! ولی تیم baset تهران در مسابقات انسان نمای فوتبالیست پدر و جد تیم آلمانی رو در آورد!فک کنم 7 به 2 زدش!
          امسال تیم MRL دانشگاه قزوین اشک رقبای اروپایی رو در آورد! و هر دوره ی مسابقات ایران اوپن به همین صورت!
          حالا شما کدوم استان و شهر هستین ؟
          من تو مازندران یه آموزشگاه خصوصی میشناسم که در عرض یه سال از علاقه مندانی مثل شما نابغه میسازن!
          همین شرکت فستو هم در تهران نماینده رسمی داره! آموزشگاه فوق العاده ایه!!
          و .....
          من شیراز هستم خیلی تو شیراز گشتم کلاس خوب وجود نداره اینجا هرجاشو که امتحان کردم در حد افتضاح بود ببینید چی بود که من خودم یه ترم فنی و حرفه ای دخترانه شیراز که دولتی هم هست درس دادم.حالا اگر جایی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من رتکینگ جهانی رو دیدم و هیچ اثری از دانشگاهای ایران توش نیست

دیدگاه

با سلام و درود بسیار و آرزوی موفقیت و شادکامی
            نوشته اصلی توسط مریم جلالی
            در رابطه با Ranking این نکته رو عرض خواهم کرد اصلی ترین وظیفه ی موسسات و آکادمی های علمی در دنیا (دانشگاه ها ، مدارس ، شرکت های علمی و فنی) تولید و توسعه علوم و و تحقق و به منصه ظهور رساندن علم و تکنولوژی در دنیاست حالا این چه ربطش به Ranking داشت !!!؟ عرض می نمایم :biggrin: این رنک دارای معیار و شاخص هایی که در اون پژوهش و تحقیق و توسعه علم و تکنولوژی رتیه یندی میشه و خوب قاعدتا راست می فرمایید
            در ضمن من رتکینگ جهانی رو دیدم و هیچ اثری از دانشگاهای ایران توش نیست
            من که نیگا نکردم ماله امسالو
            ولی 2 3 ساله پیش دانشگاه های تهران و شریف تو رنک های خیلی پایین جدول زیر دانشگاه های کشورهایی مثله عربستان و ترکیه و اسرائیل قرار گرفتن ولی اینو بهتون بگم دلیل نمیشه که مثلا دانشکده کامپیوتر شریف چیزی کمتر از مثلا دانشکده کامپیوتره MIT باشه و اینو با اطمینان عرض می کنم کیفیت آموزشی(اساتید نابغه و مسلط به موضوع) ، سرفصل های آموزشی در هر دو دانشکده و گروه آموزشی در هر دو کشور یکیه اما این یکی مثلا تو دانشگاشون دانشجوهای لیسانسشون میره دنبال چلنج های علمی و مسایل حل نشده علمی و فنی رشته ی خودشون ولی در ایران ما تو مقطع دکتری هم دانشجوها پروپزال هایی که انتخاب می کنند که کمتر مسایل غیر حل شده در اون باشه این نتیجه اش میشه مثلا دانشگاهی با عظمت شریف و مخ های اون میرن زیره دانشگاه نمیدونم چی تپه ترکیه و رتبه اش کمتر میشه البته یه مقدارشم به امکانات و آزمایشگاه ها برمیگرده ( البته نقیضه این گزاره هم اینکه اگه فقط آزمایشگاه و نبود امکانات باشه میتونه تو ریاضی ، اقتصاد یا رشته های علوم انسانی دیگه که امکانات و آزمایشگاه و ... لازم ندارند خودشو بالا ببره )
            پس زیاد موضوع رنک واسه خودتون جدی نگیرید این یه موضوع خیلی جدی و تو حوصله ی این تاپیک نمی گنجه :angry:
            با سلام به همه متخصصان رشته الکترونیک.
            من کارشناسی نرم افزار رو تموم کردم.تجربه کار در این رشته هم داشتم .بیشتر درس دادم .خیلی وقته که به رشته الکترونیک علاقه دارم. خودم به صورت خودخوان یکم یاد گرفتم.یه ترم هم تو فنی و حرفه ای ای. وی. آر درس دادم.خلاصه کشته و مرده رشته و مباحث الکترونیکم.من میخوام حسابی تو این رشته متخصص بشم و کاملا بروز باشم تا بتونم نوآوریهایی در این زمینه داشته باشم.حالا به نظر شما من واقعاباید چکار کنم.برم دانشگاه یا اینکه خودم بخونم کافیه.من واقعا به استاد و راهنما در فراگیری نیازمندم.از اونجایی که دانشگاههای ایران سطح بسیار پایینی دارن پیش خودم فکر کردم اگه برم یه دانشگاه خارجی شاید بهتر باشه.و از اونجایی که پول زیادی ندارم گفتم اگر برم یه دانشگاه آسیایی مثل هند شاید بهتر باشه.حالا نظر شما چیه؟بهترین تصمیم چی میتونه باشه؟
            من خودم لیسانس و فوقم نرم افزار بوده مهندس عزیز ، لیسانس مهندسی نرم افزار با لیسانس سخت افزار 9 تا 12 واحد اختلاف دارنو و لیسانس سخت افزار با لیسانس الکترونیک در رشته برق فک نکنم تو 9 واحد بیشتر اختلاف داشته باشند ینی بیشتر درسامون با برقیا و الکترونیک مشترکیم!!!
            اگر بسیار علاقه داری که ارشد بخونی بهتر و راحتره که کامپیوتر بخوانی هم کنکورش راحت تره واست و هم تو درس خوندنت در مقطع ارشد با سختی مواجه نمیشی :wow: می مونه که گرایش چی بخونی تو ارشد نزدیک ترین گرایش به برق در کامپیوتر ، معماری سیستم های کامپیوتریه بعد به ترتیب هوش مصنوعی و بعد نرم افزاره ، الگوریتم و محاسبات هم به ریاضی کاربردی در زیر مجموعه علوم پایه نزدیک تره !!!
            حالا در مورد دانشگاه های پیشنهادی در نزدیکی خودتون به نظرم دانشگاه شیراز و صنعتیش جز بهترین ها در ایرانه بدشم سطح آزاد شیراز و اصفهان خیلی خوبه تقریبا نزدیک به سراسریند این از از ادامه تحصیل در رشته خودت و اگر هم میخوای تغییر رشته بدی و برق بخونی تو اون درسای که بهت گفتم ما نمی خوانیم ولی الکترونیکیا می خوونند باید بری خودت خودخوان بخوونی و بعدشم بدون پیشنیازم میتونی رشته برق الکترونیک تو ارشد بخونی بازم شیراز و اصفهان جاهای خوبین واسه خواندن برق و آزادشم خیلی خوبن برو و ادامه تحصیل بده ... :nerd: وبه امید موفقیت دوست عزیز :job: !!!
            به فکر دانشگاه های هندم نباش [-X :-@ والله بخدا میری کلی هزینه و خرج و مخارج !!! :-B اینجا یه یسال مثله ؟؟؟ آدم درس بخون رایگان مدرک بگیر!!! :biggrin: :-))
            You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X